Pogoda na drugą połowę czerwca 2019

Jakiej pogody możemy się spodziewać w drugiej połowie czerwca? Sprawdźmy, co na ten temat mówią długoterminowe prognozy.

Pogoda na drugą połowę czerwca nad morzem


W drugiej połowie czerwca okazji do wypoczynku będzie sporo – dość wspomnieć, że właśnie wtedy przypada drugi po majówce długi weekend, a uczniowie rozpoczynają wakacje. Nadmorskie miejscowości na pewno zaroją się od wczasowiczów, jednak czy pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi?


Jeśli planujesz wypoczynek nad morzem, wejdź i zobacz:
Noclegi w Darłowie

Noclegi w Gdyni
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Świnoujściu

Druga połowa czerwca nad polskim morzem będzie dość ciepła, chociaż początki mogą świadczyć o czymś zupełnie innym. Według dostępnych prognoz pomiędzy 16 a 20 czerwca trzeba przygotować się na opady deszczu oraz przelotne burze, do tego temperatury nie przekroczą 20 stopni Celsjusza. Na szczęście w kolejnych dniach aura powinna się poprawić – wyjdzie słońce, a słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 25 kreski.

 

Pogoda na drugą połowę czerwca na Mazurach


Mazury
to kolejny region, który turyści odwiedzają z prawdziwą przyjemnością. W końcu w naszym kraju nie brakuje zapalonych żeglarzy oraz osób ceniących wypoczynek na łonie natury. W Krainie Tysiąca Jezior znaleźć można bowiem zarówno gwarne kurorty, jak i miejsca gdzie przyroda jest niemal nietknięta ręką człowieka.

Jeśli chcesz wypocząć na Mazurach, sprawdź oferty noclegowe w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Iławie
Noclegi w Krutyniu
Noclegi w Rucianem-Nidzie

Pogoda na drugą połowę czerwca może zaskoczyć turystów, którzy planowali swój wypoczynek na Mazurach. Prognozy wskazują, że pomiędzy 16 a 23 czerwca nad regionem pojawią się chmury zwiastujące deszcz oraz przelotne burze z piorunami. Temperatura w tym czasie utrzyma się na poziomie 19-23 stopni Celsjusza. Zmiana na lepsze ma nastąpić około 24 czerwca – deszczowe chmury odejdą, odsłaniając błękit nieba. Zrobi się również nieznacznie cieplej – termometry wskażą około 25 kresek.

 

Pogoda na drugą połowę czerwca w górach


Czy pogoda będzie sprzyjać turystom, którzy mają w planach wyprawę na szlaki turystyczne? Sprawdźmy prognozy dla górskich rejonów naszego kraju. Przypominamy też, że trzeba tak skompletować ekwipunek, by nagła zmiana warunków atmosferycznych nie była zaskoczeniem.

Zobacz, jak bezpiecznie zaplanować wyjście w góry latem, wejdź: Bezpieczne wycieczki w góry latem

 

Pogoda w Beskidach

W drugiej połowie czerwca pogoda w Beskidach będzie zmienna. Pomiędzy 16 a 23 czerwca pojawią się opady deszczu a możliwe, że również burze z piorunami. Temperatura ma oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. Ostatni tydzień miesiąca przyniesie sporą poprawę – przede wszystkim odejdą deszczowe chmury i zrobi się słonecznie. Wzrosną również słupki rtęci, na termometrach zobaczymy od 20 do 25 stopni.

 

Szukasz noclegów w Beskidach? Zobacz oferty w tych miejscowościach, wejdź:
Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Deszcz i burze nie ominą także bieszczadzkich miejscowości, chociaż będą one miały przelotny charakter. Mimo że nad regionem pojawi się sporo słońca, to słupki rtęci nie zawędrują zbyt wysoko. Według obecnych przewidywań synoptyków termometry wskażą od 17 do maksymalnie 22 stopni Celsjusza.

 

Zobacz oferty noclegowe w Bieszczadach, wejdź:
Noclegi w Bukowcu
Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda w Karkonoszach

Pogoda w Karkonoszach będzie bardzo kapryśna – synoptycy zapowiadają deszcz i burze (pomiędzy 16 a 23 czerwca), pojawią się również przejaśnienia, ale dopiero w ostatnim tygodniu czerwca. Poza tym nie można liczyć na wysokie temperatury, gdyż momentami słupki rtęci spadną do 13 kresek! Najwyższa wartość jaką mogą wskazać termometry pod koniec miesiąca to 20 stopni Celsjusza.

 

Szukasz noclegów w najpiękniejszych miejscach Karkonoszy? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

W Pieninach utrzyma się znany już model pogodowy, co oznacza, że pomiędzy 16 a 23 czerwca pojawią się burze i przelotne opady deszczu, a później – wypogodzenia. Druga połowa czerwca w regionie będzie też dość ciepła, gdyż mimo zapowiadanego załamania pogody słupki rtęci utrzymają się pomiędzy 20. a 25. kreską.

 

Planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę oferty noclegowe w tych miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Sromowcach Wyżnych

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Również w Tatrach trzeba przygotować się na bardzo zmienną aurę. Synoptycy informują, że deszcz pojawi się pomiędzy 19 a 24 czerwca, a opadom towarzyszyć będą także przelotne burze z piorunami. W tym czasie słupki rtęci uplasują się w okolicach 16. kreski. W kolejnych dniach nadejdzie rozpogodzenie, a temperatura wzrośnie do około 20 stopni Celsjusza.

 

Jeśli chcesz zatrzymać się w klimatycznej tatrzańskiej miejscowości, zobacz:
Noclegi w Chochołowie

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Poroninie

 

Informacje pogodowe: AccuWeather.com

 

Zdjęcie ilustracyjne: fot. Simon Matzinger / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również