Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Kąty Rybackie

To jedna z najbardziej popularnych miejscowości nad Zalewem Wiślanym, znajdująca się na terenie Mierzei Wiślanej. Każdego roku, niezależnie od sezonu, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Blisko stąd do Trójmiasta, jak i nad morze, dzięki czemu to miejsce może stanowić doskonałą bazę wypadową do lepszego poznania regionu. Położenie na początku mierzei ma swoje wielkie atuty – kursują tu statki wycieczkowe, można popływać jachtem, czy dopłynąć barką z Pętli Żuławskiej. Po co jeździmy do Kątów Rybackich? Przede wszystkim na wakacje, by spędzić urlop nad Zalewem Wiślanym i morzem, a poza sezonem dla spacerów, klimatu i wszechobecnego spokoju. Tu jest wszystko, co potrzebne do tego, by nasz wakacyjny urlop należał do tych najbardziej udanych. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od pogody i od nas samych.

Wyjazd do Kątów Rybackich to świetny pomysł o każdej porze roku

Kąty Rybackie to miejscowość, w której można się zakochać. Potwierdzi to z pewnością niejedna osoba. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to ma wiele wspólnego z rybołówstwem, dzięki czemu każdy, kto tu przyjedzie, może rozkoszować się tu codziennie smakiem świeżej ryby. Lecz to nie wszystko, bo można spędzać czas w tym miejscu na wiele sposobów. Przede wszystkim aktywnie, korzystając ze sprzętu wodnego, spacerując przez tutejszy rezerwat ornitologiczny, będący największą w Europie ostoją kormoranów i chroniący czaple szare.


Oprócz wyżej wspomnianych możliwości, miejsce to stanowi doskonałą bazę wypadową do Trójmiasta lub nad morze, dzięki czemu pobyt w Kątach Rybackich o każdej porze roku będzie prawdziwą przyjemnością. To nieprawda, że poza sezonem nie ma tu co robić. Coraz większa część turystów wybiera mniej popularne miesiące, by w spokoju spędzić czas z najbliższymi.


Warto również podkreślić, że teren pomiędzy wodami w Kątach Rybackich jest pocięty szlakami i niezwykle ciekawie ukształtowany, dzięki czemu zyskujemy możliwość spacerów malowniczymi trasami, jazdy na rowerze, biegania czy nordic walking. Wszystko uzależnione od naszych preferencji.

Co warto zobaczyć w Kątach Rybackich?

Pomimo tego, że Kąty Rybackie są niewielką wsią, mają do zaoferowanie wiele interesujących miejsc. Dzięki typowo rybackiemu charakterowi, kojarzona są głównie z rybołówstwem, jednak warto podkreślić, że to nie wszystko. Atrakcje tej miejscowości można podzielić na przyrodnicze, związane z historią, jak i rozrywkowe, które stanowią uzupełnienie i urozmaicenie naszego urlopu.


Zaczynając od atrakcji przyrodniczych, warto przywołać wcześniej wspomniany rezerwat kormoranów i liczne szlaki spacerowe wokół miejscowości. Sam rezerwat ro jedna z największych w Europie kolonii lęgowych kormoranów – wg różnych źródeł od 8900 do 11000 par. Trasy spacerowe z kolei pozwalają na aktywność o każdej porze roku. W tym miejscu warto również wspomnieć o plaży w Kątach Rybackich, należącej do tych mniej zatłoczonych. Podobnie jak większość plaż na Mierzei Wiślanej, jest piaszczysta i przyjemna dla oka.


Jeśli chcemy zobaczyć miejscowość i okolice z nieco innej perspektywy, to doskonale w tym przypadku sprawdzą się rejsy pasażerskie po Zalewie Wiślanym, a więc typowo turystyczno-widokowo atrakcja. Port, z którego wypływają statki, znajduje się przy ul. Rybackiej, w pobliżu Muzeum Zalewu Wiślanego.


W ten oto sposób płynnie przechodzimy do kolejnej atrakcji, tym razem ściśle związanej z historią regionu, w którym przebywamy. Miejsce to gromadzi eksponaty związane głównie z rybołówstwem oraz szkutnictwem. Jego dokładna lokalizacja to ulica Rybacka.

Chyba każda miejscowość turystyczna ma takie miejsce, które z jednej strony jest charakterystyczne, trochę dziwne i ciekawe jednocześnie. Służy m.in. robieniu pamiątkowych miejsc. W Kątach Rybackich bez wątpienia będzie to ławeczka rybaka, znajdująca się w pobliżu Zalewu Wiślanego. To punkt obowiązkowy wizyty każdego, kto ma okazję przebywać w tej miejscowości.


Jedną z wartych uwagi atrakcji dla najmłodszych, będzie z pewnością Aquapark w Kątach Rybackich, który powinien przypaść do gustu zarówno zapalonym pływakom, jak i nastawionym na czystą rekreację rodzinom z dziećmi.

Kąty Rybackie - walory uzdrowiskowe

Miejscowość ta nie jest co prawda uzdrowiskiem, jednak sam klimat ma wyjątkowe działanie na każdą grupę wiekową. Lepsza przemiana materii, powietrze wypełnione jodem, doskonałe działanie wody – wszystko to w dużym stopniu przyczynia się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.


Spacery wspaniałymi trasami wzmacniają żyły, hartują i uspokajają, w takim miejscu szczególnie. To wszystko powinno zachęcić, zarówno osoby chore, jak i zdrowe do przyjazdu właśnie w to miejsce.

Co i gdzie zjeść w Kątach Rybackich?

Każdy, kto wybiera się na Pomorze, z pewnością za jeden z głównych priorytetów stawia sobie zakup świeżej ryby. Zwłaszcza, gdy miejscowość słynie z rybołówstwa, tak jak Kąty Rybackie. Jedno jest pewne – tu zapewne znajdziemy świeżą rybę, zarówno w porcie, jak i restauracjach. Warto też udać się wczesnym rankiem do portu, by wybrać spośród kilku rodzajów ryb z porannych połowów.


Podobnie dzieje się w przypadku miejscowych restauracji. Każda z nich oferuje nam ryby, przyrządzone na rozmaite sposoby. Poszukując najlepszych restauracji, warto jest się wybrać do tych, znajdujących się przy głównych ulicach miejscowości. Dominuje tu głównie kuchnia polska, jednak podobnie jak w innych wypoczynkowych kurortach, znajdziemy tu kuchnię azjatycką, włoską, fast-food, lody, czy gofry.

Noclegi w Kątach Rybackich

Najchętniej wybieranymi kategoriami obiektów noclegowych w Kątach Rybackich są kwatery i pokoje, domki i pensjonaty. Najwięcej turystów można się tu spodziewać w okresie wiosenno-letnim, kiedy to panują wspaniałe warunki do plażowania i kąpieli morskich. Same Kąty Rybackie mają bardzo bogatą ofertę noclegów, dlatego znalezienie tego najlepszego i dla nas najkorzystniejszego, nie powinno stanowić problemu. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Kątach Rybackich

Średnia cena za nocleg w Kątach Rybackich wynosi 164 zł. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od standardu wybranego obiektu i jego lokalizacji. Im bliżej Zalewu Wiślanego, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Kątach Rybackich cieszą się obiekty z kategorii kwatery i pokoje oraz domki, których koszt rozpoczyna się już od 30 zł od osoby.


Ceny noclegów są indywidualnie ustalane przez właścicieli obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 27% od tych, które obowiązują w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kątach Rybackich

Turyści, poszukujący noclegu w Kątach Rybackich, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji, kuchni oraz internetu. Ważną rolę odgrywa również suszarka. Łazienka obecnie stanowi standard praktycznie każdego obiektu noclegowego, dlatego z tym udogodnieniem nie powinno być problemu. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o parkowanie. Kąty Rybackie są stosunkowo małą miejscowością, dlatego z miejscami parkingowymi nie powinno być problemu, szczególnie że przy prawie każdym obiekcie mamy ich do dyspozycji przynajmniej kilka. Internet jest z kolei tak powszechnym medium, że ze znalezieniem zasięgu również nie powinniśmy mieć problemu, przebywając w Kątach Rybackich.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Kątach Rybackich

Ile kosztuje nocleg w Kątach Rybackich?
Cena za nocleg w Kątach Rybackich zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domki Kąty Rybackie, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Kątach Rybackich wynosi 209 zł.
Czy ceny noclegów w Kątach Rybackich w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 33% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Kątach Rybackich?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Kąty Rybackie”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Kątach Rybackich zaczynają się od kwoty 35.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Kątach Rybackich?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Kątach Rybackich mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Kąty Rybackie opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Kątach Rybackich to: Willa Bursztynowa, Domki pod Akacjami, "Wynajem Domków".
Które noclegi w Kątach Rybackich są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Kątach Rybackich poleca Dom i Domek Mierzeja, Gościniec Strzecha, "Wynajem Domków".
Które noclegi w Kątach Rybackich są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Willa Bukszpanowa, Gościniec Strzecha, U Betti.
Co warto zobaczyć w Kątach Rybackich?
W Kątach Rybackich warto zobaczyć port oraz Muzeum Zalewu Wiślanegoo. Innym ciekawym miejscem jest rezerwat przyrody, chroniący najliczniejszą w Europie kolonię kormoranów.
Jakie są atrakcje w Kątach Rybackich?
Największe atrakcje Kątów Rybackich to plaża oraz rejsy po Zalewie Wiślanym, które organizowane są w sezonie letnim.
Czy można kupić ryby z kutra w Kątach Rybackich?
Ryba z kutra sprzedawana jest wcześnie rano, gdy rybacy wracają z połowów. Aby ją kupić, trzeba wybrać się do portu rybackiego, który znajduje się niedaleko ulicy Polnej.
Czy w Kątach Rybackich jest plaża dla psów?
Plaża dla psów znajduje się pomiędzy Kątami Rybackimi a Sztutowem – zlokalizowana jest przy zejściu nr 56. W innych miejscach wprowadzanie czworonogów na plażę jest zabronione.
Jaka jest plaża w Kątach Rybackich?
W Kątach Rybackich dostępna jest szeroka i piaszczysta plaża, która umożliwia wypoczynek nad brzegiem Zalewu Wiślanego.
Ile kosztuje wejście do muzeum w Katach Rybackich?
Muzeum Zalewu Wiślanego to miejsce, gdzie można zobaczyć kutry i narzędzia rybaków sprzed lat oraz obejrzeć zrekonstruowany dawny warsztat szkutnika. Bilety do muzeum w Kątach Rybackich kosztują 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy).

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!