Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny Aktualności

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w niedzielę 18 listopada o godz. 13:00 do Oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej na wyjątkowy pokaz dawnych technik złotniczych. Odbędzie się on w zrekonstruowanym wnętrzu dawnego warsztat złotniczego. Na oczach widzów Marian Klabisz, artysta, złotnik, znawca dawnych technik złotniczych i konserwator zabytków złotnictwa, wykona własnoręcznie solniczkę. Zapraszamy, wstęp wolny! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W programie: msza święta w sanktuarium Matki Bożej Kazimeirskiej uroczystości przed pomnikiem ofiar krwawej środy
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na spacer szlakiem tematycznym po Kazimierzu Dolnym, poświęconym architektom Janowi Koszczycowi Witkiewiczowi oraz Karolowi Sicińskiemu. Obaj wywarli duży wpływ na kształt dzisiejszej zabudowy nadwiślańskiego miasteczka. Szlak powstał w roku jubileuszu stulecia Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, którego Jan Koszczyc Witkiewicz był założycielem i pierwszym dyrektorem.
Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na spacer śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów. Trasa szlaku prowadzi do miejsc związanych z życiem literatów, ale przede wszystkim opisanych przez Marię Kuncewiczową w jej powieściach. Do stworzenia szlaku wykorzystano m.in. cykl opowiadań Marii Kuncewiczowej „Dwa księżyce”. Faktom z życia pisarki i jej znajomych towarzyszą anegdoty i „miejskie legendy” o Kazimierzu sprzed lat. Jeśli chcą Państwo poznać opowieści o stolarzu intelektualiście i restauratorze patriocie; dowiedzieć się, co serwowano na tarasie u Berensa, i ustalić, dlaczego autobus przywożący turystów do Kazimierza nazywał się „Anioł” - zapraszamy na spacery z Marią i Jerzym Kuncewiczami. Start sprzed Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego ul.Rynek 19. Wstęp – wolny.
Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na spacer śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów. Trasa szlaku prowadzi do miejsc związanych z życiem literatów, ale przede wszystkim opisanych przez Marię Kuncewiczową w jej powieściach. Do stworzenia szlaku wykorzystano m.in. cykl opowiadań Marii Kuncewiczowej „Dwa księżyce”. Faktom z życia pisarki i jej znajomych towarzyszą anegdoty i „miejskie legendy” o Kazimierzu sprzed lat. Jeśli chcą Państwo poznać opowieści o stolarzu intelektualiście i restauratorze patriocie; dowiedzieć się, co serwowano na tarasie u Berensa, i ustalić, dlaczego autobus przywożący turystów do Kazimierza nazywał się „Anioł” - zapraszamy na spacery z Marią i Jerzym Kuncewiczami. Najbliższy odbędzie się 18 listopada o godz.11.00. Start sprzed Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego ul.Rynek 19. Wstęp – wolny.
Willa Agnieszka w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie organizują w terminie 12-21 listopada 2018r. XI Ogólnopolski Plener Malarski Kazimierz Dolny 2018, w którym weźmie udział 12 wybitnych artystów reprezentujących różne szkoły artystyczne i ośrodki sztuki w Polsce.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza wszystkich miłośników sztuki złotniczej na oprowadzania kuratorskie po nowej ekspozycji stałej w Oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej. Ekspozycja prezentuje rekonstrukcję wnętrza dawnego dawnego warsztatu złotniczego. Jest to jedyna wystawa w kraju pokazująca warsztat złotniczy z jego oryginalnym wyposażeniem. W arkana pracy złotników wprowadzi zwiedzających kustosz Aniela Ryndziewicz, kuratorka wystawy. Wstęp wolny. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza wszystkich miłośników sztuki złotniczej na oprowadzania kuratorskie po nowej ekspozycji stałej w Oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej. Ekspozycja prezentuje rekonstrukcję wnętrza dawnego dawnego warsztatu złotniczego. Jest to jedyna wystawa w kraju pokazująca warsztat złotniczy z jego oryginalnym wyposażeniem. W arkana pracy złotników wprowadzi zwiedzających kustosz Aniela Ryndziewicz, kuratorka wystawy. Wstęp wolny.
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych poprowadzi Monika Kubiś - Arbuz. Wystąpią dzieci z kółka wokalnego z KOKPiT i uczniowie z GZS w Kazimierzu Dolnym. Wstęp wolny.