Jakie miejsca w Polsce wybieramy jesienią?

Jesienią Polacy chętnie wybierają południe kraju. Wrzesień i październik to wymarzona pora na górskie wędrówki. Występują również zwolennicy dużych aglomeracji miejskich, gdzie nawet pogoda nie przeszkodzi w podziwianiu zabytków i lokalnych atrakcji.

Jak tłumaczą turyści jest kilka powodów dla których to idealny czas na zdobywanie górskich szczytów. Przede wszystkim chodzi o warunki pogodowe, które są bardzo stabilne. Nie doskwierają upały, rzadko występują gwałtowne opady i wyładowania, które w okresie letnim zdarzają się dosyć często. Na szlakach nie ma aż tak dużego ruchu, jak w okresie wakacyjnym, nie ma problemów z noclegiem w schroniskach. Najważniejsze są jednak walory estetyczne, bo góry jesienią najbardziej cieszą oko. Pożółkłe trawy, różnobarwne krzewy i zieleń jodeł wprawi w zachwyt niejednego turystę.

Najwięcej zapytań o nocleg pojawia się w województwie małopolskim - 35% wszystkich zapytań we wrześniu. Turystów przyciąga również dolnośląskie (21% zapytań), śląskie (9%), pomorskie, w tym głownie Trójmiasto (8%), a także podkarpackie (6%).
Wśród najbardziej popularnych miejscowości we wrześniu znalazły się oczywiście Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Wrocław, Kraków, Szczyrk, Wetlina, Warszawa i Wisła.

Dolnośląskie


Dolnośląskie to piękna przyroda: Karkonosze, Góry Stołowe i Błędne Skały, czy odludne Góry Bystrzyckie, magiczna Ślęża, zaciszne Bory Dolnośląskie i jaskinie. A także stolica miasta: Wrocław - centrum gospodarcze, kulturalne i naukowe w Polsce czy legendarne uzdrowiska - Duszniki, Lądek, Polanica, Kudowa czy Cieplice. Zachwyca również bogactwo zamków i pałaców z Książem, Czochą, Grodnem, Grodźcem, Wojanowem i innymi obiektami Doliny Pałaców i Ogrodów.

 

Jak wynika z analizy turyści najczęściej składali zapytania do obiektów położonych w Karpaczu (33% zapytań w całym województwie), Szklarskiej Porębie (19%), oraz Wrocławiu (15%).

Śląskie


Śląsk - kojarzony często z ciężkim przemysłem, kominami i nieświeżym powietrzem, dziś odradza się na nowo i staje się coraz atrakcyjniejszy dla turystów. Centralnym ośrodkiem Górnego Śląska są dziś nowoczesne Katowice ze słynnym Spodkiem i wieżowcami, ale w regionie ważne są również: Chorzów z ogromnym i niezwykle atrakcyjnym Parkiem Śląskim, Tarnowskie Góry z Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga, Gliwice czy historyczny Racibórz z zamkiem.


Turyści w Śląskim najczęściej pytali o Szczyrk (28% zapytań z województwa), Wisłę (25%) oraz Ustroń (11%). Ciągłe popularnością cieszy się Częstochowa (6%) oraz Katowice (4%).


Małopolskie


Stolicą Małopolski jest magiczny Kraków - turystyczna perła Polski! Ale region ten kryje wiele innych atrakcyjnych miejsc. Kopalnia Soli w Wieliczce, Pieniny, Tatry, Beskid Sądecki i południowa część Jury. Oraz piękne miasta - Tarnów, Sandomierz, czy Tarnobrzeg.


W województwie małopolskim zdecydowanym faworytem wśród turystów jest Zakopane (55% wszystkich zapytań w województwa). Następnie pytano o Białkę Tatrzańską (9%) i Kraków (7%).  Przyciąga również Szczawnica (5%) i Bukowina Tatrzańska (3%).

Podkarpackie


Południowo-wschodni kraniec Polski to jeden z najciekawszych, najbardziej urozmaiconych  zabytkami regionów naszego kraju. Znaleźć tu można zarówno malownicze krajobrazy Bieszczadów czy Pogórza Przemyskiego, nieskażoną przyrodę, jak i wspaniałe zabytki lokujące się wśród najbardziej wartościowych w kraju. Te właśnie sprawia, że  województwo odwiedzane jest przez coraz więcej osób.


W województwie podkarpackim turyści najczęściej składali zapytania o nocleg w Wetlinie (37%), Solinie (18%) oraz Polańczyku (12%).

Warto odkryć jesienią piękno polskich gór. Wspaniałe krajobrazy, niezwykłą przyrodę oraz ciekawe i malownicze szlaki. To również dobry czas na zwiedzanie polskich miast, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Lublin… czekają na Ciebie!

 

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu 01-30.09.2017 w Polsce.

 

 

Autor: Kamila Miciuła

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również