Najpiękniejsze jesienne trasy trekkingowe w Polsce

Najpiękniejsze jesienne trasy trekkingowe w Polsce

Jesień to dobry czas, by łapać ostatnie promienie słońca. Można to robić w naprawdę różnorodny sposób. Wypoczywać, zwiedzać, podróżować, a także spacerować. I to właśnie na tej ostatniej aktywności skupimy się w tym artykule. Mamy przyjemność przedstawić najpiękniejsze jesienne trasy trekkingowe w Polsce. Tego typu aktywność z powodzeniem można połączyć z innymi sposobami spędzania czasu. Gdzie w związku z tym warto wybrać się na jesienny trekking w Polsce? O tym poniższy artykuł.

Nie da się ukryć, że spacery podczas wypoczynku o dowolnej porze roku to jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu wśród turystów. Spaceruje każdy - dzieci, rodziny, czy osoby starsze. Jedni robią to w ramach relaksu, a inni dla zdrowia i sportu. Mamy tu na myśli oczywiście spacery nieco bardziej intensywne, często z wykorzystaniem kijków do nordic-walking. 


Z roku na rok zauważalne jest coraz większe zainteresowanie właśnie tą formą aktywności. Szczególnie teraz, o jesiennej porze roku, warunki ku temu są niezwykle sprzyjające. W popularnych turystycznie miejscach jest znacznie mniej turystów, przez co z powodzeniem można spacerować i korzystać z wszechobecnej ciszy i spokoju. O niezwykłości jesieni chyba nie trzeba nikogo przekonywać… Bogactwo kolorów, sprzyjająca aura z rześkim powietrzem i magiczne miejsca, które w dalszym ciągu mamy na wyciągnięcie ręki. Dlaczego więc nie wybrać się na spacer? Trekking pozwoli Wam wybrać się na wędrówkę w doliny, wzdłuż rzek, czy zacisznych lasów, jak i na bardziej wymagające szlaki, z których każdy z Was będzie miał niepowtarzalną okazję, by zdobyć upragniony szczyt. Warto więc założyć odpowiednie buty turystyczne, założyć cieplejsze ubranie i ruszyć na wędrówkę, zabierając ze sobą niezwykle pomocne kijki. Które trasy idealnie sprawdzą się na jesienny trekking? Sprawdźmy!


Wędrówki mogą przybierać różnorodną formę, nie tylko trekkingową. Przeczytaj koniecznie: 9 najlepszych miejsc na długi romantyczny spacer


Popularne polskie trasy na jesienny trekking


Każdy region w Polsce ma wiele niezwykłych miejsc, które z powodzeniem możemy przemierzać pieszo. Niezależnie, czy to góry, czy morze, czy miejscowości znajdujące się nad jeziorami - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wystarczą jedynie chęci i pozytywne nastawienie, bo bez tego będzie nam niezwykle ciężko gdziekolwiek się ruszyć. Przygotowaliśmy kilka propozycji na udany jesienny trekking.


Trekking po nadmorskich lasach i plażach


Po zakończonym sezonie letnim, spora część turystów przyjeżdża nad morze przede wszystkim po to, by korzystać z klimatu i spacerować, ile się tylko da. Spacer brzegiem morza to podstawa. Jeśli zamierzamy jednak wybrać opcję trekkingu, to idealnie w tym przypadku sprawdzą się nadmorskie lasy i trasy spacerowe. Tu nie trzeba nic dodawać - tego typu trasy powinien przejść każdy, kto pragnie podziwiać niezwykłe widoki morskie. Doskonale sprawdzą się tu trasy spacerowe, znajdujące się w Pomorzu Zachodnim i na Półwyspie Helskim. Warto również wybrać się na wędrówkę po Wolińskim Parku Narodowym, w którym możemy podziwiać niezwykłą przyrodę, wspaniałe widoki i żubry, których ostoja znajduje się w lesie.


Już dziś zaplanuj swój pobyt i wybierz najlepszy nocleg nad morzem


Górski trekking dla miłośników gór i nie tylko 


Każdy, kto lubi wędrówki, koniecznie powinien rzucić wszystko i wyjechać jesienią… w góry. Na jesienny spacer doskonale sprawdzą się tatrzańskie doliny: Kościeliska lub Chochołowska. Z idealnych warunków będzie można korzystać podczas spaceru w Bieszczadach, np. po tutejszych połoninach. Jeśli lubisz wędrówki po lesie, to wybierz się w Karkonosze, w których z powodzeniem możesz uprawiać trekking wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Cisza i spokój - gwarantowane!


Zarezerwuj dla siebie najlepszy nocleg w Tatrach, Bieszczadach lub Karkonoszach


Trekking w Borach Tucholskich


Jeśli uwielbiasz przyrodę i chcesz nacieszyć oczy malowniczymi barwami jesieni, to koniecznie wybierz się do Borów Tucholskich, które idealnie sprawdzą się również na jesienne wycieczki rowerowe. Warto podkreślić, że są to największe lasy w Polsce i w tym przede wszystkim tkwi ich wyjątkowość. Możesz podziwiać przyrodę, zamieszkujące lasy - zwierzęta i korzystać z ciszy i klimatu, który w tym miejscu jest niepowtarzalny i naprawdę wyjątkowy. W parku zostały wyznaczone liczne szlaki, z których z powodzeniem możesz korzystać w czasie wycieczek pieszych i rowerowych.


Tutaj znajdziesz oferty noclegowe w Borach Tucholskich


Wędrówka po Kampinoskim Parku Narodowym


Ta propozycja powinna przypaść do gustu szczególnie tym osobom, które zamieszkują centralną część Polski. Warto wybrać się na trekking do Kampinoskiego Parku Narodowego, w którym podczas wędrówek mamy niepowtarzalną możliwość, by podziwiać unikatowy kontrast pomiędzy wydmami i bagnami. Do tego wszystkiego niezwykła przyroda i magiczne kolory jesieni. Podobnie, jak w przypadku Borów Tucholskich, również i tu możemy korzystać z licznych szlaków spacerowych, które idealnie sprawdzą się w trekkingu.


Sprawdź pozostałe atrakcje, znajdujące się w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego i przeczytaj koniecznie: Mazowsze nie jest nudne! TOP 6 atrakcji poza Warszawą


Oto oferty noclegowe w Izabelinie


A może trekking w lesie?


Na sam koniec zostawiliśmy miejsce, w którym możemy uprawiać trekking zawsze i wszędzie, nawet jesienią. W praktycznie każdej miejscowości, lub w jej okolicach znajdziemy las, w którym z powodzeniem możemy korzystać z aktywności, jaką jest trekking. Każdy las od zawsze stanowi takie miejsce, w którym każdy powinien poczuć się wyjątkowo. Świeże powietrze, wspaniała przyroda i niezwykłe dary, które możemy znaleźć praktycznie na każdym kroku (owoce leśne i grzyby). Niektóre trasy są naprawdę ciekawe i malownicze - czasami urozmaicone zbiornikami wodnymi, czy wąwozami. Wszystko oczywiście w towarzystwie ciszy i spokoju i w otoczeniu wspaniałej przyrody w barwach jesieni.


Poznaj: Popularne trasy spacerowe po lasach w Polsce


Mamy nadzieję, że jesienny trekking w jakimkolwiek miejscu, dostarczy samych wspaniałych wrażeń związanych z polską, złotą jesienią. Już dziś zaplanuj swoją wędrówkę i wybierz się w niezwykłe miejsce.


Następny artykuł Kalisz na weekend - co...

Komentarze (1)

Wedrowiec

5 miesięcy temu
Szczerze mówiąc przerażają mnie tłumy na polskich szlakach, dlatego wybrałem się na wyprawę trekkingową ze sport-events w austriackie góry. Jesienne kolory zachwycają, a aktywny wypoczynek odpręża.

Zobacz również