Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Potwierdzenie do 24 godzin

Villa Margo Białystok

 • Wysoka jakość, dobra cena
 • Bezpłatne anulowanie
9.8 Rewelacyjny 14 opinii
od 170 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel Esperanto Białystok

 • Śniadania w cenie
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 1 opinia
od 350 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel 3Trio Białystok

 • Śniadania w cenie
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
8.6 Bardzo dobry 6 opinii
od 332 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel Podlasie Białystok

 • Śniadania w cenie
 • Wysoka jakość, dobra cena
 • Bezpłatne anulowanie
 • Brak przedpłaty
9.4 Rewelacyjny 13 opinii
od 310 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Białystok

Białystok leży w północno-wschodniej Polsce, na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą. Jest stolicą województwa podlaskiego i znajduje się w jego centralnej części. W Białymstoku od wieków żyli wspólnie ludzie różnych kultur, wyznań i narodowości. Miało to wielki wpływ na ukształtowanie specyficznego charakteru miasta.


Warto dodać, że Białystok znajduje się w obszarze funkcjonującym pod nazwą Zielone Płuca Polski - ok. 32% jego powierzchni zajmują tereny zielone. Parki, skwery oraz lasy leżące w granicach miasta tworzą specyficzny i zdrowy mikroklimat. Znajdują się tam dwa rezerwaty przyrody: Las Zwierzyniecki i Rezerwat Antoniuk, a aglomeracja miejska sąsiaduje z Narwiańskim Parkiem Narodowym. Dzięki temu Białystok, jako pierwsze miasto w Polsce, został przyjęty do międzynarodowego projektu Sieci Zdrowych Miast prowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia.


Białystok to również liczne zabytki: gotyckie (piwnice pałacu Branickich), renesansowe (Stary Kościół Farny – Rynek Kościuszki) oraz barokowe (Zespół pałacowo-parkowy Branickich, Cerkiew św. Marii Magdaleny, Ratusz, Dawna austeria, Klasztor Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego, Pałacyk gościnny Branickich, Dawny szpital). Oprócz tego w mieście znajduje się także wiele zabytkowych obiektów powstałych w XIX wieku, m.in.: Loża masońska, Dawna zbrojownia Cekhauz, Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy, Domek Napoleona, Pałac Rüdigerów (później Kreuzensternów i Lubomirskich), Dwór Weltera, Dworzec kolejowy, Fabryka Towarzystwa Białostockiej Manufaktury „E.Becker i s-ka”, Pałac Hasbacha, Zespół kamienic i pałaców miejskich, Drewniana zabudowa dzielnicy Bojary, Cerkiew Wszystkich Świętych na terenie prawosławnej nekropolii Wszystkich Świętych, Zespół fabryki Chany Marejn, Pałac Tryllingów, Zespół koszarowy Pułku Huzarów, ul. Józefa Bema czy Zespół fabryki Steina.


Co ciekawe, część z zabytków została oznakowana na pięciu turystycznych szlakach tematycznych utworzonych w mieście: Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego, Szlaku esperanto i wielu kultur w Białymstoku, Szlaku architektury PRL, Szlaku śladami błogosławionego księdza Michała Sopoćki, Szlaku kulinarnym, Szlaku rodu Branickich, Szlaku architektury drewnianej w Białymstoku, Szlaku białostockich świątyń oraz Szlaku białostockich fabrykantów.

Białystok - co warto zobaczyć?

W Białymstoku jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Rynek Kościuszki, czyli reprezentacyjne miejsce Białegostoku. Prezentuje się ono wyjątkowo okazale szczególnie teraz, po zakończonej renowacji. Główny kształt nadał rynkowi Jan Klemens Branicki, który w 1753 dokonał, po spustoszeniach poczynionych przez pożar, dokonał przebudowy. To właśnie z tego okresu pochodzi ratusz z wieżą zegarową. Dawniej rynek pełnił też rolę centrum handlowego miasta, w którym zlokalizowane były kupieckie kramy.


Przy Rynku mieści się wiele znanych białostockich zabytków, m.in. archikatedra, budynek dawnego cekhauzu czy klasztor Sióstr Miłosierdzia. Latem restauracje i kawiarnie otwierają ogródki, w których turyści i mieszkańcy miasta chętnie spędzają ciepłe wieczory.


Spacerując po mieście warto obejrzeć także Cerkiew Św. Mikołaja prezentującą styl klasycyzmu rosyjskiego charakterystyczny dla XVIII i XIX wieku. We wnętrzu znajdziemy nawiązania do stylu bizantyjskiego np. bogatą polichromię wzorowaną na polichromii znajdującej się w soborze kijowskim. Na szczególną uwagę zasługują także ikony św. Mikołaja, Matki Boskiej Białostockiej oraz krzyż poświęcony u Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W świątyni przechowywane są również relikwie św. Gabriela Zabłudowskiego - patrona dzieci i młodzieży.


Kolejnym ciekawym punktem na mapie Białegostoku jest Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zlokalizowana jest ona w centrum miasta, tuż przy Rynku. Zespół katedralny składa się z neogotyckiej katedry, barokowej plebanii oraz starego kościoła farnego. Kościół farny jest najstarszą budowlą miasta i kryje w sobie sarkofagi rodziny Branickich. Na szczególna uwagę zasługują tu XVIII- wieczne organy oraz pomnik Jana Klemensa Branickiego. Obecnie katedra pełni rolę Bazyliki Mniejszej i jest siedzibą biskupa.


Szczególnie lubianym i polecanym przez turystów miejscem w Białymstoku jest Pałac Branickich, nazywany też „Polskim Wersalem”. Zdecydowanie można go zaliczyć do grona najpiękniejszych dzieł barokowej architektury w Europie. Obecnie właścicielem budowli jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który organizuje tam różne wydarzenia wpisujące się w życie kulturalne oraz naukowe miasta. Jednak miejscowe muzeum (Muzeum Uniwersytetu Medycznego – Muzeum Historii Medycyny i Farmacji) oferuje zwiedzanie pałacu oraz terenu przylegającego - rozległego zachwycającego ogrodu pełnego kwiatów.


Idealnym miejscem na spacer, szczególnie z dziećmi będą białostockie planty. Tworzoną one piękny zielony tunel, dający dużo schronienia od słońca w sezonie letnim. Są tam też fontanny, ławeczki a także mnóstwo mobilnych kawiarni, cukierni i lodziarni.


Warte odwiedzenia są także Ogrody Filharmonii Podlaskiej, znajdujące się na dachu bardzo interesującego budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej. W ogrodach wykorzystano bardzo mocno roślinność z regionu Podlasia, z dachu budynku głównego rozpościera się piękny widok na całe miasto.


Wszystkich pasjonatów wojska ciekawą przygodą może okazać się wizyta w Muzeum Wojska w Białymstoku. Jest to największa tego typu instytucją w województwie podlaskim. Placówka ta jest również jednym z najchętniej odwiedzanych muzeów. Muzeum prowadzi swoją działalność od ponad 40 lat, w okresie tym zebrano wiele pokaźnych eksponatów. Pochodzą one z darów mieszkańców, z zakupów, wykopalisk. W zbiorach tych możemy znaleźć umundurowania polskich, niemieckich i rosyjskich żołnierzy, broń oraz zbiór dokumentów historycznych.

Białystok - na weekend czy dłuższy pobyt?

Stolica Podlasia to miejsce, do którego zdecydowanie warto się wybrać. Jednak weekend zdecydowanie wystarczy, by zwiedzić miasto, i to na spokojnie. Większość atrakcji położona jest w niewielkiej odległości od siebie, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na dojazdy czy planowanie trasy.


Można oczywiście zaplanować dłuższy pobyt i odwiedzić okoliczne atrakcje, które znajdują się w bliskim położeniu Białegostoku, np. Supraśl czy Choroszcz.

Lokalne smaki – co zjeść w Białymstoku?

Będąc w Białymstoku warto spróbować lokalnych potraw. W większości miejscowych lokali serwowane są dania regionalne: podlaskie kartacze, babka i kiszka ziemniaczana, zupa opieńkowa, pierogi białowieskie, kindziuk czy sękacz. Każdy tu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto pamiętać o tym, że kuchnia podlaska to przede wszystkim potrawy z ziemniaków. Jako napój, polecamy buzę - lekki, musujący i orzeźwiający napój bezalkoholowy na bazie sfermentowanej kaszy jaglanej, z dodatkiem rodzynek. Idealny na upalny dzień.


Cena obiadu w Białymstoku dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Białymstoku

Białystok posiada rozbudowaną i różnorodną bazę noclegową. Znajdziemy tam noclegi z kategorii: kwatery i pokoje, hotele, apartamenty, wille, hostele, pensjonaty, agroturystyka, camping, motele, zajazdy, noclegi pracownicze, internaty i schroniska, zajazdy oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe.


Turyści poszukując miejsca noclegowego w Białymstoku najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Białymstoku

Cena za nocleg w Białymstoku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 30 zł. Średnia cena noclegu w Białymstoku wynosi 100 zł.


Warto jednak pamiętać, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. W związku z tym za nocleg w weekend możemy zapłacić więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Białymstoku

Turyści poszukujący noclegów w Białymstoku zwracają uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu.


Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Białymstoku

Ile kosztuje nocleg w Białymstoku?
Cena za nocleg w Białymstoku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Białystok, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Białymstoku wynosi 98 zł.
Czy ceny noclegów w Białymstoku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 37% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Białymstoku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Białystok”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Białymstoku zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Białymstoku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Białymstoku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Białystok opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Białymstoku to: Jeroniczowka, Villa Margo.
Które noclegi w Białymstoku są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Białymstoku poleca Villa Margo, Jeroniczowka.
Które noclegi w Białymstoku są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Jeroniczowka, Villa Margo.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!