Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Bochotnica
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny Aktualności

Adriano Trindade, brazylijski muzyk jazzowy koncertujący w całej Europie  20 października wystąpi ze specjalnym programem w zabytkowych koszernych Jatkach i mieszczącym się tam Trzecim Księżycu. Będzie to pierwszy koncert tego artysty w Kazimierzu i regionie. Bilety 20 zł. Konieczność rezerwacji.
Oddział PTTK w Kazimierzu Dolnym zaprasza na zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Wystawa "Ośmiu Wspaniałych" podsumowuje dorobek Piątego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Pałacu Wiechlice. Teraz – jesienią, zobaczymy w ich obrazach wiosnę.
Podsumowanie projektu "Łowcy napisów" prezentującego kazimierskie szyldy przedwojenne. Wystawie towarzyszyć będzie koncert "Culturalny Rynek", podczas którego wystąpią: Jurand Przewłoka gitara klasyczna i Anna Okulska - Reoiał pianino (z wykorzystaniem instrumentu w Kuncewiczówce odnowionego w ramach projektu).
Ekspozycja przygotowana przez Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej prezentuje dzieła artysty-złotnika wykonane z krzemienia pasiatego.
KOKPiT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprasza 20 października 2017 r. o godz. 16.30 do swojej siedziby ul. Lubelska 32/34 na spotkanie z Katarzyną Archimowicz, autorką książki Nadwiślańskie serca, której akcja rozgrywa się w Kazimierzu Dolnym.
Kazimierski Jarmark Świąteczny połączony jest z Kiermaszem Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”, podczas którego będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, świątecznych, produktów ekologicznych itp.
W najbliższy piątek 13 października o godzinie 20.00 w ramach KineDok obejrzymy film „Koniec świata”. Po pokazie dyskusja z producentem Katarzyną Ślesicką dopełni projekcję tego szczególnego filmu.
Po wystawie „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna”, na której zobaczymy obrazy  m.in. Witkacego, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera – Gospodarza z Wesela przypomnianego w tym roku podczas Narodowego Czytania – Józefa Mehoffera, Władysława Ślewińskiego, Leona Chwistka i wielu innych artystów związanych z zakopiańską kolonią artystyczną od połowy XIX w. do wybuchu drugiej wojny światowej oprowadzać będzie kurator wystawy Dorota Seweryn-Puchalska.