Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Trzeci Księżyc Lokalne Bistro
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Kazimierz Dolny Aktualności

Poukładane życie Tomka burzy wiadomość o złym stanie zdrowia jego ojca. * 1 godz. 27 min. * Wstęp wolny. reżyseria:Bartosz Konopka scenariusz:Piotr Borkowski, Bartosz Konopka gatunek: dramat psychologiczny produkcja:Polska premiera:6 czerwca 2011 nagrody:Złote Lwy oraz 8 nominacji
Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

Hubertus 2019

Będzie tradycyjna pogoń za lisem, minigonitwy i konkurs na najlepsze przebranie, a w kwestii kulinarnej hubertusowy bigos i inne przysmaki! Szczegółowy program i informacje o zapisach wkrótce.
Seeme pisze piosenki, jest autorką tekstów, śpiewa i gra na pianinie. Występowała m.in. na Festiwalu Filmowym Off Camera, Songwriter Łódź Festiwal, Open’er Festival oraz Enea Spring Break Festival w Poznaniu. Supportowała norweskiego muzyka Thomasa Dybdahl’a. 27 października wydała swoją pierwszą solową płytę, a jej piosenki na żywo usłyszeć można było podczas trasy „Cohen i kobiety”. Była gościem m.in. Agnieszki Szydłowskiej w programie alternatywnym polskiego radia.
Fińsko-niemiecki muzyk, autor tekstów i performer z pewnością należy do europejskiej sceny awangardowej. Wydał cztery, ciepło przyjęte przez krytykę albumy. Jego utwory to niepowtarzalne hymny lofi-folkowe, a punkowe korzenie doskonale komponują się z nieco przerażającym folklorem i wyjątkowym stylem gitarowym. To wszystko, w połączeniu z charakterystycznym stylem pisania piosenek, pozwoliło mu w 2017 roku zdobyć nominację do Niemieckiej Europejskiej Nagrody Folkowej. Każdy występ Mäkkeli jest gwarancją hipnotyzujących dźwięków, wydobywanych przede wszystkim z gitary, ale także z irlandzkiej bazouki. Znacząco różnią się od większości przeciętnych piosenkarzy i autorów piosenek. Wyjątkowo intensywne piosenki i energiczne koncerty wyglądają jakby w jednej osobie spotkali się Joe Strummer, Tom Waits i Leonard Cohen. W ciągu ostatnich trzech lat Mäkkelä z powodzeniem koncertował w Kanadzie, Skandynawii, Europie Wschodniej i Środkowej. Głównie solo, czasem z podobnie myślącymi artystami, takimi jak: Geoff Berner (Kanada), Johnny Campbell (UK), Wax Mannequin (Kanada), Faarao Pirttikangas (Finlandia) lub Nightbird (Finlandia). „Ten album rośnie wraz z każdym odsłuchaniem. Z wyraźnym echem Toma Waitsa, Leonarda Cohena, a także z podszytym wódką i śmierdzącym papierosem romantyzmem tekstów Shane MacGowana, Mäkkelä podąża mniej wydeptaną ścieżką i zaprasza cię w swoją podróż w poszukiwaniu <<Ojczyzny>>” (Fatea Magazine o ostatniej płycie Mäkkeli, "Homeland", Wielka Brytania, 10/2018) „[...] folk, jazz, ruchy świata i aktualne / ponadczasowe piosenki ludowe. [...] pod tymi piosenkami tkwi duchowa intensywność.”
Paweł Szymański zaśpiewa swoje piosenki Paweł Szymański, rocznik 1967 Muzyka, teksty, wokal, gitara akustyczne, gitara rezofoniczna, gitara dwunastostrunowa, harmonijka ustna. Folkowy antydepresant ze szczyptą słowiańskiej nostalgii... Powrót do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów.

Winny Kazimierz

Winny Kazimierz zaprasza na spotkanie z wybitnym warszawskim wodowskazem, Tomaszem Prange-Barczyńskim. Na hipsterskim tarasie Trzeciego Księżyca można będzie zobaczyć, posłuchać i dotknąć znakomitego publicystę i trendsettera winiarskiego. TP-B bez krawata, gawędziarsko, z sybaryckim figlem w oczach to niezła gratka dla estetycznych intelektualnie osobników płci obojga.
Jarząbek-Jurkiewicz w Kazimierzu Dolnym Zapraszamy na bardzo energetyczny, bardzo poetycki i bardzo zróżnicowany koncert. Duet Jarząbek-Jurkiewicz, od kiedy w 2015 roku wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy ("Lublin Ostrava 0:30"), kojarzony jest głównie z wykonywaniem błyskotliwych coverów tego artysty. W Siedlcach będzie można usłyszeć program pt. „Bardowie naszych czasów" zestawiającym twórczość Nohavicy z piosenkami Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie również piosenek autorskich duetu. Bilet wstępu 20 zł.
Fuzja...Akademia Odkryć Fotograficznych i Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej... Kazimierz Dolny 21-22 września 2019! Rewelacyjny program! Akademia Odkryć Fotograficznych, sobota-21 września 2019, pożegnanie lata... 10.00-10.30- konsultacje indywidualne w kawiarni "U Radka"-Rynek 9, biblioteka fotograficzna przy kawie i ciachu-część nieoficjalna :-) 10.30-11.00- spotkanie pod studnią...akcja video, 11.00-13.00- Warsztaty fotografii kreacyjnej z Jackiem Boczarem "Tektura-Natura" (KOKPiT, ul.Lubelska 12), 13.00-14.00- przerwa obiadowa ("Pizza Provincja" lub "FRESH"), 14.00-17.00- Wielka akcja plenerowa...totalne szaleństwo przekraczające wyobraźnię, 17.30-20.00- ognisko w Bochotnicy (wiktuały we własnym zakresie), dla chętnych lawendowe żniwa (już drugie w tym sezonie), turniej gry w golfa, przygotowania do sezonu morsowego (obowiązują stroje kąpielowe), 20.00-21.00- zabawy z projektorem: analiza obrazu fotograficznego (po 10 zdjęć każdego odważnego uczestnika), konsultacje indywidualne z Jackiem Boczarem, 21.00-22.00- otwarta dyskusja-"Gdzie są granice kreacji?". Kazimierska Wiosna Fotograficzna, niedziela-22 września 2019, powitanie jesieni... 10.00-10.30- konsultacje indywidualne w kawiarni "U Radka"-Rynek 9, biblioteka fotograficzna przy kawie i ciachu-część nieoficjalna :-) 10.30-11.00- "3 strzały"-bardzo szybki plener-start spod studni, 11.00-13.00- plener-"Święto Jesieni" przed Muzeum Przyrodniczym, ponad 100 wystawców (rzemiosło, kuchnia, muzyka), podczas pleneru konkurs fotograficzny... 13.00-14.00- plener-"Rejs" (rejs statkiem w górę Wisły, 60min, cena biletu-20zł), 14.00-16.00- realizacja zdjęć do filmy dokumentalnego- "Projekt KWF-DWA KSIĘŻYCE", W razie pytań proszę o kontakt. Maks Skrzeczkowski (503-027-536) Istnieje możliwość noclegu w Bochotnicy z soboty na niedzielę-koszt 35zl od osoby, tel.660-903-336
Sprzątanie Świata - Polska 2019. Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski! 21 września Kazimierz dołącza do międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Przyjdź w sobotę 21 września  o godz 10:00 pod kazimierską studnię - posprzątaj Twój kawałek świata!