Pogoda na drugą połowę maja 2017

W maju, poza Świętem Pracy i Konstytucji 3 maja obchodzimy także Dzień Rodziny, Dzień Dobrych Uczynków, no i oczywiście Dzień Matki. Bardzo często organizowane są wtedy różnego rodzaju imprezy plenerowe. Pewnie zastanawiacie się, jaka pogoda czeka nas w drugiej połowie miesiąca. Przeczytajcie poniższy artykuł.

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

W Lublinie druga połowa maja rozpocznie się przeważnie słonecznie. Później natomiast może pojawić się przelotny opad lub burza z piorunami, które potowarzyszą nam do końca miesiąca. Termometry pokażą od 18 do 24 stopni Celsjusza.

 

W Chełmie, wraz z początkiem miesiąca pojawi się więcej chmur. Jeśli chodzi o wystąpienie burz z piorunami, sytuacja prezentuje się podobnie jak w Lublinie.

 

Planujesz wyjazd do Lublina i nie wiesz jakie atrakcje znajdziesz na miejscu? Sprawdź: imprezy w Lublinie.

 

W Białej Podlaskiej, po 15 maja będzie częściowo słonecznie. Gdzieniegdzie pojawią się niskie chmury. Później meteorolodzy zapowiadają przelotne opady i burze z piorunami. W ostatnich dniach miesiąca termometry odnotują maksymalnie do 24 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w górach

 

W Zakopanem możemy spodziewać się słońca, które zostanie z nami do 21 maja. Później potowarzyszą nam burze z piorunami i opady deszczu, które utrzymają się do końca miesiąca. Maksymalna temperatura wyniesie do 18 stopni Celsjusza.

 

W Szczawnicy będzie o kilka stopni cieplej, bo maksymalna temperatura wzrośnie do 23 stopni. Tutaj także synoptycy przewidują wystąpienie burz z piorunami.

 

W Bukowinie Tatrzańskiej termometry odnotują od 12 do 18 stopni Celsjusza. Słońce potowarzyszy nam przez około tydzień, lecz po 21 maja, możemy spodziewać się pogorszenia pogody.

 

Sprawdź atrakcyjne oferty:

 

Noclegi Wisła

Noclegi Szczyrk

Noclegi Karpacz

 

Pogoda nad morzem

 

W Łebie korzystna pogoda utrzyma się do 27 maja. Nie zabraknie jednak chmur. Później meteorolodzy przewidują przelotne opady i burze z piorunami. Termometry wskażą do 19 stopni Celsjusza.

 

W Krynicy Morskiej będzie nieco cieplej, a termometry pokażą od 16 do 22 stopni Celsjusza. Przygotujmy się na opady deszczu i miejscowe burze z piorunami, których tutaj także nie zabraknie. 

 

W Ustce początek drugiej połowy maja będzie pochmurny. Następnie, stopniowo zacznie pokazywać się słońce. Możliwe przelotne opady deszczu i burze, które zostaną z nami przez kilka pierwszych dni czerwca. Maksymalna temperatura osiągnie 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia. 

 

Marzysz o wyjeździe nad morze? Zobacz, jakie oferty przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów w poszczególnych miastach:

 

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Władysławowo

Noclegi Świnoujście

 

 

Fot. Hans, Pixabay.com, CC0 Public Domain

 

Komentarze

Zobacz również