Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Przewodnicy od pokoleń
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
start: rynek przy studni
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny Aktualności

Przez dwa miesiące - sierpień i wrzesień w Galerii „Pracownia Domu Kuncewiczów” oglądać można wystawę zatytułowaną „Z powrotem w Domu – Jerzy Gnatowski”. - Powstała w pasji i determinacji ludzi, którzy cenili tego artystę nie tylko jak twórcę, ale przede wszystkim człowieka – czytamy w informacji prasowej. Wystawa składa się z dwóch części. Część pierwsza to wiszące na ścianach obrazy Jerzego Gnatowskiego. Pochodzą z różnych lat. Znalazły się w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, dzięki darowiźnie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na drugiej części wystawy możemy zobaczyć dwadzieścia niezwykle interesujących prac: rysunków i litografii z wczesnych lat twórczości Jerzego Gnatowskiego. One z kolei pochodzą z kolekcji prywatnej. Suplementem do tego zbioru są dwa obrazy Jerzego Gnatowskiego prezentujące Kazimierz Dolny, pochodzące ze zbiorów kolekcjonera, Miłosza Kobiałki.
Koncertem grupy Andrzej Jagodziński Trio rozpocznie się w Janowcu nowy festiwal Jazznowiec. Impreza towarzyszy Festiwalowi Filmu i Stuki Dwa Brzegi.

Kazimierzowo

Kazimierzowo — Mieczysława Izdebska-Łazorek, Weronika Romańska — wystawa Dwie kazimierzanki spotykają się na brzegach zupełnie różnych światów. MIECZYSŁAWA IZDEBSKA-ŁAZOREK – Mieszka i tworzy w Kazimierzu Dolnym. Prace podpisuje imieniem Mietka, a prezentuje je od 2000 roku. Brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce i poza granicami kraju. Ma na koncie wiele ekspozycji indywidualnych. Prowadzi Galerię Łazorek w Kazimierzu Dolnym. WERONIKA ROMAŃSKA – Rocznik 1987. Debiutowała w 2015 roku w gazecie „Powiat Słupski”. Autorka tomiku pt. „Dziwczynienie”.
Plan spotkania: 14.30-15.30 – pokaz „Czechosłowacka wieś 1969-1989” – prof. Jindřich Štreit 15.45-16.45 – pokaz „30 lat minęło, czyli o Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Ślaskiego w Opawie 1990-2020” – dr Jiři Siostrzonek
Fuzja Akademii Odkryć Fotograficznych i Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej

Często zadawane pytania dotyczące imprez w Kazimierzu Dolnym

Jakie wydarzenia odbywają się w najbliższym czasie w Kazimierzu Dolnym?
Jakie ciekawe wydarzenia czekają nas we Wrześniu w Kazimierzu Dolnym?
We Wrześniu w Kazimierzu Dolnym polecamy wydarzenia: Dancing w Siwym Dymie, Wernisaż wystawy Tadeusza Strzępka.