Najlepsze miejsca na narty na Mazurach

Najlepsze miejsca na narty na Mazurach

Bezsprzecznie Mazury są kojarzone z żeglarstwem. Jednak zimowa oferta regionu także jest warta zainteresowania! Nie brakuje tu na przykład stacji narciarskich, które niczym nie ustępują tym, znajdującym się na południu Polski.

Narty na Mazurach to świetny pomysł na weekendowy wypad dla wielbicieli aktywnych form wypoczynku oraz dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z nartami. 

Jednym z najpopularniejszych miejsc na narty w regionie z pewnością jest Góra Czterech Wiatrów. Znajdujący się w pobliżu Mrągowa ośrodek dysponuje dwoma wyciągami oraz pięcioma trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności. W przypadku trudniejszych warunków pogodowych są one naśnieżane a w ich utrzymaniu pomaga ratrak. Na Górze Czterech Wiatrów udostępniono także snowpark i tor do snowtubingu. Warto wspomnieć o infrastrukturze wokół stoku - na miejscu znajduje się szkółka narciarska i snowboardowa, istnieje także możliwość zatrudnienia instruktora. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy GOPR.

Sprawdź ofertę noclegów w mieście, wejdź: Noclegi w Mrągowie

Warty uwagi jest również Ośrodek Piękna Góra w pobliżu Gołdapi. Położony tuż przy granicy z Rosją, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego. Nie należy się temu dziwić, na narciarzy i snowboardzistów czekają tu bowiem dwa wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa, a oprócz tras dla bardziej doświadczonych narciarzy, przygotowano także bezpieczne miejsce dla dzieci. Na wielbicieli szaleństw na śniegu czeka również snowpark oraz świetna infrastruktura, obejmująca szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, kawiarnie i restauracje.

Gołdap to piękne miasto uzdrowiskowe, które jeszcze nie zostało w pełni odkryte przez turystów. Wybierz się tam na weekend i poznaj uroki tego miasta, zobacz: Noclegi w Gołdapi

Na narty warto przyjechać też do Elbląga, gdzie znajduje się całoroczny ośrodek rekreacji Góra Chrobrego. Stacja wyróżnia się profesjonalnie przygotowanymi trasami, które są monitorowane przez GOPR. Na miejscu dostępne są również cztery wyciągi, snowpark, szkółka i przedszkole narciarskie oraz wypożyczalnia sprzętu. Na Górze Chrobrego coś dla siebie znajdą wielbiciele biegówek - czekają tu na nich trasy narciarstwa biegowego!

Zaplanuj pobyt w Elblągu i już teraz zarezerwuj nocleg. Zobacz najciekawsze oferty, wejdź: Noclegi w Elblągu

Znajdujący się w pobliżu Suwałk WOSiR Szelment to miejsce, które wśród narciarzy jest jeszcze mało znane, a naprawdę warto tu przyjechać. Do użytku oddano tu sześć oświetlonych tras zjazdowych o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności, pięć wyciągów dla doświadczonych wielbicieli nart oraz jeden dla dzieci. W ośrodku działa także szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu, znalazło się również miejsce dla restauracji oraz baru szybkiej obsługi.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również