Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Ostródy:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ostróda

Wyjazd na Mazury to wspaniałe chwile i przeżycia, niezależnie jaki kierunek i miasto wybierzemy. Wszędzie jest wyjątkowo i na swój sposób bajkowo. Wszystko przez niezwykłe jeziora, malownicze krajobrazy i liczne atrakcje. Przykładem miejscowości, którą śmiało można polecić turystom jest Ostróda. To miasto w Polsce, położone w województwie warmińsko-mazurskim, znajdujące się na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Jest miejscem popularnym wśród turystów. Cieszy się zarówno zainteresowaniem żeglarzy, wędkarzy, jak i rodzin z dziećmi. Ma bogatą historię, dzięki czemu pasjonaci historii, jak i osoby wypoczynek nad wodą, znajdą tu coś dla siebie. Po co więc jeździmy do Ostródy? Przede wszystkim, by miło spędzić czas, dla malowniczych jezior, odpoczynku, by aktywnie spędzić czas. Każdy powinien być zadowolony.

Wypoczynek w Ostródzie to doskonała propozycja na każdą porę roku

Powodów, by przyjechać do Ostródy jest sporo. To nie tylko wyjątkowe położenie i jeziora, ale również piękne lasy i doskonała lokalizacja, dzięki czemu bez problemu tu dojedziemy i dopłyniemy. Miejscowość ta jest określana jako stolica Mazur Zachodnich. Więcej tu słońca i przestrzeni, co bez wątpienia jest doceniane przez turystów, poszukujących kontaktu z naturą, bez tłoku w porównaniu do bardziej znanych i popularnych miejscowości.


Miasto to najbardziej tętni życiem w sezonie letnim, co zrozumiałe. Wszystko ma bezpośredni związek z sezonem żeglarskim, jak i licznym festiwalami, które właśnie wtedy są tu organizowane. Lato rozpoczyna się tu Dniami Morza, następne w kolejności są: Dni Ostródy, Międzynarodowy Zlot Motocykli, Festiwal Ognia i Techno Party, czy też Ostróda Reggae Festiwal.


Okres jesienno-zimowy również sprzyja przyjazdom właśnie w to miejsce. Pełno tu miłośników spacerów, grzybiarzy, czy wędkarzy. Warto podkreślić, że w samej miejscowości, jak i jej okolicach znajdują się lasy, przez co grzybobranie w tej miejscowości powinno należeć do niezwykłych przyjemności. W zimie organizowane są liczne wydarzenia, mające urozmaicić pobyt w tym miejscu. Są to m.in. kuligi, ogniska. Wędkarze mogą z kolei oddać się próbie wędkarstwa podlodowego. To jasne, że Ostróda jest idealnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku.

Ostróda, co warto zobaczyć?

Główną atrakcję miejscowości stanowi tu molo wybudowane w połowie lat 90. Jest ono największym tego typu obiektem śródlądowym w Polsce. W połączeniu z kafejkami i restauracjami na nabrzeżu, stanowi miejsce spotkań i spędzania czasu wolnego. Dla miłośników spędzania czasu na wodzie czeka tu wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz plaża Sajmino, uznawana za najpiękniejszą plażę w regionie. Prowadzą do niej wielkie schody wybudowane na stromej skarpie sosnowego lasu.


Będąc tu, warto również zwrócić uwagę na Kanał Ostródzko-Elbląski, będący najdłuższym oraz najbardziej interesującym pod względem technicznym unikatem w skali światowej. Ma on 2 śluzy oraz 5 pochylni, które niwelują różnice poziomów o 99 metrów, a statki poruszają się tu na specjalnych wózkach. Regularne rejsy po kanale trwają tu od początku maja do końca września każdego roku.


Ostróda to również wspaniałe zabytki. Jednym z nich bez wątpienia jest gotycki zamek, przypominający o czasach, gdy miasto stanowiło ważny ośrodek administracyjny Zakonu Krzyżackiego. Miejsce to jest udostępnione zwiedzającym. W jego pomieszczeniach mieści się między innymi galeria oraz muzeum.


W poszukiwaniu pięknych widoków, warto jest się wybrać na ulicę Sienkiewicza, gdzie znajduje się kościół ewangelicki. Na jego wieży dostępny jest punkt widokowy, do którego prowadzi 105 stopni schodów. Podczas tej wspinaczki, turyści mogą podziwiać mechanizm starego zegara oraz dzwony, z których największy ma prawie półtora metra średnicy. Poza tym na kilku poziomch wieży eksponowane są dary wiernych – głównie przedmioty codziennego użytku. Jako ciekawostkę, należy przytoczyć fakt, że Ostróda ma swój własny hejnał, który odgrywany jest właśnie z tej wieży.


Miejscem, które powinno zainteresować osoby szukające ciekawostek przyrodniczych, będzie bez wątpienia Rezerwat Sosny Taborskiej. Znajdują się tu stare, ponad 250-letnie sosny, mające nawet 40 metrów wysokości, wyróżniające się gładkimi pniami bez guzów ani sęków. Dziś sosna taborska jest coraz rzadziej spotykana, gdyż z lasów stopniowo wypierają ją drzewa liściaste. Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się na śćieżkę edukacyjną, biegnącą przez rezerwat.

Co i gdzie zjeść w Ostródzie?

Mazury, podobnie jak pozostałe regiony w Polsce, również słyną ze swoich regionalnych dań. Wystarczy wspomnieć chociażby o pierogach, przygotowywanych na rozmaite sposoby, czy rybach prosto z jezior, których bezapelacyjnie każdy powinien spróbować.


W Ostródzie jest kilka miejsc, wartych uwagi, serwujących zarówno dania kuchni polskiej, jak i międzynarodowej. Bo można tu znaleźć chociażby dania kuchni włoskiej, czy też azjatyckiej. Standardowa cena za obiad rozpoczyna się tu od 20 zł. Popularne restauracje można znaleźć tu w centralnej części miasta i w pobliżu jezior.

Noclegi w Ostródzie

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Ostródzie są domki, pensjonaty oraz agroturystyka. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w mieście dzieje się najwięcej. Sama Ostróda ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Ostródzie liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Ostródzie

Średnia cena za nocleg w Ostródzie wynosi 201 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej jeziora, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Ostródzie cieszą się pensjonaty, w których cena za nocleg rozpoczyna się tu od 40 zł od osoby za dobę.


W Ostródzie w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend są droższe nawet o 119% w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Ostródzie

Turyści, poszukujący noclegu w Ostródzie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Ostróda jest popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Ostródzie

Ile kosztuje nocleg w Ostródzie?
Cena za nocleg w Ostródzie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Ostróda, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Ostródzie wynosi 356 zł.
Czy ceny noclegów w Ostródzie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 59% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Ostródzie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Ostróda”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Ostródzie zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Ostródzie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Ostródzie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Ostróda opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Ostródzie to: Lazarówka, Domek, Dom Na Mazurach- całoroczny do wynajęcia, Brzózkowy Winiec.
Które noclegi w Ostródzie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Ostródzie poleca Domki w Jasiowym Zakątku, Leśna Polana, Dom letniskowy nad jeziorem Ruda Woda.
Które noclegi w Ostródzie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Leśna Polana, Lazarówka, Domki Miło-mi.
Nad jakim jeziorem leży Ostróda?
Ostróda leży nad Jeziorem Drwęckim, które jest jednym z akwenów Pojezierza Iławskiego.
Co warto zobaczyć w Ostródzie?
W Ostródzie warto zobaczyć gotycki, pokrzyżacki zamek. Koniecznie trzeba też obejrzeć XIV-wieczny kościół św. Dominika Savio oraz zrekonstruowaną basztę obronną, znajdującą się u zbiegu ulic Mickiewicza oraz Wyspiańskiego.
Jakie są największe atrakcje w Ostródzie i okolicy?
Do największych atrakcji miasta należy plaża miejska, przy której znajduje się drewniane molo w kształcie litery L. Latem odbywa się tam wiele imprez i festiwali, a poza tym cumują statki białej floty. Można nimi wyruszyć w rejs po jeziorze lub Kanale Elbląskim. W okolicy Ostródy warto natomiast obejrzeć rezerwat przyrody Sosna Taborska.
Kiedy dokładnie organizowany jest festiwal w Ostródzie?
Ostródę można uznać za festiwalowe miasto, gdyż organizowane są tam różnorodne imprezy muzyczne. Należą do nich między innymi Ostróda Reggae Festival, odbywający się w pierwszej połowie lipca, oraz Festiwal Muzyki Tanecznej (ostatni tydzień lipca).
Czy zamek w Ostródzie można zwiedzać?
Dawny zamek krzyżacki w Ostródzie został udostępniony do zwiedzania. Cieszy się on dużym zainteresowaniem turystów, którzy chętnie oglądają tamtejsze ekspozycje muzealne.
W jakich godzinach otwarte jest muzeum w Ostródzie?
Godziny otwarcia muzeum w Ostródzie, mieszczące się w dawnym zamku krzyżackim, zależą od sezonu. W lipcu i sierpniu można je zwiedzać w godzinach 9:00-17:00 (dni powszednie) oraz 10:00-16:00 (sobota i niedziela), natomiast w poniedziałki i święta muzeum w Ostródzie jest nieczynne. W kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu i październiku instytucja działa w godzinach: 9:00-16:00 (dni powszednie), 10:00-16:00 (sobota), 10:00-15:00 (niedziela) – poniedziałki i święta nieczynne. Podczas pozostałych miesięcy muzeum w Ostródzie jest otwarte w następujących godzinach 9:00-16:00 (dni powszednie) oraz 10:00-15:00 (sobota), nieczynne jest w niedziele i święta.
Gdzie dokładnie znajduje się molo w Ostródzie?
Molo w Ostródze znajduje się nad Jeziorem Drwęckim, niedaleko zamku krzyżackiego, przy ulicy Adolfa Tetzlaffa,

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!