Dobre wieści. Co pozytywnego dzieje się w turystyce?

Dobre wieści. Co pozytywnego dzieje się w turystyce?

Wracamy do was z kolejnym artykułem z naszego nowego cyklu “Dobre wieści”! Jak się okazuje, w branży turystycznej wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, a w dodatku na lepsze. Dzisiaj dowiecie się, które miasto zyskało atrakcję turystyczną i gdzie powstał nowy szlak. To oczywiście nie wszystko!

Co dobrego wydarzyło się w branży albo wydarzy w najbliższym czasie? Mamy garść ciekawych wiadomości, które pomogą w zaplanowaniu wakacji albo krótszego wyjazdu! Koniecznie dowiedzcie się, jakie #dobrewiesci zebraliśmy z myślą o turystach.

Najważniejsze wiadomości dla turystów - nowe atrakcje i szlaki turystyczne w górach. Poznaj nasze #dobrewiesci!


 • W Zakopanem powstał nowy, darmowy szlak na Gubałówkę! Trasa rozpoczyna się przy dolnej stacji kolejki na Gubałówkę i biegnie wzdłuż jej trasy, równolegle do starej ścieżki, która od końca kwietnia jest nieodstępna dla turystów. Chociaż znajdowała się na prywatnym terenie, to powodem zamknięcia były połamane drzewa, blokujące przejście. Właściciele nie mieli zamiaru ich uprzątać, co skutkowało zamknięciem najpopularniejszego szlaku na Gubałówkę.

  Czytaj więcej: Szlak na Gubałówkę zamknięty? Wiemy, co z popularną trasą!

 • Pod koniec maja weszła w życie ogólnopolska karta turysty Trippass, która zawiera pakiety darmowych wejść oraz zniżek do kilkudziesięciu atrakcji położonych w miastach uczestniczących w projekcie. W tej chwili są to Lublin, Giżycko, Gdańsk oraz Opole! Karta kosztuje 5 zł i można ją zamówić online.

 • W Dzień Dziecka, 1 czerwca, w Krakowie wznowiono kursy tramwaju wodnego! Kursy odbywają się codziennie od 10:00 do 18:45. Jest to świetny sposób na poznanie miasta z zupełnie innej strony – z pokładu statku, który płynie Wisłą. Trasa wynosi 10 kilometrów i obejmuje 13 przystanków. Ostatnie znajdują się w okolicach Galerii Kazimierz oraz w pobliżu klasztoru benedyktynów w Tyńcu.

 • #dobrewiesci na początek długiego weekendu! W czwartek 3 czerwca zostanie otwarta ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju. SKY WALK ma 62 metry wysokości, a z jej szczytu rozciąga się wspaniały widok na góry i leżące u jej stóp uzdrowisko. Długość ścieżki to aż 850 metrów, a wśród dostępnych na miejscu atrakcji jest między innymi siatka w kształcie kropli oraz szklana platforma, dzięki którym turyści mają wrażenie, że unoszą się w powietrzu.

  Czytaj więcej: Ścieżka w chmurach już otwarta! Nowa atrakcja w Świeradowie-Zdroju!

 • W sobotę 5 czerwca zostanie otwarty dla turystów zamek krzyżacki w Szczytnie. To ważne wydarzenie, ponieważ przez ostatnie trzy lata trwały tam prace rewitalizacyjne. Zamkowe podwoje otworzą się o godzinie 13:00. Turyści będą mogli zobaczyć budowlę w całej swej okazałości: średniowieczne mury, odkryte ostatnio pomieszczenia i wystawy artefaktów. Po otwarciu przez rok zamek będzie można zwiedzać bezpłatnie!

  Przez cały dzień zwiedzający będą mogli brać udział w różnego rodzaju atrakcjach: średniowiecznych grach i zabawach, strzelaniu z łuku, zwiedzaniu wioski rycerskiej itp. Wydarzeniami towarzyszącymi będzie pokaz teatru ognia oraz koncert Tomasza Karolaka z zespołem.

 • 1 czerwca Polska dołączyła do systemu Unijnych Certyfikatów Covid, ale jego uruchomienie w pełnym wymiarze planowane jest od 1 lipca 2021. System ma ułatwiać podróże zagraniczne. Aby uzyskać taki certyfikat, należy przyjąć pełną dawkę szczepionki, przedstawić negatywny wynik testu PCR albo RAT, lub pozytywny wynik testu PCR starszy niż 11 dni. Szczegóły dotyczące certyfikatów podane są na internetowej stronie rząd (gov.pl).

  Zobacz: Co z paszportami szczepionkowymi? Jest projekt Komisji Europejskiej

Następny artykuł Ścieżka w chmurach już...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej