Pogoda na drugą połowę lipca 2017

Jesteście ciekawi, jak sytuacja pogodowa prezentuje się w drugiej połowie lipca? Poniżej przedstawiamy prognozę na Mazurach, nad morzem i w górach. Zanim spakujecie swoje walizki, zobaczcie co przewidują synoptycy.

Pogoda na Mazurach

 

Druga połowa miesiąca w Suwałkach rozpocznie się słonecznie. Po 20 lipca mogą pojawić się miejscowe burze z piorunami, a także prawdopodobieństwo deszczu. W kolejnych dniach znów pojawi się słońce, a na koniec miesiąca synoptycy ponownie zapowiadają deszcz i burze. Temperatura wyniesie od 21 do 25 stopni Celsjusza.

 

W Olsztynie, początek drugiej połowy lipca także zapowiada się bardzo korzystnie. Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja pogodowa będzie podobna do tej w Suwałkach, z wyjątkiem temperatury. Termometry wskażą od 22 do 28 stopni Celsjusza. 

 

W Morągu także do 28 stopni Celsjusza. Meteorolodzy przewidują okresowe opady deszczu, które pojawią się po 23 lipca i zostaną z nami już do końca miesiąca. Możemy spodziewać się również burz z piorunami.

 

Planując urlop na Mazurach, sprawdź nasze propozycje noclegów w tamtejszych miastach:

 

Noclegi Ostróda

Noclegi Mikołajki

Noclegi Giżycko

 

Pogoda w górach

 

W Szczawnicy czeka na nas więcej burz z piorunami, lecz nie zabraknie także kilku ciepłych i słonecznych dni. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 22, a 27 stopniami Celsjusza. 

 

W Wiśle pojawi się jeszcze więcej opadów atmosferycznych, połączych niekiedy z burzą z piorunami. Taka sytuacja pogodowa potowarzyszy nam do końca lipca. Termometry odnotują od 22 do 27 stopni Celsjusza.

 

W Bukowinie Tatrzańskiej będzie nieco chłodniej, bo od 17 do 22 stopni Celsjusza. Z początkiem miesiąca, pogoda przyniesie nam sporo słońca, później jednak ustąpi ono burzom i przelotnym opadom. W ostatnich dniach lipca, prognozy także nie będą korzystne, a burzowo-deszczowa aura utrzyma się nawet przez kilka pierwszych dni sierpnia.

 

Wybierasz się w góry? Sprawdź:

 

Noclegi Szczyrk

Noclegi Zakopane

Noclegi Krynica-Zdrój

 

Pogoda nad morzem

 

W Jastarni synoptycy także zapowiadają miejscowe burze z piorunami oraz przelotne opady deszczu. Najkorzystniejszej aury pogodowej możemy spodziewać się pomiędzy 17, a 23 lipca. Wtedy wystąpi zdecydowanie najmniej opadów. Termometry pokażą od 20 do 25 stopni.

 

W Kołobrzegu możemy liczyć na cały słoneczny tydzień, którego nie zakłócą żadne burze ani opady. Tak korzystna pogoda obejmie okres od 21 do 27 dnia miesiąca. Temperatura wyniesie od 19 do 24 stopni. W ciągu ostatnich kilku dni lipca niestety trochę popada i pogrzmi.

 

Jeśli chodzi o sytuację pogodową w Łebie, to w pierwszym tygodniu drugiej połowy miesiąca, zaobserwujemy i trochę deszczu i trochę słońca. W drugim zaś pojawi się znacznie więcej opadów atmosferycznych. Synoptycy podają maksymalnie do 23 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

Przejrzyj oferty noclegowe poszczególnych miejscowości:

 

Noclegi Hel

Noclegi Międzyzdroje

Noclegi Krynica Morska

 

 

Zobacz także:

 

 

 

Fot. DagMary, Pixabay.com, CC0 Public Domain

 

Komentarze (2)

Mało Ciepła

3 miesiące temu
Jednym słowem lato nas nie rozpieści temperaturowo. Bo pojedyncze dni w okolicy 30 stopni to żaden szał. Ech gdzie te upały z przed dwóch lat - lato powinno grzać na maksa wystarczająco dużo mamy zimnych i pochmurnych dni.

Maria

3 miesiące temu
Święta prawda, tylko chłód i chłód, a gdzie przed pracą naładować akumulatory? .😔😔😔

Zobacz również