Pogoda na Mazurach w sierpniu 2019

Okres letni to długo wyczekiwany czas i dobry moment, by pozwolić sobie na wyjazdy w miejsca wyjątkowe. Takim regionem są bez wątpienia Mazury – kraina pięknych jezior, ze wspaniałym klimatem i idealnymi warunkami do wypoczynku. Warto wyruszyć tu chociażby w sierpniu, który pod względem pogody zapowiada się całkiem obiecująco. Sprawdźmy szczegóły prognozy pogody, którą przygotowaliśmy na podstawie długoterminowych przewidywań synoptyków.

Wypoczywanie, grillowanie, żeglowanie po mazurskich jeziorach lub po prostu spacery – te aktywności są najpopularniejsze wśród turystów wypoczywających w regionie Warmii i Mazur. Czas w sezonie turystycznym sprzyja wypoczynkowi. Można korzystać z wszelkich dobrodziejstw regionu, pogoda sprzyja korzystaniu z aktywności na świeżym powietrzu.

 

Mazury zachwycają na każdym kroku, warto jest się o tym przekonać, wybierając ten właśnie region na swój wypoczynek w sierpniu.

 

Pogoda na Mazurach w sierpniu 2019

 

Przyjemnie, słonecznie, nie za gorąco, z przelotnymi deszczami i burzami, z ciepłymi nocami – te określenia trafnie charakteryzują pogodę, z którą będziemy mieć do czynienia w sierpniu 2019 roku. Można śmiało planować wyjazd, rezerwować nocleg i ruszać przed siebie, celem lepszego poznania regionu i dla wypoczynku przede wszystkim.

 

Przez cały miesiąc prognozuje się przyjemną, lecz zmienną pogodę, z temperaturami od 19 do 24 stopni Celsjusza. Bez upałów? Wszystko na to wskazuje. Pogoda będzie zachęcać do rodzinnych spacerów, wyjazdów, plażowania i podziwiania najważniejszych atrakcji regionu. Warto skorzystać z możliwości przejażdżki rowerem – na Mazurach znajdują się liczne ścieżki rowerowe, w związku z tym podziwianie tego regionu z perspektywy dwóch kółek będzie prawdziwą przyjemnością.

 

Możliwy deszcz i burze

 

W sierpniu przewidywane są przelotne opady deszczu oraz burze – głównie na samym początku oraz pod koniec miesiąca. Bez obaw, aura nie zakłóci na tyle wypoczynku, by wyjazd na Mazury uznać za stracony. Burze spowodują również pojawienie się większej sumy opadów w regionie, co tylko przez chwilę zakłóci odpoczynek, a jednocześnie orzeźwi po dniach pełnych słońca i letniego ciepła. Przelotne burze i opady deszczu możliwe 2, 9, 10 i 11 sierpnia. Druga połowa sierpnia o kilka stopni chłodniejsza, jednak w dalszym ciągu można spodziewać się burz. Bez obaw, na dni pełne słońca również możemy liczyć. Temperatury osiągać będą w tym okresie wartości od 20 do 24 stopni Celsjusza. Burz i deszczu można się spodziewać 21, 22 oraz 25 i 26 sierpnia.

 

Ciepła woda w jeziorach

 

Marzysz, by w tak piękne i ciepłe dni choć przez chwilę się ochłodzić w mazurskich jeziorach? Będzie ku temu dobra okazja. Temperatura wody w jeziorach wyniesie około 24 stopni Celsjusza. Słońce będzie również przygrzewać, więc leżing, plażing, smażing na Mazurach to jak najbardziej trafiony pomysł. Warto wybrać się na strzeżone kąpieliska i korzystać z dostępnych tam atrakcji.

 

Noce przyjemne i rześkie

 

Mazurskie noce zapowiadają się również przyzwoicie. Przewidywane temperatury wyniosą od 11 do 14 stopni Celsjusza. Padać nie powinno, więc warto wykorzystać ten czas na spotkania, czy biesiadowanie przy grillu.

 

Sierpień na Mazurach to dobra opcja na urlop w sezonie letnim. Warto odpowiednio zaplanować czas, szczególnie gdy pogoda będzie sprzyjać.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Pasymiu

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Ełku

Noclegi w Giżycku

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Miłosz_Karski (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również