Pogoda na Mazurach w lipcu 2019

Nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali. Wakacje i lato to prawdziwy raj dla turystów, którzy kochają Mazury i wypoczynek w tym regionie. Wycieczki rowerowe, plażing a może rejs po jeziorach? Każda z tych czynności gwarantuje niezapomniane przeżycia. Dla miłośników regionu i nie tylko przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na Mazurach w lipcu 2019. Sprawdźmy szczegóły.

Każdy, kto choć raz był na Mazurach, z pewnością prędzej, czy później tu powróci. Wspaniałe jeziora, przepiękne krajobrazy, cisza i spokój, wspaniałe atrakcje, fantastyczny klimat i atmosfera – można by wymieniać jeszcze więcej atutów, ale tak naprawdę Mazury nie potrzebują reklamy. Każdego roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki bogatej ofercie noclegowej i gastronomicznej, turyści mają możliwość swobody wyboru i wypoczynku w komfortowych warunkach.

Mazurskie miejscowości kryją w sobie wiele tajemnic i miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Niezależnie od tego, na którą miejsce padnie nasz wybór, powinniśmy odczuwać radość i satysfakcję z podjętej decyzji. Lato sprzyja wyjazdom na Mazury, sprawdźmy zatem, czy w tym roku pogoda pozwoli cieszyć się słońcem.

 

Początek lipca słoneczny i burzowy

 

Początek miesiąca zapowiada się bardzo obiecująco. Warto już dziś planować urlop, bo aura będzie sprzyjać. Dużo słońca, temperatury w okolicach 23-25 stopni Celsjusza to doskonałe warunki do błogiego lenistwa i aktywnego wypoczynku. Na przeszkodzie mogą stanąć jedynie burze, których wystąpienie prognozowane jest w pierwszych dniach lipca. Szczególnie należy na nie uważać, jeśli w planach mamy wypłynięcie na mazurskie jeziora. W związku z tym warto sprawdzać bieżące prognozy pogody.

 

Ciepłe mazurskie noce

 

Również i w nocy powinniśmy cieszyć się dobrymi warunkami, sprzyjającymi spacerom, imprezom przy dźwiękach szant, czy po prostu wypoczynkowi. Powinno być pogodnie, z temperaturami w okolicach 15 stopni Celsjusza. Grill na Mazurach? Przez cały miesiąc idealne warunki na jego rozpalenie i ucztę.

 

Pozostałe dni z dużą ilością słońca, przelotnymi burzami i słabym deszczem

 

Lipiec zapowiada się wyjątkowo korzystnie również w pozostałych dniach. Pogoda na stabilnym poziomie, pozwoli się cieszyć upragnionym urlopem. Najcieplejsze będą dni bliżej połowy miesiąca – wówczas prognozuje się temperatury w okolicach 25-26 stopni Celsjusza.

Nieco chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca – temperatury spadną o kilka stopni (22-23 stopni Celsjusza), pojawią się również burze i przelotny deszcz. Pomimo tego, niezapomniane mazurskie przygody gwarantowane!

 

Lipiec to odpowiedni miesiąc na zaplanowaniu wakacji na Mazurach. Będzie ciepło, słonecznie, wyjątkowo. W sam raz, by odetchnąć i nabrać sił na powrót do codziennej rzeczywistości.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Już dziś zarezerwuj nocleg w jednej z popularnych mazurskich miejscowości:

 

Noclegi w Giżycku

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Kętrzynie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Arcaion (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również