Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Nocne zwiedzanie Kazimierza

Kazimierz Dolny Aktualności

Kazimierska Wiosna Fotograficzna Gość specjalny: Tomek Sikora! Sobota 19.01.2019 od 11.00 w KOKPiT ! Nieprawdopodobny program.
Minikoncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu "Kompany" ze Zwolenia. Zespół tworzy 6 panów, pod kierunkiem doktora Józefa Biernata, akompaniującego na akordeonie.   Koncert odbędzie się po mszy św. o godzinie 11.30.
Duet Jarząbek-Jurkiewicz od 2015 roku, kiedy wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy ("Lublin Ostrava 0:30"), kojarzony jest głównie z wykonywaniem błyskotliwych coverów tego artysty. Tym razem panowie wystąpią z programem pt. „Bardowie naszych czasów" zestawiającym twórczość Nohavicy z piosenkami Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Wstęp: 15zł.
Więcej informacji: https://www.kazimierzdolny.pl/news/zrob-sobie-selfie-w-muzeum/61399.html
Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad. Wyczulona na słowa, nie pozwalała sobą manipulować, w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Była trudna. Była odważna. W tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość, uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym, jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie, któremu obiecywano piękne życie. źródło opisu: https://www.karakter.pl/ksiazki/rzeczy-ktorych-nie-wyrzucilem
W tym roku sztab Wielkiej Orkiestry w Koszczycu zrzeszający wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Gminnego Zespołu Szkół zbiera fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. W roku ubiegłym kwota zbiórki wyniosła około 14200 zł.  Ile będzie w puszkach w tym roku? Na profilu Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza na Facebooku cały czas trwa też licytacja orkiestrowych gadżetów.
Impreza krajoznawcza. "Dzień otwartych drzwi" w Koszczycu - Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.
Impreza popularyzująca bieganie wśród dzieci i młodzieży.
Niedługo po wydaniu drugiego minialbumu pt. "¥E$" CHØCØLATE wyrusza w swoją drugą trasę koncertową, aby promować najnowszy materiał. Premierowy koncert odbędzie się w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym.