Atrakcje dla dzieci na Podlasiu

Atrakcje dla dzieci na Podlasiu

Podlasie to zdecydowanie jeden z najbardziej magicznych regionów Polski. Szczególnie warto wybrać się tam z dziećmi, ze względu na bogactwo przyrody i czystsze powietrze niż w innych częściach kraju. Okazuje się, że dość niedoceniane przez turystów Podlasie, oferuje naprawdę wiele atrakcji dla najmłodszych! Sprawdź, które atrakcje dla dzieci na Podlasiu są warte uwagi!


Podlasie to strzał w dziesiątkę, jeśli marzysz o spokojnym wypoczynku w otoczeniu zieleni. Znajdziesz tam jednak wiele ciekawych atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu twojemu dziecku. Zapoznaj się z najlepszymi atrakcjami Podlasia już teraz i zaplanuj rodzinny wyjazd!

Ziołowy Zakątek


Ziołowy Zakątek w Korycinach to jedna z najlepszych atrakcji na Podlasiu,  a jednocześnie unikatowy w skali światowej obiekt agroturystyczny położony w najczystszym regionie Polski.

Ziołowy Zakątek to niemal 20 ha bogatej kultury i tradycji Podlasia, wspaniałych kwiatów, ziół i różnorodnych roślin- z całego świata! Jednocześnie zachwyca wyjątkową, charakterystyczną dla regionu zabudową i rękodziełem.

Tematem przewodnim kompleksu są zioła,  a sercem obiektu jest niezwykle bogaty w gatunki Ogród Botaniczny.

Spragnieni nowych smaków, powinni udać się do Karczmy i kawiarni, by spróbować przepysznej zupy pokrzywowej i delektować się wspaniałymi różanymi lodami!

Największymi atrakcjami dla dzieci z pewnością będą liczne place zabaw, chatka Baby Jagi, spacery edukacyjne, nauka tworzenia własnych mieszanek ziołowych, zwiedzanie fabryki ziół i wyjątkowe noclegi. Może zdecydujecie się na pokój… w drzewie?

Wioska Indiańska Puszczykówka


Każde dziecko chciałoby chociaż na jeden dzień stać się kimś innym. Puszczykówkę polecamy wszystkim tym, którzy pragną, by odetchnąć świeżym powietrzem, zatrzymać się na moment, odpocząć i rozkoszować się przyrodą, ale też  spróbować wiejskiego jedzenia, usiąść przy ognisku i zorganizować ciekawie czas dla dzieci.

Zwiedzanie  Wioski Indiańskiej dla turystów indywidualnych trwa około 1,5 godziny. Cena zwiedzania zawiera: oprowadzenie po Wiosce Indiańskiej i mini zoo z przewodnikiem, zwiedzanie muzeum Indian, zwiedzanie indiańskiego cmentarza, zapoznanie z elementami kultury indiańskiej.

Za dodatkową opłatą dzieci mogą skorzystać z takich usług jak: gry i zabawy indiańskie, jazda konna, ognisko lub grill, profesjonalne zdjęcie w formie elektronicznej.

W Wiosce Indiańskiej funkcjonuje również sklepik z pamiątkami, więc nie zapomnij kupić indiańskich pamiątek, które będą przypominać twojemu dziecku o świetnej zabawie!

Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach


Podlaski Park Dinozaurów, znajdujący się w pobliżu Białegostoku, to nie lada atrakcja dla małych wielbicieli dinozaurów. To świetna opcja dla dzieci, które fascynują dinozaury i chciałyby na własne oczy zobaczyć prehistoryczne gady!

Spacer po tym parku jest pełen wrażeń. Niemal na każdym kroku można natknąć się na dinozaury! Ścieżka edukacyjna wzbogacona jest o liczne ciekawostki i przydatne informacje. Ty jednak możesz bez problemu uwiecznić te wspaniałe chwile na zdjęciach!

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na twoje dziecko. Basen z łódkami, trampoliny, kolejki. Całą rodziną możecie sprawdzić swoją zręczność grając w gry na automatach, a także celność na strzelnicy paintball. Na spragnionych przygód czeka park linowy, kolejka górska, dmuchańce i karuzele.


Następny artykuł 7 pomysłów na romantyczny...

Komentarze

Zobacz również