Giżycko zaprasza na Puchar Trzech Ryb

Giżycko zaprasza na Puchar Trzech Ryb

Już w ten weekend, od 9 do 10 czerwca, odbędą się regaty w giżyckiej Ekomarinie. Regaty te są zaliczane do rankingu Pucharu Polski.

Ekomarina w Giżycku powstała w 2010 roku. Jest to ekologiczna przystań żeglarska zbudowana nad jeziorem Niegocin. W głównym porcie Ekomariny znajduje się kapitanat i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji, WOPR, straży miejskiej, straży pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną. W obiekcie siedzibę mają także organizacje pozarządowe. W budynku obok mieszczą się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe.

Nie ma wątpliwości, że giżycka Ekomarina to bardzo nowoczesna, rozbudowana przystań.

 

Nie tylko Giżycko może poszczycić się nowoczesną ekomariną! Wejdź i zobacz: Ekomarina w Węgorzewie

Zawody "Puchar Trzech Ryb" były pierwszą imprezą, w której Ekomarina zadebiutowała jako baza regat. W zeszłorocznej edycji imprezy zmierzyło się prawie 80 żeglarzy. Czy w tym roku uda się przebić tą liczbę?

Impreza odbędzie się w dniach 9-10 czerwca. Start I dnia o godz. 12:00. W formule regat przewiduje się rozegranie 8 wyścigów na jeziorze Niegocin. Czy żeglarzom spoza Giżycka uda się pokonać miejscowych, którzy doskonale znają jezioro? Przekonamy się o tym już niedługo. Niegocin jest trzecim pod względem rozmiarów akwenem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Przez jezioro biegnie szlak żeglowny z Giżycka do Mikołajek, Rucianego-Nidy i do Pisza.

 

Imprezą towarzyszącą regatom będzie długodystansowy wyścig Old Boy'ów z okazji 400-lecia Miasta Giżycka, który odbędzie się 10 czerwca.

 

Poznaj Giżycko bliżej:
Szlak pieszy Wilkasy - Niegocin - Wzgórze św. Brunona - Giżycko - Giżycko
Żółty szlak rowerowy w Giżycku
Wieża Ciśnień w Giżycku
Sanktuarium Świętego Brunona

Zapraszamy!

Następny artykuł V Vistula Open - Turniej...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej