Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Kazimierz Dolny Aktualności

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to prawdziwe święto kina, podczas którego do Kazimierza Dolnego zjeżdżają nie tylko miłośnicy filmu, ale także znakomici twórcy. Kto w tym roku pojawi się w nadwiślańskim miasteczku? Lista jest długa!
Przed nami wypoczynek wielkanocny, który pozwala zaczynać odliczanie do tegorocznej majówki. Jaka ona będzie po wiosennym lockdownie, który kończy się 9 kwietnia?
W ramach luzowania obostrzeń covidowych otwierają się muzea. Obowiązywać w nich będzie reżim sanitarny, a więc zmniejszona liczba odwiedzających (1 osoba na 15 m kwadratowych) i pozostałe środki ostrożności, do których już chyba się przyzwyczailiśmy: dezynfekcja rąk i maseczki. Ale w końcu będzie można zobaczyć sztukę bez pośrednictwa ekranu komputera…
Pandemia w drugiej fali zmroziła ruch turystyczny. Zamknięto hotele i kwatery, restauracje mogą sprzedawać tylko na wynos. Stanęły wyciągi narciarskie.  Nieczynne są muzea. Zapomnieliśmy już, jak wyglądają koncerty, nawet te organizowane w kawiarniach w kameralnym gronie. Jak w tej sytuacji odnajdują się przedsiębiorcy, którzy utrzymują się głównie z turystyki?
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Kazimierzu Dolnym. Dlaczego? Z wielu powodów. Piękny jest sam budynek – zarówno na zewnątrz, jak i w środku, otoczony wspaniałym ogrodem robi niesamowite wrażenie. Dodatkowym atutem jest trasa, którą musimy przebyć, by do Kuncewiczówki dojść – urokliwy Wąwóz Małachowskiego.
Z bonu turystycznego skorzysta wiele polskich rodzin, dla których jest on dużym wsparciem. Dzięki świadczeniu dzieci mają szansę wyjechać na obóz, zimowisko albo rodzinną wycieczkę. Warunek, jaki musi zostać spełniony, by można było opłacić pobyt za pomocą bonu, jest zorganizowanie wypoczynku na terenie kraju. Nie jest to żadne ograniczenie, bo przecież w Polsce nie brakuje pięknych miejsc, takich jak malowniczy Kazimierz Dolny!
Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Niezwykle malownicze, klimatyczne a także bogate w zabytki. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Jak zaplanować sobie pobyt w Kazimierzu, by zobaczyć jak najwięcej? Opis najbardziej atrakcyjnych miejsc oraz garść informacji praktycznych znajdziecie w poniższym tekście.
Od 1 września ruszy w Kazimierzu żłobek dla dzieci. Przyjmie 25 maluchów z gminy Kazimierz Dolny.
Świętujemy już po raz siódmy. 75 urodziny Boba Marleya już w tę sobotę. Korzeniowy duch gościnnie w Trzecim Księżycu. Specjalne taneczne świętowanie karnawału. Gość specjalny i duchowy przewodnik Święta Wolności Xsiądz Maken Mirosław Maken Dzięciołowski.
W sobotni w kazimierskiej synagodze zabrzmią największe przeboje Czesława Niemena. Wykona je wraz z zespołem Ajagore Grażyna Łobaszewska, posiadająca jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w Polsce. Dla Państwa mamy dwie bezpłatne wejściówki. Wystarczy tylko wykonać zadanie konkursowe!

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!