Jak aktywnie spędzić czas świąteczno-noworoczny?

Jak aktywnie spędzić czas świąteczno-noworoczny?

Święta Bożego Narodzenia i oczekiwanie na nadejście nowego roku, od wielu lat są związane z nieustającą aktywnością Polaków, jeśli chodzi o zimowe wyjazdy. Koniec 2021 i początek 2022 roku to dobry moment, by oddać się licznym aktywnościom podczas naszego świąteczno-noworocznego wypoczynku. Jak i gdzie to zrobić?

Na wstępie warto podkreślić, że już chyba w tradycję wpisało się podróżowanie sporej części turystów w okresie świąteczno-noworocznym. Jeszcze nie tak dawno chyba nikt nie wyobrażał sobie Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych poza domem. Wzorce związane ze spędzaniem tego czasu w górach lub innych regionach Polski napłynęły do nas z Zachodu. Zimowy wypoczynek w tym okresie dawał naprawdę wiele wspaniałych możliwości spędzania wolnego czasu.


To oczywiste, że w prawie każdym obiekcie noclegowym mogliśmy spodziewać się tradycyjnej kolacji wigilijnej, podczas której każdy w towarzystwie swoich najbliższych i pozostałych gości, mógł miło spędzić czas, czując się prawie jak u siebie w domu. Tym wyjątkowym chwilom towarzyszył dźwięk kolęd, granych na żywo przez kapelę góralską lub po prostu puszczanych z dostępnych w obiekcie nagrań. 


Świętowanie w obiektach noclegowych przebiegało zazwyczaj w dość aktywny sposób. Po sytej kolacji i śniadaniu następnego dnia, turyści przystępowali do zwiedzania miejscowości, tutejszych zabytków i dostępnych atrakcji. Każdy, kto chciał spalić świąteczne kalorie, wybierał się na pobliski stok narciarski. Podobnie wyglądała sytuacja, jeśli chodzi o Sylwester i Nowy Rok. Spora część osób łączyła nawet te dwa święta, tak by cały ten czas móc spędzić w swoim wymarzonym miejscu.


Przeczytaj również: Zimowe aktywności na świeżym powietrzu. Co i gdzie warto robić?


Jak aktywnie spędzić czas świąteczno-noworoczny?


Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia i świętowanie nadejścia Nowego Roku, niezależnie czy spędzamy je w swoim miejscu zamieszkania, czy na wyjeździe, z powodzeniem możemy celebrować aktywnie. Nie oznacza to w związku z tym, że jesteśmy skazani na ciągłe siedzenie przy stole. Istnieje naprawdę wiele sposobów i pomysłów, dzięki którym święta spędzone na wyjeździe lub w naszym mieście również mogą być wyjątkowe. Oto najlepsze, naszym zdaniem, pomysły na aktywne spędzenie okresu świąteczno-noworocznego. Co robić i gdzie się wybrać? Sprawdźmy!


  • Świąteczny spacer po najbliższej okolicy


Jeśli już masz naprawdę dość siedzenia przy świątecznym stole, to najlepiej w tym przypadku sprawdzi się wyjście na świąteczny spacer. Jedyną niewiadomą jest pogoda, która z jednej strony może być kapryśna i deszczowa, a z drugiej słoneczna, zimowa i niemal jak w bajce. Nawet gdy warunki nie będą sprzyjać spacerom, warto wybrać się na krótki spacer, by móc choć na chwilę się ruszyć i przy okazji podziwiać najbliższą okolicę. fot. pasja1000 / pixabay.com, CC0


Jeśli będzie nam dane pospacerować nieco dłużej, to warto w tym przypadku wybrać się np. do pobliskiego lasu, do parku miejskiego, na Stare Miasto lub na spacer do najbliższego miasteczka/miejscowości. Co nam daje taki spacer? Przede wszystkim spalamy kalorie, nieco lepiej poznajemy najbliższą okolicę i miło spędzamy czas ze swoją rodziną. Jeśli tylko będziecie mieć taką możliwość, koniecznie pamiętajcie o świątecznym spacerze pomiędzy kolejnymi bożonarodzeniowymi przysmakami.


Sprawdź:


Popularne trasy spacerowe po lasach w Polsce

5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce

Najlepsze bulwary miejskie na krótki spacer


  • Święta + sporty zimowe = aktywnie spędzony czas


Każdy, kto poszukuje pomysłów na aktywne spędzenie czasu świąteczno-noworocznego, koniecznie powinien wziąć pod uwagę możliwości, jakie dają sporty zimowe. By ich realizacja była możliwa, muszą dopisać warunki pogodowe, najlepiej takie z opadami śniegu. Gdy już aura dopisze, mamy do wyboru pełną różnorodność sportów zimowych i nie trzeba tu wcale jechać w góry, by poczuć wyjątkowy klimat zimy. 

Szaleństwo na stoku narciarskim w pobliskiej miejscowości to obowiązkowy punkt każdego miłośnika narciarstwa. W praktycznie każdym regionie znajdziemy wspaniale przygotowane stoki narciarskie, czynne również w święta, zazwyczaj do późnych godzin nocnych. Oprócz tego, z powodzeniem można nałożyć narty biegówki i wyruszyć na malownicze trasy do pobliskiego lasu. Wiele radości, szczególnie dzieciom, na pewno sprawi również możliwość wspólnego zjeżdżania na sankach. Nie trzeba również posiada specjalnego sprzętu, by oddać się zimowy aktywnościom. Wystarczą kijki do nordic-walking i wspaniałe trasy spacerowe. Niech te aktywności będą obecne w nadchodzącym okresie świąteczno-noworocznym.


Przeczytaj również:


Gdzie na narty w Polsce?

Gdzie na sanki w Polsce?

Gdzie pojechać na narty biegowe w Polsce?


  • Zwiedzanie pobliskich miejscowości


Z pewnością w Waszej najbliższej okolicy znajdują się miejsca wyjątkowe, takie jak np. popularne miejscowości z zabytkami, rezerwaty przyrody, czy parki narodowe. Jeśli posiadacie swój prywatny samochód, to śmiało możecie w niego wsiąść i wyruszyć z rodzinką na zwiedzanie tego miejsca. Taki jednodniowy wypad łączy w sobie ruch na świeżym powietrzu i elementy krajoznawcze, a na pewno są też takie miejsca w Waszej najbliższej okolicy, w których nigdy nie mieliście okazji być. Warto odkryć to, co mamy na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, nawet zimową porą.


Poznaj: Idealne pomysły na krótkie jednodniowe wyjazdy. Gdzie się wybrać?

 

 

Apartamenty Srebrna Wydma

Apartamenty Srebrna Wydma

Dąbki, ul. Turystyczna

Apartamenty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartamenty Domki -odkryj Zakopane

Apartamenty Domki -odkryj Zakopane

Zakopane, ul. Kościeliska

Apartamenty 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Wilkasy Zalesie Apartament

Wilkasy Zalesie Apartament

Giżycko, ul. ul. Plażowa

Domy wakacyjne 10.0

 

 

Sprawdź oferty noclegów w górach, nad morzem i nad jeziorami


  • Zimowe zabawy


Chyba nic tak nie łączy ludzi i rodzin, jak wspólne spędzanie czasu. Na co dzień, z racji obowiązków i pracy, niezwykle ciężko jest znaleźć chwilę na wspólne spędzanie czasu. Święta dają takie możliwości. By czas świąteczny był spędzony w możliwie najlepszy i aktywny sposób, warto wziąć pod uwagę zimowe zabawy, które idealnie uzupełnią np. zimowy spacerfot. GillesD / pixabay.com, CC0


W tej sytuacji muszą być spełnione następujące warunki - przede wszystkim musi być biało i odpowiednio mroźno, a także z domowników powinien mieć odpowiednie nastawienie do tego typu zabaw. Bitwa na śnieżki, czy lepienie bałwana - to bez wątpienia najpopularniejsze elementy zimowej rozrywki na świeżym powietrzu. Warto jest również zrobić “orła na śniegu” lub wspólnie z rodziną zabawić się w grę - chodzenie po śladach. Gwarantujemy, że zimowe zabawy zapewnią wiele wspaniałych chwil dla każdego członka rodziny.


Poznaj: Alternatywne pomysły na spędzenie ferii zimowych. Co robić i gdzie się wybrać?


  • Aktywne spędzanie czasu na łyżwach pod chmurkąfot. ferobanjo / pixabay.com, CC0

Nie da się ukryć, że większości osób okres świąteczno-noworoczny kojarzy się przede wszystkim ze świąteczną muzyką i jazdą na łyżwach pod gołym niebem. Tak się składa, że z racji ograniczeń związanych w koronawirusem, nie w każdym mieście będziemy mieli możliwość, by móc pojeździć na sztucznych lodowiskach. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie. Wiele miast zadeklarowało, że tego typu ślizgawki powstaną i przy odpowiednich ograniczeniach, mieszkańcy będą mogli z nich w pełni korzystać.


Sprawdź: Gdzie na łyżwy? Popularne polskie lodowiska rozpoczynają sezon!


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania pozwolą w pełni aktywnie spędzić okres świąteczno-noworoczny. Świętowanie w swoim miejscu zamieszkania może być również w pełni udane.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej