Pogoda na drugą połowę maja 2018

Zastanawiacie się, jaka pogoda potowarzyszy nam w drugiej połowie maja? Poniżej przedstawiamy prognozę w górach, nad morzem i na Lubelszczyźnie. Zobaczcie sami!

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

17 maja zapowiadane są tutaj przelotne burze z piorunami. Później, czeka na nas kilka częściowo słonecznych dni, po czym znów popada i pogrzmi.W kolejnych dniach pojawi się trochę chmur, słońca, a także co najmniej jednodniowy opad deszczu. Z kolei kilka ostatnich dni miesiąca obfitować będzie w prawdziwie słoneczną aurę pogodową, z wyjątkiem 29 maja, kiedy to znów zapowiadane są przelotne opady i burze z piorunami. Temperatura wyniesie od 17 do 22 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się na Lubelszczyznę? Koniecznie przejrzyj:

Noclegi w Lublinie

Noclegi w Nałęczowie

Noclegi w Kazimierzu Dolnym

 

Pogoda nad morzem

 

Jeśli chodzi o zachodnią część wybrzeża bałtyckiego, najpierw potowarzyszą nam opady deszczu. Następnie, wystąpią liczne zachmurzenia z przejaśnieniami, po czym 26 maja znowu spadnie deszcz. Jak pogoda zaskoczy nas pod koniec miesiąca? Zdaniem meteorologów będziemy mogli liczyć na trzy słoneczne dni. Ponadto, 28 maja możliwy jest przelotny opad i burza z piorunami, a 29 maja poczujemy chłodniejszy wiatr. Termometry wskażą od 14 do 22 kresek powyżej zera.

 

Pogoda w środkowej częśći wybrzeża na początku obfitować będzie w okresowe opady atmosferyczne. Dodatkowo, przez ponad tydzień niebo będzie zachmurzone, jednak nie zabraknie także kilku słonecznych dni. W okolicy 26, 28 i 30 maja synoptycy zapowiadają deszcz i burze z piorunami. Na termometrach odczytamy od 13 do maksymalnie 21 kresek na plusie.

 

Z kolei we wschodniej części wybrzeża możemy spodziewać się najpierw przelotnego deszczu i burzy z piorunami. Później pojawi się kilka słonecznych i kilka pochmurnych dni. Według długoterminowych prognoz, 26 maja również popada i pogrzmi. Końcówka miesiąca też zaobfituje w deszcz, burze, ale także w słońce, które poświeci nam przez około trzy dni. Temperatura wyniesie od 15 do 23 stopni Celsjusza.

 

Wejdź i zobacz:

Noclegi w Ustce

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Kołobrzegu 

 

Pogoda w górach

 

Pogoda w Tatrach

Tak jak w poprzednich regionach, druga połowa maja również rozpocznie się od deszczu i burz z piorunami, które pojawią się jeszcze w okolicy 20 i 21, a także 29 maja. Ponadto, prognoza obfitować będzie także w chmury i słońce. Termometry wskażą od 12 do 19 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Beskidach

Tutaj, 16 i 17 maja będzie deszczowo i burzowo. Takie warunki pogodowe potowarzyszą nam jeszcze 20, 21, 26 oraz 29 maja. W pozostałych dniach raz wyjdzie słońce, a raz schowa się za chmury. Na termometrach odczytamy od 17 do 23 kresek na plusie.

 

Pogoda w Karkonoszach

W tym regionie Polski także nie zabraknie deszczu i burz z piorunami. Najwięcej pojawi się pomiędzy 26, a 28 maja, jak również 16, 19 i 21 maja. Pozostałe dni przyniosą co najmniej pięć pochmurnych i pięc słonecznych dni. Temperatura wyniesie od 11 do 18 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Bieszczadach

W Bieszczadach pojawi trochę więcej burz niż w Karkonoszach. Taka aura pogodowa będzie występować mniej więcej co dwa lub trzy dni. Oprócz tego, meteorolodzy przewidują liczne zachmurzenia z przejaśnieniami. Termometry pokażą od 16 do 21 kresek powyżej zera.

 

Jeśli szukasz noclegów w górskich miejscowościach, sprawdź:
Noclegi Wisła
Noclegi Karpacz
Noclegi Zakopane

 

Sprawdź także: Pogoda na maj 2018

 

fot. Oldiefan, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również