Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Krośnie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.

To jeszcze nie wszystko!

W Krośnie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 20 km od tej lokalizacji.

To jeszcze nie wszystko!

W Krośnie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 30 km od tej lokalizacji.
Natychmiastowa rezerwacja

Basztogród Sanok

Nowosielce-Gniewosz Pokaż na mapie
Śniadania w cenie
  • Cena gwarantowana
Nowość w Nocowaniu!
od 437 zł
1 noc
Natychmiastowa rezerwacja

Brama Sanu

  • Cena gwarantowana
Nowość w Nocowaniu!
od 1344 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Krosno

Krosno – spokojne miasteczko leżące na terenie województwa podkarpackiego. Mimo że Krosno jest małym miastem, to jednak liczne zabytki, sprawiają, że jest bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Dodatkowo jest kolebką polskiego przemysłu naftowego, a także posiada największy w Europie ośrodek produkcji szkła. Warto zaplanować weekend i odwiedzić to urocze i malowniczo położone miasteczko, a z pewnością nie będziemy mogli narzekać na brak atrakcji.

Krosno – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od punktu centralnego, czyli krośnieńskiego rynku. Został on rozplanowany prawdopodobnie już w IV wieku. Pierwotnie, otaczały go budynki drewniane, które z czasem zmieniono na zabudowę murowaną. Obecne kamieniczki, wznoszące się dookoła rynku pochodzą z różnych okresów. Część z nich wyposażona jest w charakterystyczne arkadowe podcienia, które pochodzą z XVI i XVII wieku. Prowadzone na przełomie 1999 – 2000 roku w tym miejscu badania archeologiczne, ujawniły pozostałości cennych elementów infrastruktury miejskiej, a także fundamenty dwóch zabytkowych budowli: domu wójtowskiego i renesansowego ratusza, których zarys widoczny jest obecnie w płycie rynku.


Będąc w Krośnie, koniecznie trzeba wybrać się do Centrum Dziedzictwa Szkła. Siedziba muzeum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie rynku i jest połączeniem małej huty z centrum wystawienniczo-kulturalnym. Na turystów czeka wiele atrakcji, m.in. możliwość zobaczenia jak działa piec hutniczy, czy samodzielne wydmuchiwanie szklanych wazonów. Dodatkowo możemy sprawdzić swoje umiejętności w zdobieniu szkła oraz grawerowaniu. Na wystawę stałą składają się szklane eksponaty, które z pewnością zachwycą każdego. Muzeum otwarte jest codziennie do godziny 16:30.

Co robić w Krośnie w wolnym czasie?

Wszyscy, którzy chcą poznać lepiej historię miasta oraz całego regionu powinni odwiedzić miejscowe Muzeum Podkarpackie. Siedziba muzeum mieści się we wnętrzu dawnego Pałacu Biskupiego. Na ekspozycję stałą składa się m.in. najbogatsza w Europie kolekcja lamp naftowych. Ponadto możemy dowiedzieć się więcej na temat symboli Krosna, a także zobaczyć największy na świecie zbiór szkła związany z jednym regionem. Godziny otwarcia muzeum są zmienne i zależą od pory roku. Za bilet zapłacimy 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy). Ceny dotyczą jedynie wystaw stałych, jeśli jednak będziemy chcieli zobaczyć wystawy czasowe, musimy kupić dodatkowy bilet w cenie 6 zł (bilet normalny) i 3 zł (bilet ulgowy).


Mając trochę wolnego czasu, warto wybrać się na spacer, żeby zobaczyć kościół i klasztor franciszkanów. Wybudowany w latach 1400-1402, mimo uszkodzeń, zachował swój początkowy styl, dzięki czemu turyści mogą zobaczyć, jak w epoce gotyku projektowano kościoły. W jego wnętrzu znajdują się cztery zabytkowe nagrobki, które warto zobaczyć ze względu na ich kunszt rzeźbiarski. Zostały wykonane w czasach renesansu i baroku przez wybitnych rzeźbiarzy z Polski i Włoch. Obok kościoła wznosi się, wybudowany w tym samym czasie drewniany klasztor.

Co zjeść w Krośnie

Krosno, mimo że jest małym miasteczkiem, posiada wiele ciekawych restauracji. Dodatkowo w każdej z nich znajdziemy odmienną, oryginalną kartę dań. Mamy możliwość zamówienia bardzo nowoczesnych, a jednak prostych dań. Miejscowe restauracje wykorzystują świeże i przede wszystkim lokalne produkty, pochodzące z okolic Krosna. Całe Podkarpacie słynie z kuchni, która przez lata nie utraciła swoich pierwotnych receptur, dzięki czemu mamy możliwość jadać tak, jak dawni mieszkańcy owych regionów.

Noclegi w Krośnie

Najpopularniejsze wśród turystów odwiedzających Krosno, są obiekty oferujące wynajem pokoi oraz gospodarstwa agroturystyczne. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i standard oferowanego noclegu.


Turyści decydują się na obiekty agroturystyczne ze względu na malownicze położenie miasteczka i gwarancję wypoczywania w ciszy i spokoju, w otoczeniu przyrody. Dodatkową, ważną kwestią decydującą przy wyborze są opinie pozostałych gości, którzy dany obiekt rekomendują bądź nie.

Ceny noclegów w Krośnie

Ceny noclegów są zróżnicowane i zależą głównie od standardu i lokalizacji obiektu noclegowego. Średnio za dobę w Krośnie zapłacimy 67 zł, jednak jeśli zdecydujemy się na gospodarstwo agroturystyczne, wówczas cena noclegu może wynieść już od 35 zł.


Warto pamiętać, że większość właścicieli ustala indywidualnie cenniki, dlatego mogą się one różnić w zależności od sezonu lub weekendu. Według wyliczeń Nocowanie.pl za nocleg w czasie weekendu zapłacimy o 8% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Krośnie

Turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Chcą mieć także telewizor i internet. Liczy się lokalizacja i możliwość bezpiecznego pozostawienia samochodu.


Dużo osób pyta o dostęp do kuchni lub możliwość wykupienia posiłków na miejscu. Rodzice podróżujący z dziećmi chcą, żeby w pobliżu miejsca noclegowego znajdował się plac zabaw bądź specjalnie wydzielone miejsce, przeznaczone do zabaw dla najmłodszych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!