Gdzie wybrać się na rower w okolicach Warszawy?

Gdzie wybrać się na rower w okolicach Warszawy?

Sezon letni sprzyja wielu aktywnościom na świeżym powietrzu. Jedną z nich są bez wątpienia wycieczki rowerowe, na które wybieramy się chętnie w gronie rodziny lub znajomych, gdy tylko zrobi się cieplej. By tego typu wycieczka była w pełni udana, warto jest wybrać miejsca wyjątkowe. Poznajcie propozycje dla mieszkańców Warszawy.

Istnieje wiele sposobów, by odkrywać najpiękniejsze zakątki w naszym kraju. Z racji ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa, podróżowanie po Polsce jest utrudnione. Pozostaje nam w związku z tym, odkrywanie tego, co możemy znaleźć w naszej najbliższej okolicy. W związku z tym śmiało możemy się wybrać na wycieczkę jednodniową lub na wycieczkę rowerową, która w sezonie letnim szczególnie zyskuje masę zwolenników.


Co nam dają wycieczki rowerowe?


Nie da się ukryć, że jazda na rowerze, jest jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych wśród Polaków. Pozwala spędzić czas w naprawdę fantastyczny sposób. Śmiało również możemy przemierzyć wiele kilometrów, bez zbędnego wysiłku. Dodatkowo, jazda na rowerze, niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści. Należy zaliczyć tu przede wszystkim:


 • rewelacyjne samopoczucie

 • możliwość odprężenia, wyciszenia i relaksu

 • możliwość podziwiania niezwykłej przyrody

 • świetna forma spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi

 • jazda na rowerze pozwala zrzucić zbędne kilogramy i kształtuje nasze mięśnie

 • wspomaga przemianę materii

 • spowalnia starzenie się organizmu

 • jazda na rowerze wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia.


Gdzie warto się wybrać na wycieczkę rowerową w okolicach Warszawy?


Każdy mieszkaniec Warszawy, czy turysta, który przebywa w tym właśnie mieście, ma wiele możliwości, by zorganizować wycieczkę rowerową po niezwykłych miejscach, znajdujących się poza miastem. Warto podkreślić, że zorganizowanie wycieczki rowerowej jest zdecydowanie prostsze, dzięki możliwości wypożyczenia rowerów w ramach miejskiego systemu rowerów miejskich. 


Wycieczka rowerowa, co zostało wyżej podkreślone, niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Śmiało można ją również połączyć z organizacją pikniku, gdy tylko aura za oknem sprzyja. Jest to szczególnie zauważalne w weekendy, czy w popularnych terminach wypoczynkowych, takich jak chociażby weekend majowy, czy weekend czerwcowy. Wokół Warszawy znajdziemy wiele wspaniałych miejsc, idealnych na wycieczkę rowerową. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

 

 


 • Wycieczka rowerowa z Warszawy nad Zalew Zegrzyński


Zalew Zegrzyński to jedno z popularnych miejsc wypoczynku mieszkańców stolicy w sezonie letnim. Doskonale rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna, wspaniałe plaże i klimat tu panujący sprawiają, że w upalne dni tutejsze miejscowości przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy, kto chce uniknąć stania w korkach, powinien skorzystać z możliwości zorganizowania wycieczki rowerowej z centrum Warszawy tuż nad Zalew Zegrzyński. 

 

Do pokonania mamy łącznie około 40 km w jedną stronę. Trasa malownicza, powinna zachęcić każdego do skorzystania właśnie z tej możliwości aktywności na świeżym powietrzu. Wyruszamy ze ścisłego centrum stolicy, następnie przemierzamy malowniczą ścieżkę rowerową wzdłuż Kanału Żerańskiego. Po pewnym czasie dojedziemy do Nieporętu - popularnej miejscowości wypoczynkowej, znajdującej się nad Zalewem Zegrzyńskim. Warto jednak dalej kontynuować swoją wycieczkę i wybrać się na północy brzeg zalewu - tu szczególnie warto jest odwiedzić Wąwóz Szaniawski lub udać się na wschód wzdłuż spokojnych brzegów Bugu. Ta propozycja jest jedną z najbezpieczniejszych, jeśli chodzi o wycieczki rowerowe w okolicach Warszawy.

 

 

Pokoje u Boni

Pokoje u Boni

Białobrzegi, ul. Wczasowa

Kwatery i pokoje 9.7
Zajazd Ross

Zajazd Ross

Nieporęt, ul. Jana Kazimierza

Zajazdy

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Nieporęcie

 

 


 • Odkryj Puszczę Kampinoską z perspektywy dwóch kółek


Wokół Warszawy rozciąga się wiele wspaniałych miejsc, w których można podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Jednym z takich miejsc jest na pewno Kampinoski Park Narodowy, do którego można się wybrać na wycieczkę rowerową. Jeśli chcemy wyruszyć rowerem z Warszawy, to jak najbardziej mamy taką możliwość. Do pokonania mamy łącznie około 70 km w jedną stronę - przemierzamy m.in. lasy, czy wyludnione wsie. To doskonała propozycja dla każdego miłośnika dwóch kółek. Najpiękniej tutejsza przyroda prezentuje się jednak na szlakach rowerowych, oddalonych od tych dróg. Dlatego też warto zwiedzić wschodnią część parku, co na pewno dostarczy wspaniałych wrażeń. Trasę można przedłużyć aż do Kampinosu i dalej Niepokalanowa, skąd do Warszawy można wrócić koleją.

 

 

 

 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Kampinosie

 

 


 • Wycieczka rowerowa z Warszawy do Podkowy Leśnej


Nasza kolejna propozycja wycieczki rowerowej jest idealna na każdą porę, jednak to w sezonie wiosenno-letnim jest tu najpiękniej. Naszym celem podróży jest Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów, czyli Milanówek, Brwinów i Podkowa Leśna. A kiedy przyroda wygląda piękniej jak nie w sezonie wiosenno-letnim? Sama trasa powinna być przyjemna dla każdego miłośnika dwóch kółek - do pokonania mamy niecałe 30 km w jedną stronę. Najlepiej jest wyruszyć z centrum Warszawy, przez Piastów, Pruszków i następnie wzdłuż linii kolejowej w stronę Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa.

 

 

Atmosfera

Atmosfera

Młochów, ul. ul. Przyjazna

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Perła Leśna

Perła Leśna

Nadarzyn, ul. Leśna

Kwatery i pokoje

 

 


Jeśli planujesz przedłużyć swoją wycieczkę rowerową, to poznaj oferty noclegów w Podkowie Leśnej

 

 


 • Rowerem do pałacu w Jabłonnej


Na sam koniec pozostawiliśmy miejsce pełne historii, do którego z powodzeniem możemy dotrzeć swoim rowerem. To ponad 200-letni pałac prymasa Michała Poniatowskiego. Obecnie znajduje się tu obiekt noclegowy, jednak wycieczka rowerowa do tego miejsca powinna być prawdziwą przyjemnością dla każdego. Umeblowanie pokoi, wzorowane jest na XVIII - wiecznych oryginałach, co znakomicie podkreśla charakter wnętrz i nawiązuje swoim wyglądem do okresu Księstwa Warszawskiego. Pałac otoczony jest ogrodem wraz z Domkiem Chińskim, oranżerią czy grotą pustelnika. Całość trasy, jaką mamy do pokonania z Warszawy liczy około 15 km. Swoją podróż najlepiej jest rozpocząć w pobliżu Lasku Bielańskiego.

 

 

Pokoje DobraNocka Piastów

Pokoje DobraNocka Piastów

Piastów, ul. ul. Sienkiewicza

Kwatery i pokoje 10.0

 

 


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Jabłonnej


Mamy nadzieję, że nasze propozycje wycieczek rowerowych w pobliżu Warszawy przypadną Wam do gustu i być może już w najbliższym czasie je zorganizujecie, w gronie swojej rodziny lub znajomych. Jeśli macie propozycje tras, w które warto wyruszyć z Warszawy, to koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.
Komentarze

Zobacz również