Najlepsze gorące źródła na Słowacji

Najlepsze gorące źródła na Słowacji

Słowacja to kraj, gdzie dobrze jest spędzić zarówno letni, jak i zimowy urlop. Na niewielkiej powierzchni turyści znajdą piękne krajobrazy, zabytki, ośrodki narciarskie oraz naturalne bogactwo Słowacji – wody termalne. Gorące źródła na Słowacji pozwoliły na stworzenie zaplecza wellness, które jest naprawdę na najwyższym poziomie! Przedstawiamy miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić, szukając relaksu i wypoczynku.

Gorące źródła na Słowacji cieszą się ogromną popularnością – nic w tym dziwnego, gdyż relaks w wodzie o leczniczych właściwościach jest tym, czego oczekuje każdy zmęczony turysta. Słowacy wykorzystali do maksimum swoje naturalne bogactwa i stworzyli bogate zaplecze, obejmujące fantastyczne aquaparki oraz uzdrowiska.

Gorące źródła na Słowacji wykorzystywane są przede wszystkim w basenach z wodą termalną. Czynne przez cały rok ośrodki dostarczają zabawy i rozrywki niezależnie od tego, jaka data widnieje w kalendarzu. Największe wrażenie robią jednak zimą, gdy, siedząc w zewnętrznym basenie, w wodzie, której temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, można cieszyć się widokiem ośnieżonych szczytów Tatr.

 


Gorące źródła na Słowacji – baseny termalne


Baseny termalne na Słowacji - Bešeňová

Jednym z popularniejszych kąpielisk, gdzie wykorzystuje się gorące źródła, jest aquapark w miejscowości Bešeňová. Baseny wypełnione są ciepłą o leczniczych właściwościach – dzięki obecności litu, kąpiel poprawi nastrój nawet największemu smutasowi. Na dobry humor wpływają także liczne atrakcje, jakie czekają na turystów: nurkowanie z instruktorem na statku pirackim, mnóstwo zjeżdżalni oraz plaża. Przez cały rok temperatura wody sięga 39 stopni Celsjusza.

Zobacz noclegi w okolicy:
Villa Michaela

Villa Michaela

Bešeňová, ul. Bešeňová

Apartamenty
Hotel Flóra

Hotel Flóra

Liptovská Teplá

Hotele 8.2


Baseny termalne na Słowacji - Liptovski Mikuláš

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o Tatralandii, największym kompleksie wodnym nie tylko na Słowacji – większego nie znajdziemy ani w Polsce, ani w Czechach! Ośrodek znajduje się w Liptovskim Mikulášu i oferuje nie tylko atrakcje aquaparku, ale również nadmorski raj Tropical Paradie oraz Funpark Tatralandia. Na miejscu czeka kilkanaście basenów z wodą termalną i zjeżdżalniami. Latem organizowane są tu imprezy, a dla najmłodszych program animacyjny, by w zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli jak najlepiej spędzić czas, ciesząc się atrakcjami gorących źródeł na Słowacji.

Zobacz noclegi w Liptovskim Mikulášu:
Tatralandia DOMKI 109 a 110

Tatralandia DOMKI 109 a 110

Liptovský Mikuláš, ul. Ráztocká

Domki
WILLA RADO

WILLA RADO

Liptovsky Mikulaš, ul. Smrečany

Domki 8.3


Baseny termalne na Słowacji - Poprad

Zachęcamy również, aby odwiedzić przepiękny Poprad, gdzie znajduje się AquaCity Poprad, kilka lat temu uznany za najlepszy ekologiczny ośrodek na świecie. W ośrodku czeka trzynaście basenów, gdzie temperatura wody wynosi od 30 do 38 stopni Celsjusza. W ofercie AquaCity Poprad znalazły się też usługi wellness – masaże oraz... terapia zimnem!

Zobacz noclegi w okolicy Popradu:
Velický Zameczek Poprad

Velický Zameczek Poprad

Poprad, ul. Na letisko

Hotele 9.6
Pensjonat Pod bránou

Pensjonat Pod bránou

Poprad, ul. Pod bránou 1818/12

Pensjonaty 9.9
Pensjonat Daria

Pensjonat Daria

Poprad Batizovce, ul. Poľná

Pensjonaty 8.8


Baseny termalne na Słowacji - Turčianske Teplice

Pomiędzy dwoma parkami narodowymi, Mała Fatra i Wielka Fatra, leżą Turčianske Teplice. Tutaj też wykorzystuje się wodę, jaką dają gorące źródła na Słowacji. Na miejscu czekają oczywiście baseny z gorącą wodą, a w okolicy wiele atrakcji turystycznych, takich jak trasy rowerowe, ośrodki narciarskie, muzea oraz zabytki.

Zobacz noclegi w  Turčianskich Teplicach i okolicy:
Pensjonat Olimpia

Pensjonat Olimpia

Banská Bystrica, ul. Sládkovičova

Pensjonaty


Baseny termalne na Słowacji - Oravice

Niedaleko granicy z Polską, znajdują się Oravice, gdzie baseny wypełnia wysoko zmineralizowana woda termalna. To miejsce dla osób, które chcą się odstresować. Pomagają w tym właściwości gorących źródeł oraz atrakcje parku wodnego, obejmujące baseny, zjeżdżalnie czy boiska do gry w piłkę.

Zobacz noclegi w Oravicach:

Gorące źródła na Słowacji – uzdrowiska


Uzdrowiska na Słowacji - Liptovský Ján

Nie tylko słowackie aquaparki korzystają z bogatych złóż wód termalnych. Gorące źródła zaopatrują również uzdrowiska, jak na przykład miejscowość Liptovský Ján. Jest to malownicze miejsce położone w Parku Narodowym „Niżne Tatry”, gdzie przyjeżdżają osoby mające problemy z układem nerwowym, motorycznym, czy chorobami skóry. W okolicy znajdują się trasy turystyczne, biegnące przez najbardziej malownicze miejsca parku narodowego. Warto zwiedzić też najpiękniejsze w regionie jaskinie, jakimi są Jaskinia Malá Stanišovská jaskyňa oraz Jaskinia Demänovská jaskyňa Slobody.

Zobacz noclegi w okolicy:

Uzdrowiska na Słowacji - Trenčianske Teplice

Unikalne na skalę Europy są też Trenčianske Teplice. Miasto leży na zachodzie Słowacji i jest najstarszym w kraju uzdrowiskiem. Kuracjuszy i turystów przyciąga przede wszystkim siarkowa woda termalna, która ma działanie przeciwbólowe i rozluźniające, oraz romantyczne położenie wśród gór Strážovské vrchy. Będąc w mieście koniecznie trzeba odwiedzić XIX-wieczną łaźnię Hammam, gdzie na wszystkich chętnych czeka kąpiel w basenie termalnym Sina.

Zobacz noclegi w Trenčianskich Teplicach:
Pensjonat IN -  Trenčín

Pensjonat IN - Trenčín

Trenčín, ul. Zamarovce

Pensjonaty


Uzdrowiska na Słowacji - Rajecké Teplice

Kilka kilometrów od miejscowości Žilin znajduje się inne słynne uzdrowisko – Rajecké Teplice. Dostępne są tu gorące źródła z wodą leczniczą o temperaturze 38 stopni Celsjusza. W Rajeckich Teplicach leczy się choroby zawodowe, dróg oddechowych oraz schorzenia nerwowe. Turyści zwiedzający miasteczko, na pewno zwrócili uwagę na jego atmosferę – specyficzna architektura oraz materiały przywodzą na myśl antyczną Grecję. I pomyśleć, że to wszystko czeka za naszą południową granicą!

Zobacz noclegi w Rajeckich Teplicach:
Pensjonat u Jánošíka

Pensjonat u Jánošíka

Terchová, ul. Družstevná

Pensjonaty 9.6
Pensjonat Ľudmila

Pensjonat Ľudmila

Terchová, ul. Družstevná

Pensjonaty 9.6
Willa Orchidea

Willa Orchidea

Rajecké Teplice, ul. Osloboditeľov

Kwatery i pokoje


Uzdrowiska na Słowacji - Sklené Teplice

Uzdrowisko Sklené Teplice znajduje się w Górach Szczawnickich i należy do najstarszych ośrodków leczniczych w kraju. Zostało założone w roku 1350 i od tego czasu gorące źródła, zawierające dużą ilość wapnia i magnezu, służą osobom, które zmagają się z dolegliwościami układu nerwowego i motorycznego. Największą atrakcją uzdrowiska jest Jaskiniowa Łaźnia Parowa, którą wyżłobiła woda źródlana o temperaturze 42 stopni Celsjusza. Chyba nikt nie odmówi wizyty w takiej łaźni!

Zobacz noclegi w Sklenych Teplicach:
Pensjonat Zlatý Dukát

Pensjonat Zlatý Dukát

Zvolenská Slatina, ul. SNP

Pensjonaty
Pensjonat Olimpia

Pensjonat Olimpia

Banská Bystrica, ul. Sládkovičova

Pensjonaty


Uzdrowiska na Słowacji - Bardejov

Z gorących źródeł na Słowacji korzystały też znane koronowane głowy. Uzdrowisko Bardejov, leżące nieopodal Koszyc, swego czasu odwiedziła cesarzowa Elżbieta (Sissi) oraz car Aleksander I. Bardejov słynie nie tylko z leczniczych wód termalnych. Stare miasto zostało wpisane na listę UNESCO – turyści chętnie spacerują uliczkami o gotyckim charakterze i zwiedzają katedrę św. Eligiusza.

 

Zobacz noclegi w Bardejovie:

Pensjonat Sport

Pensjonat Sport

Bardejov, ul. Kutuzovova

Pensjonaty
Pensjonat ALNUS

Pensjonat ALNUS

Bardejov, ul. SMILNO

Pensjonaty
Pensjonat Rouse **

Pensjonat Rouse **

Bardejov, ul. Andraščíková

Pensjonaty

 

Następny artykuł Wypoczynek w sercu Warmii i...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej