Najlepsze miejsca w Polsce na długi wiosenny spacer

Najlepsze miejsca w Polsce na długi wiosenny spacer

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Dni będą stawały się coraz dłuższe, słońce mocniej będzie ogrzewało nasze twarze, a przyroda zacznie budzić się do życia. To świetny moment, aby odmrozić się po zimie i udać się na długi wiosenny spacer! W ten sposób będziemy mogli zaczerpnąć świeżego powietrze, nieco się rozruszać oraz poprawić naszą kondycję! Jeżeli nic nie stoi nam na przeszkodzie, wyruszmy przywitać cieplejsze dni! Oto kilka najlepszych miejsc w Polsce na długi wiosenny spacer!

Gdzie najlepiej wybrać się na pierwszy wiosenny urlop? W Polsce znajdziemy wiele zakątków, które o tej porze roku wyglądają magicznie lub oferują przyjemną atmosferę! Gdzie szukać najlepszych warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku na wiosennym powietrzu? Wybrać się w góry, nad morze czy w głąb prastarych puszcz? Propozycji jest wiele! Dlatego sprawdźmy, gdzie w Polsce najlepiej wybrać się na długi wiosenny spacer!


Gdzie udać się na długi wiosenny spacer? Sprawdź, jak wygląda wiosna w Pieninach! 


Pieniny to niezwykle atrakcyjne pasmo górskie! Okolica kusi turystów pięknymi widokami, przyjemnym klimatem oraz licznymi propozycjami spędzenia wolnego czasu! Zalety regionu można wymieniać naprawdę długo. Czekają tu na nas interesujące szlaki turystyczne, Jezioro Czorsztyńskie, malowniczo położone zamki, liczne drewniane zabytki oraz zachwycające panoramy! Okolica największą popularnością cieszy się w miesiącach zimowych oraz letnich. Świetnym pomysłem będzie jednak wyjazd wiosną. Okres pomiędzy sezonami sprawia, że ruch jest tu znacznie mniejszy, a okolica spokojniejsza. Dodatkowo Pieniny o tej porze roku także wyglądają pięknie. Promienie wiosennego słońca odbijające się od tafli jeziora oraz nadal ośnieżonych szczytów tworzą bajkowy obrazek. Na najpopularniejszych szlakach będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem, a także przyjrzymy się przyrodzie budzącej się powoli z zimowe snu! Krajobraz zmienia się tu w mgnieniu oka! Na łąkach pojawiają się pierwsze kwiaty, powietrze staje się rześkie, a na każdym kroku usłyszymy śpiew ptaków! 


Podczas wiosennego urlopu w Pieninach warto udać się na spacer na Sokolicę i Trzy Korony, wyruszyć do Wąwozu Homole czy zorganiozwać wycieczkę brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Opcji na długi wiosenny spacer jest wiele, a każda naprawdę interesująca i warta sprawdzenia! 


Atrakcyjne noclegi w Pieninach: 


Osada Pienińska

Osada Pienińska

Krościenko nad Dunajcem, ul. Palenicka

Domki 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Tęczowe Wzgórze

Tęczowe Wzgórze

Szczawnica, ul. Główna

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Nad Wodospadem

Willa Nad Wodospadem

Szczawnica, ul. Sopotnicka

Kwatery i pokoje 9.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Pieninach


Zobacz także:Długie wiosenne spacery nad morzem? Czemu nie! 


Świetnym pomysłem na wiosenny urlop jest wyjazd nad morze! Ruch przed początkiem wakacyjnego sezonu jest niewielki. Spokój i cisza na polskim wybrzeżu to prawdziwa rzadkość dlatego warto skorzystać z okazji! Zimna woda co prawda zupełnie nie zachęca do kąpieli (chyba że przekonaliśmy się do morsowania), ale za to atmosfera panująca na plażach i w okolicy jest w stanie nam wszystko zrekompensować! Gdzie udać się na długi wiosenny spacer nadmorzem! Oto kilka propozycji! 


Słowiński Park Narodowy


Świetnym miejscem na długi wiosenny spacer nad morzem będzie Słowiński Park Narodowy! Jest to jeden z najpiękniejszych oraz najbardziej niezwykłych zakątków nad polskim wybrzeżu! Czekają tu na nas malownicze trasy, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się walorami przyrodniczymi parku! Zobaczymy tu m.in.: największą atrakcję okolicy – ruchome wydmy będące unikatem na skalę europejską! Warto wyruszyć także nad malowniczo położone jeziora Łebsko i Gradno oraz na nadmorską plażę, która o tej porze roku będzie świeciła pustkami, co uczni ją jeszcze piękniejszą! W okolicy możemy odwiedzić także miejsce po nieistniejącej już wsi rybackiej Boleniec oraz latarnię morską w Czołpinie. Natomiast w Klukach czeka interesujące Muzeum Wsi Słowińskiej. 


Atrakcyjne noclegi w okolicy Słowińskiego Parku Narodowego:


Domki Albatros Alina i Milicz

Domki Albatros Alina i Milicz

Łeba, ul. Nadmorska

Domki 7.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dom Wypoczynkowy BOSMAN

Dom Wypoczynkowy BOSMAN

Łeba, ul. Szkolna

Pensjonaty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dom Wypoczynkowy Sylwia

Dom Wypoczynkowy Sylwia

Łeba, ul. Słowińska

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy Słowińskiego Parku Narodowego


Wiosenny spacer w Stegnie i okolicy! 


Ciekawe warunki do wiosennych spacerów nad brzegiem morza oferuje urokliwa Stegna oraz inne okoliczne miejscowości. Ciche i spokojne wsie i miasteczka położone na Mierze Wiślanej oferują przyjemną atmosferę zachęcającą do aktywnego wypoczynku. Zanim jednak wyruszymy na długi spacer po malowniczej i piaszczystej plaży warto odwiedzić największa atrakcję w Stegnie – kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świątynia wybudowany pod koniec XVII wieku w charakterystycznej konstrukcji szachulcowej jest jednym z najpiękniejszych zabytków w okolicy! Warto zajrzeć do jej wnętrza gdzie czeka piękne malowidło oraz model statku zawieszony nad nawą główną. Gdy zobaczymy główną atrakcję miasteczka, możemy wyruszyć na długi spacer do Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej, udać się na plażę lub odwiedzić okoliczne miejscowości: Jantar, Mikoszewo, Sztutowo czy Kąty Rybackie. W każdej z nich czekają na nas ciekawe miejsca warte zobaczenia! 


Atrakcyjne noclegi w Stegnie: 


Gajówka

Gajówka

Stegna, ul. Morska

Pensjonaty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Stegnie i okolicy


Zobacz także: Najlepszy pomysł na długi wiosenny spacer? Koniecznie Park Oliwski w Gdańsku!


Jeżeli myślimy o wiosennym urlopie nad polskim morzem, warto wziąć pod uwagę Gdańsk. Czeka tam na nas bowiem jeden z najbardziej klimatycznych parków na wybrzeżu oraz idealne miejsce na spacer. Park Oliwski to urokliwa, przyjemna i przepełniona zielenią przestrzeń, która zapewni nam miłe chwile. To świetne miejsce dla zakochanych oraz rodzin z dziećmi! Gdański park zachwyca turystów przez cały rok, jednak gdy nadciąga wiosna, a przyroda budzi się od życia po zimowym śnie, okolica zmienia się nie do poznania. Kwitnące kwiaty i drzewa tworzą naprawdę magiczny obrazek, powietrze przesiąknięte jest zapachem wiosny, a wokół panuje przyjemna cisza. Trudno wyobrazić sobie bardziej klimatyczne miejsca na długi wiosenny spacer! Podczas wizyty w Parku Oliwskim możemy zajrzeć do palmiarni, ogrodu botanicznego, groty szeptów, a także zobaczyć piękny Pałac Oparów.


Atrakcyjne noclegi w Gdańsku: Sprawdź także inne atrakcyjne miejsce noclegowe w Gdańsku


Gdzie wybrać się na długi jesienny spacer? Najciekawsze miejsca w Polsce! 


Długi spacer po Puszczy Białowieskiej


Spokojna i urokliwa Białowieża położona w samym sercu Puszczy Białowieskiej jest jednym z najciekawszych miejsc na długi wiosenny spacer. Okolica kusi turystów przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku na terenie Puszczy Białowieskiej chronionej przez Białowieski Park Narodowy. Możliwość wędrowania po szlakach wiodących przez potężna pradawną puszczę jest doświadczeniem niepowtarzalnym oraz niesamowitym. Przepiękny kompleks leśny oferuje wiele tras do krótkich i długich spacerów. Miejsce to cieszy się największą popularnością w sezonie letnim. Wtedy też niepodzielnie rządzi tu zieleń, natomiast przyroda tętni życiem. Ciekawym pomysłem jest także jesienny wypad do Puszczy Białowieskiej, gdy drzewa pokryte są jesiennymi barwami. Oczywiście warto wybrać się tu także wiosną! Ruch turystyczny jest tu znacznie mniejszy, w okolicy panuje przyjemny spokój, a my będziemy mogli zobaczyć, jak życie w tej potężna puszczy budzi się powoli z zimowego snu!


Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Kwatery Agroturystyczne "Z Chartem"

Kwatery Agroturystyczne "Z Chartem"

Dubicze Cerkiewne, ul. Osiedlowa

Agroturystyka 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dębowa Dziupla

Dębowa Dziupla

Białowieża, ul. Browska

Agroturystyka 10.0
Słoneczko

Słoneczko

Białowieża, ul. Stoczek

Agroturystyka 9.8


Zobacz także: Polska jest piękna: Białowieża i Puszcza Białowieska


Gdzie na długi wiosenny spacer? Koniecznie do Jury Krakowsko-Częstochowskiej 


Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje turystom różnorodne atrakcje. Miejsce to kusi ciekawymi możliwościami spędzenia wolnego czasu o każdej porze roku. Świetnie sprawdzi się także jako zakątek na długi wiosenny spacer! Turystów przeciągają tu przede wszystkim piękne zamki będące częścią Szlaku Orlich Gniazd. Wśród najpiękniejszych i najciekawszych zamków warto wymienić między innymi Zamek w Olsztynie k. Częstochowy, Babolicach, Mirowie czy Rabsztynie! Na szczególną uwagę zasługuje Zamek Ogrodzieniec znajdujący się w Podzamczu. Jest on zdecydowanie najpopularniejszym punktem na szlaku! Na duże zainteresowanie wpływają między innymi odbywające się tu turnieje rycerskie oraz fakt, że ruiny zamku zachowały się w dobrym stanie i prawie każdy zakamarek udostępniony jest do zwiedzania. Znacznie ma także sama okolica zamku! W pobliżu ruin znajduje się labirynt wapiennych ostańców o fantazyjnych kształtach zwany Skalnym Miastem Podzamcza! Piękny zamek otoczony przez tak niezwykłe dzieło Matki Natury zachęca do długich wiosennych spacerów! Wiosną w okolicy panuje nieco mniejszy ruch turystyczny, co jest kolejnym dobrym argumentem, aby wybrać się tu na wycieczkę!


Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Hotel Pod Figurą & Restauracja

Hotel Pod Figurą & Restauracja

Podzamcze, ul. Wojska Polskiego

Hotele 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
SKALNY apartamenty, pokoje

SKALNY apartamenty, pokoje

Ogrodzieniec, ul. Partyzantów

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: Okolice Krakowa - co warto zobaczyć? oraz 10 najciekawszych miejsc na Szlaku Orlich Gniazd


Romantyczny Park w Arkadii – idealne miejsca na długi wiosenny spacer! 


Poszukując idealnego miejsca na długi wiosenny spacer, warto wybrać się do województwa łódzkiego. W okolicy popularnego Nieborowa oraz Łowicza znajduje się niewielka i spokojna miejscowość, a w niej jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce! Romantyczny Park w Arkadii został założony pod koniec XVIII wieku przez Helenę Radziwiłłową – ówczesną właścicielkę pięknego pałacu w Nieborowie. Największym marzeniem księżnej było stworzenie wyjątkowego i zachwycającego zakątka inspirowanego najpiękniejszymi europejskimi ogrodami. Zaangażowanie Heleny w przedsięwzięcie było tak duże, że sama przedstawiła koncepcję parku, nadzorowała prace architektów oraz wybierała i gromadziła dzieła sztuki, które miały go ozdobić! Spełnione marzenie księżnej jest dziś jednym z najpiękniejszych zakątków w naszym kraju! To po prostu idealne miejsce na spacer o każdej porze roku! Także wiosną. Bajkowy park oferuje wyjątkową atmosferę, przejmy klimat oraz piękne widoki. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, okolica wygląda zachwycająco. Podczas spaceru z rodziną lub drugą połówką będziemy mogli godzinami wędrować malowniczymi ścieżkami wijącymi się pomiędzy urokliwymi stawami, strumieniami oraz wodospadami. W międzyczasie odwiedzimy sztuczne groty, zatrzymamy się w świątyni dumania i zobaczymy piękne zabytki: charakterystyczny akwedukt, grecki kamienny łuk oraz świątynie Diany. Ruiny otoczone zieleniącymi się roślinami tworzą piękny widok.


 Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy? Sprawdź noclegi w okolicy i zajrzyj do cudownego romantycznego ogrodu!


Zobacz także: 9 najlepszych miejsc na długi romantyczny spacer oraz Najpiękniejsze ogrody w Polsce


Komentarze

Zobacz również