Parki dinozaurów w Polsce

Parki dinozaurów w Polsce

Mimo że dinozaury wyginęły, zobaczyć je możemy odwiedzając parki dinozaurów w Polsce, których powstało już wiele. Można tam na własnej skórze doświadczyć spotkania z dinozaurem lub zamienić się w jaskiniowca, polującego na nowe doznania i przeżycia.

Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie

Rogowo to miejscowość położona pomiędzy Gnieznem a Bydgoszczą, 12 km od Biskupina. Powstała tam Zurolandia, jeden z największych w Polsce parków dinozaurów. Zwiedzając to miejsce zobaczymy nad głowami pterodaktyle, spotkamy diplodoka lub staniemy oko w oko z groźnym tyranozaurem, doznamy uczucia podróży w czasie. Dzięki wizycie w tym dinoparku, w przyjemny i ciekawy sposób można uzupełnić wiedzę o prehistorii Ziemi, dowiedzieć się jak wyglądało życie na naszej planecie i jak się zmieniało w przeciągu tysięcy lat. Natomiast Encyklopedia Dinozaurów wprowadzi odwiedzających w świat wielkich gadów. Pokaże jak wyglądały, kiedy występowały i czym się żywiły te olbrzymy. Park Dinozaurów Zaurolandia oferuje również coś dla ciała. Przygotowano wiele atrakcji dla dużych i małych gości. W upalne dni do dyspozycji oddawany jest basen, tor gokartowy oraz park linowy. Można też przejechać się kolejką elektryczną lub quadem a podczas warsztatów paleontologicznych każdy z gości zamieni się w odkrywcę – za pomocą narzędzi ze skamieniałej bryły wydobędzie szkielet małego dinozaura!

JuraPark Bałtów

Na terenie województwa świętokrzyskiego od dawna znajdowano ślady dinozaurów. Dlatego powstał JuraPark Bałtów, gdzie można zobaczyć ponad sto modeli dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości. Podczas zwiedzania najwięcej emocji budzi model jurajskiego roślinożercy, sejsmozaura. Jego długość to prawie 50 metrów. Z kolei największą popularnością cieszy się tyranozaur atakujący stado rogatych triceratopsów. Dinopark oferuje również warsztaty, podczas których dzieci zamienią się w prawdziwych paleontologów szukających skamieniałych śladów. Atrakcją JuraParku jest też Gondwana, czyli miejsce gdzie pełne zabaw oraz animacji nawiązujących do pracy paleontologów. Tutaj każdy może zamienić się w odkrywcę, tropiącego ślady dawnych gadów.

Park Dinozaurów w Łebie

Świat dinozaurów mogą poznać osoby, które spędzają czas nad morzem – na przykład w Łebie. Tamtejszy park rozrywki przygotował ofertę dla osób w różnym wieku. Oczywiście główną atrakcję stanowią właśnie olbrzymie gady, odtworzone w skali 1:1. Zwiedzający poznają je podczas spaceru ścieżką dydaktyczną wijącą się nad brzegiem stawów i trzęsawisk. Dinozaury ukrywają się w trzcinach oraz pośród drzew, chociaż tak naprawdę trudno przegapić kilkumetrowe kolosy. Wśród nich na pewno wyróżnia się liczący 45 metrów długości sejsmozaur oraz brachiozaur o wysokości 13 metrów! W parku czekają również inne atrakcje, a wśród nich: pojazdy Flinstonów, tratwy wodne, małpi gaj, pontonowa zjeżdżalnia wodna oraz plac zabaw, gdzie dzieci wcielają się w rolę archeologów i szukają szkieletów dinozaurów.

Chcesz spędzić czas w Łebie? Aby to zrobić, wystarczy zarezerwować nocleg! Zobacz oferty, wejdź: Noclegi w Łebie

Park Dinozaurów Zatorland w Zatorze

Spotkanie z ogromnymi gadami oferuje też park dinozaurów Zator. Jest to miejsce, gdzie można spędzać czas z całą rodziną. Największą atrakcją, którą oferuje ten dinopark jest ścieżka edukacyjna, którą zamieszkują ożywione modele dinozaurów. Zwiedzający usłyszą przerażające odgłosy tych wielkich gadów. Taki spacer pozwoli przenieść się w przeszłość o miliony lat. Na swojej drodze odwiedzający spotkają również pierwszych ludzi, którzy zamieszkiwali naszą planetę. Dinozatorland jest ogromną salą zabaw na świeżym powietrzu – po przejściu ścieżki dydaktycznej gości parku czekają kolejne atrakcje. Wśród nich Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie prezentowane są jaja dinozaurów oraz fragmenty ich kości. Kolejnym punktem wizyty jest centrum zabaw, w którym można wziąć udział w Warsztatach Młodego Paleontologa, zajęciach archeologicznych czy lekcjach biologii.

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie

Inwałd do miejsce położone między Wadowicami a Andrychowem. Powstał tam Park Rozrywki Dinolandia, który zamieszkują dinozaury, pterozaury, ichtiozaury i inne prehistoryczne stworzenia. Największym eksponatem jest figura mamenchizaura, który mierzy 22 metry. Kolekcja w tym parku dinozaurów sięga stu obiektów, w których skład wchodzą również kości, szkielety i inne skamieliny. Spacerując alejkami dinoparku można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat historii życia na ziemi, ale również odpocząć w cieniu rzucanym przez wielkie gady. Odważni mogą odwiedzić Jaskinię Tajemnic, której korytarze tworzą prawdziwy labirynt, prowadzący do groty, gdzie uwięziony został pewien stwór… Ale wszystkiego trzeba dowiedzieć się już na miejscu! A jeśli po spacerze goście poczują głód, mogą odwiedzić restaurację T.Rextaurant.

Następny artykuł Pogoda na koniec lipca 2016

Komentarze (3)

Beata Sobierajska

Jeszcze Solec Kujawski
Polecam odwiedzić taki park dinozaurów, zwróćcie uwagę, że wiele z nich zapewnia dużo atrakcji, a szczególnie wartościowe są te parki, w których wciąż trwają wykopaliska i można zobaczyć archeologów przy pracy
Jurapark w Krasiejowie pod Opolem prezentuje się bardzo dobrze, zapewnia dozę dobrej zabawy połączonej z edukacją na temat czasów prehistorycznych.

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!