Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Szept Kazimierza. Usługi turystyczne Dorota Szczuka
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Szept Kazimierza. Usługi turystyczne Dorota Szczuka
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Szept Kazimierza. Usługi turystyczne Dorota Szczuka

Kazimierz Dolny Aktualności

W środę, czwartek, piątek i sobotę organizatorzy zapraszają na wydarzenia festiwalowe w Kazimierzu Dolnym, a w niedzielę do Muzeum Wsi Lubelskiej. W programie znajdą się m.in. warsztaty wycinanki żydowskiej z Joanną Matyjasek, spotkania z kulturą żydowską z udziałem wielu wspaniałych gości, niezwykły koncert muzyki sefardyjskiej, smakowanie przysmaków śliwkowych i nastrój późnego lata w Kazimierzu Dolnym.
Wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską

Piknik wojskowy

Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej oraz Szef WszW w Lublinie zapraszają na Piknik Wojskowy związany z obchodami 20-tej rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Piknik odbędzie się 24 marca 2019 r (niedziela) w godz. 10:00-15:00 na parkingu przy ul. Doktora Tadeusza Tyszkiewicza (przy stacji "Orlen").   W programie między innymi: promocja różnych form służby wojskowej, pokaz sprzętu wojskowego
Sezon w Galerii Grabskich otworzyła poplenerowa wystawa ośmiu malarzy, którzy na przełomie lutego i marca tworzyli podczas VII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Wiechlicach. Na wystawie otwierającej rok jubileuszu 10 – lecia istnienia Galerii Grabskich – zobaczymy prace takich artystów, jak Jan Wołek, Irena Duszacka, Ula Dzwonik, Monika Krzakiewicz, Katarzyna Szurkowska, Andrzej Kacperek, Jan Grabski oraz Włodzimierz Kwiatkowski. Kwiatkowski – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie oraz we Lwowie – na nowo definiuje przestrzeń w malarstwie. Dzieje się to za sprawą wykorzystania objętego ochroną patentową podobrazia przestrzennego. - Dzieła te wprowadzają widza w stan nowych doświadczeń w widzeniu głębi, powodując zaburzenia percepcji oraz stan dezorientacji, w którym błędnik na nowo określa przestrzeń – czytamy w zapowiedzi. – Widziane z daleka, na pozór płaskie obrazy, wraz ze zbliżaniem się ukazują poruszające się za widzem przestrzenne elementy. Wystawa trwać będzie do 28 marca.
W podwójnym sparingu Orzełki zmierzą się z drużyną Wisły Puławy i Skarpy Lublin.
Już w najbliższą sobotę w malowniczej scenerii nadwiślańskiego miasteczka kolejne spotkanie dla miłośników fotograficznych wyzwań, odkryć i zaskoczeń.
Wykład Kazimierza Parfianowicza pt. „Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie i jego symbolika”.
Wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską