Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Kazimierz-Tour.pl
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Zamek w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny Aktualności

W trosce o kreatywność uczestników szczegółowy program spotkania owiany jest zasłoną tajemnicy. - Będzie zaskakujący pokaz, analiza zdjęć uczestników (3 zdjęcia w formie elektronicznej), plener niespodzianka i nieformalne spotkanie w Kawiarni "U Radka" - pisze Maks Skrzeczkowski. - Gwarantuję, że będzie moc atrakcji i niespodzianek. Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę. Spotkanie poprowadzi Maks Skrzeczkowski.
Romek Puchowski & Keith Dunn Delta_update (blues) Romek Puchowski – śpiew, gitara DOBRO, gitara akustyczna, slide Keith Dunn – harmonijka ustna, śpiew
Lubelski kosmolot Eddie/Hai gości w Kazimierskim Trzecim Księżycu, będzie rzewnie i dziwnie, połamanie i melodyjnie. Bądź i Ty, cały i zdrowy. Eddie/Hai – Alternatywa – czteroosobowa działalność niegospodarna, na własnych piosenkach. Laureaci Festiwalu Piosenki Artystycznej Wschody w 2017 i 2018 roku. Grają cyrk i konfetti deszcz, dzieje im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozkminiasz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki. Otwórz drzwi, bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.   Źródło: Trzeci Księżyc
Wielki Kazimierski Trail – bieg terenowy po uroczych zakątkach wokół Kazimierza Dolnego. Start niedziela 16 września o godzinie 10.00 w kazimierskich kamieniołomach. To będzie trzecia edycja tej imprezy, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, mimo oczywistych trudności. Trasy – 10 i 21 km – rozpoczynają się w dawnych kamieniołomach i nie przebiegają po asfalcie, ale w terenie i to wcale nie po równym... O szczegółach rozmawiamy z organizatorem imprezy Jarkiem Bartoszkiem.
Spacer śladami Dwóch księżyców Marii Kuncewiczowej. Poprowadzi kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego Monika Januszek - Surdacka. Początek: taras willi pod Wiewiórką (Kuncewiczówki) ul. Małachowskiego 19
Wystawa Ekspedycja '88 rusza znowu w trasę, a więc artefakty z minionej epoki ponownie ożyją w Waszych rękach! Kolejny przystanek to Muzeum Nadwiślańskie, Zamek w Janowcu. Przyprowadźcie najmłodszych, aby zobaczyli świat sprzed epoki internetu.

Weekend dla Seniora

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza tradycyjnie we wrześniu na "Weekend dla Seniora". W tym roku odbędzie się on w dn. 29 i 30 września (sobota i niedziela). W ramach "Weekendu" zapraszamy osoby 60+ do bezpłatnego zwiedzania wystawy Ewy Braun, dekoratorki wnętrz filmowych i scenografki oraz pieszego spaceru po Kazimierzu Dolnym szlakiem książki i filmu "Dwa księżyce". Spotykamy się w sobotę lub niedzielę w Gmachu Głównym przy kazimierskim Rynku 19 o godz. 11:00. Wstęp wolny!
Szczegóły wkrótce
W ramach spotkania poświęconego pamięci Andrzeja Siemińskiego odbędzie siespacer na grób malarza (spotkanie przy bramie cmentarnej o godzinie 15.00) Później na plebanii otwarta zostanie wystawa prac Andrzeja Siemińskiego.