Pogoda na 3 tydzień sierpnia 2018

Długoterminowe prognozy pogody dają nadzieję na ciepły i słoneczny sierpień. W trzecim tygodniu czeka nas naprawdę dużo słońca z minimalną ilością opadów. Niżej przedstawiamy więcej szczegółów.

Pogoda na 3 tydzień sierpnia nad morzem


W pierwszym i drugim tygodniu sierpnia prognozy dla wybrzeża przewidują wysokie temperatury i sporo słonecznych dni. Trzeci tydzień nie przyniesie w tym zakresie znaczących zmian, chociaż, według meteorologów, trzeba przygotować się na nieduże ochłodzenie. Mimo że na początku będzie jeszcze ciepło (ok. 25-26 stopni Celsjusza), to pod koniec tygodnia termometry pokażą nawet 19 kresek. Oprócz tego prognozy wskazują też możliwość wystąpienia niewielkich przelotnych opadów deszczu.

 

Zastanawiasz się, gdzie nad morzem szukać noclegu? Sprawdź proponowane przez nas miejscowości, zobacz:
Noclegi w Helu
Noclegi w Jantarze
Noclegi w Ustroniu Morskim

Noclegi we Władysławowie

 

Pogoda na 3 tydzień sierpnia na Mazurach


Również na Mazurach ustali się podobny model pogodowy. Oznacza to ciepły początek tygodnia, z temperaturami sięgającymi 26 stopni Celsjusza, i późniejsze ochłodzenie – nawet do 20-19 stopni. Wraz z nim w regionie pojawią się przelotne opady deszczu lub burze z piorunami, które pozostaną na Mazurach przez kilka dni.

 

Pogoda na 3 tydzień sierpnia w górach

 

Pogoda w Tatrach

Trzeci tydzień sierpnia w Tatrach rozpocznie się słoneczną pogodą, która w kolejnych dniach ulegnie zmianom. Temperatura w regionie spadnie – w weekend nawet do 16 stopni – zapowiadane są też przelotne opady deszczu i burze.

 

Szukasz noclegów w Tatrach? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Bukownie Tatrzańskiej
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Murzasichlu

 

Pogoda w Karkonoszach

Nad Karkonoszami w trzecim tygodniu sierpnia zagości zarówno słońce, jak i deszczowe chmury. Zdecydowania najlepsza pogoda zapowiada się w pierwszej połowie tygodnia, później nad regionem pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze z piorunami. W tym czasie nastąpi również ochłodzenie – temperatury z 20 stopni do 13-14 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Beskidach

W trzecim tygodniu sierpnia pogoda w Beskidach może pozytywnie zaskoczyć turystów. Według prognoz, będzie ciepło i dość słonecznie. Temperatury mają sięgać 25 stopni Celsjusza – tak pięknie zapowiada się pierwsza połowa tygodnia. Później nastąpi lekkie pogorszenie pogody, odnotujemy między innymi spadek temperatur, które mają się wahać od 23 do 19 stopni. Należy przygotować się również na przelotne opady deszczu oraz burze z piorunami.

 

Jakie miejscowości warto wziąć pod uwagę, szukając noclegów w Beskidach? Zobacz:

Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Jakiej pogody można spodziewać się w trzecim tygodniu sierpnia w Bieszczadach? Długoterminowa prognoza wskazuje, iż w tym czasie w regionie będzie ciepło – w pierwszej połowie tygodnia maksymalne temperatury mają wynosić 25 stopni Celsjusza. Później pojawi się zachmurzenie, zwiastujące przelotne opady deszczu oraz burze. Spadnie też temperatura, a termometry wskażą maksymalnie 20 lub 19 kresek.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. jplenio (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również