Pogoda na drugą połowę października 2017

Pod koniec października w górach i na Lubelszczyźnie mogą już pojawić się opady śniegu. Najchłodniej będzie w Szklarskiej Porębie. Termometry odnotują tam od 2 do 11 stopni Celsjusza. Jesteście ciekawi, jaka pogoda zaskoczy nas w drugiej połowie miesiąca? Zobaczcie sami!

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

Po 15 października, w Lublinie początkowo będzie raczej słonecznie, później jednak pogoda pogorszy się i wystąpi spore zachmurzenie oraz deszcz. W kolejnych dniach zaobserwujemy mieszankę pogodą w postaci częściowo słonecznego nieba, dużego zachmurzenia i prawdopodobieństwa deszczu. W ostatni dzień miesiąca, synoptycy zapowiadają okresowe opady śniegu. Temperatura wyniesie od 6 do 13 stopni Celsjusza.

 

Pierwszy tydzień drugiej połowy miesiąca w Chełmie zapowiada się bezdeszczowo. W drugim, prognoza nie będzie już dla nas tak korzystna, ponieważ wystąpią 4-dniowe opady deszczu, a pod koniec października - okresowe opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie od 7 do 13 stopni Celsjusza.

 

W Białej Podlaskiej opady atmosferyczne pojawią się pod koniec trzeciego i w środku czwartego tygodnia miesiąca. Między 16, a 20 października będzie przeważnie słonecznie, natomiast w okresie od 21 do 31 dnia miesiąca, oprócz deszczu, możemy spodziewać się pochmurnego nieba. Meteorolodzy przewidują tutaj od 6 do 12 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się na Lubelszczyznę? Koniecznie przejrzyj imprezy w Kazimierzu Dolnym.

 

Pogoda w górach

 

W Szklarskiej Porębie słońce zostanie z nami na dłużej. Popada dopiero w okolicy 27 października. Później mogą pojawić się lekkie opady śniegu, a ostatniego dnia miesiąca - marznący deszcz. Termometry odnotują od 2 do 11 stopni Celsjusza.

 

W Zakopanem pogoda będzie podobna. Początkowo potowarzyszy nam sporo słońca, a dopiero pod koniec października - deszcz i przelotne opady śniegu. Tutaj synoptycy podają od 5 do 12 stopni Celsjusza.

 

W Wiśle, w okresie między 16, a 26 października możemy liczyć na co najmniej 8 słonecznych dni. W tym czasie temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni, ale nie będzie też wyższa niż 14 stopni Celsjusza. Pod koniec miesiąca pogoda niestety pogorszy się i wystąpią 3-dniowe opady deszczu. Termometry odnotują wtedy od 8 do 10 stopni. 

 

Sprawdź oferty w poszczególnych miejscowościach:

 

Noclegi Karpacz

Noclegi Szczyrk

Noclegi Bukowina Tatrzańska

 

Pogoda nad morzem

 

W Świnoujściu co prawda pogoda nie będzie obfitować w deszcz, lecz na niebie zaobserwujemy sporo chmur. Temperatura wyniesie od 8 do 14 stopni Celsjusza.

 

W Darłowie opady deszczu wystąpią już 16 października. Później jednak słońce spróbuje przebić się przez warstwę chmur, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na kilka pogodnych dni. Pomiędzy 24, a 31 października na niebie znów pojawią się chmury i zacznie mocniej wiać, dlatego pamiętajmy o założeniu ubrań, które ochronią nas przed chłodnym podmuchem. Termometry wskażą od 7 do 14 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Gdańsku najpierw przyniesie sporo chmur, lecz w kolejnych dniach pojawi się także kilka słonecznych dni. Po 24 października czeka na nas deszcz, który utrzyma się przez kilka dni. Synoptycy przewidują od 7 do 13 stopni Celsjusza.

 

Jeśli szukasz ofert noclegowych nad morzem, zobacz:

 

Noclegi Ustka

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Jastarnia

 

Zobacz także:

 

 

fot. LillyDee, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również