Pogoda na pierwszą połowę maja 2018

Szukacie pogody na pierwszą połowę maja? Przejrzyjcie pełną prognozę, obejmującą warunki atmosferyczne w miejscowościach górskich, nadmorskich, a także w centralnej części kraju. Zobaczcie sami!

Pogoda w centralnej części kraju

 

Na początku maja może pojawić się duże zachmurzenie, przelotny opad, a nawet burza z piorunami. W kolejnych dniach na niebie też wystąpią chmury, ale stopniowo zacznie również wyglądać słońce. Pod koniec pierwszego, jak i w drugim tygodniu miesiąca synoptycy ponownie zapowiadają przelotny deszcz i burze z piorunami. Więcej promieni słonecznych pojawi się dopiero po 9 maja. Temperatura wyniesie od 16 do 21 stopni Celsjusza.

 

Sprawdź noclegi w tych miastach:

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Warszawie

 

Pogoda w górach

 

Pogoda w Tatrach

Do 6 maja potowarzyszy nam sporo słońca. Tylko gdzieniegdzie pokaże się trochę chmur. Później pogoda przyniesie co najmniej trzy deszczowe dni, po czym znowu powróci do nas prawdziwie słoneczna aura, która zostanie z nami do końca pierwszej połowy miesiąca. Na termometrach odczytamy od 11 do 16 kresek na plusie.

 

Pogoda w Beskidach

Tutaj deszcz popada przez około cztery dni, a dokładniej pomiędzy 7, a 10 maja. W pozostałych dniach wystąpi zdecydowanie więcej słońca niż chmur. Tylko 6 maja obfitować będzie w duże zachmurzenie. Termometry odnotują od 16 do 20 stopni Celsjusza.

 

Pogoda w Karkonoszach

Na początku miesiąca zapowiadany jest deszcz. Następnie, przez kilka dni będzie raczej pochmurno. Zdaniem meteorologów, popada jeszcze 6 i 7 maja, a dodatkowo oprócz deszczu - 10 i 15 maja pojawią się także burze z piorunami. W pozostałych dniach będziemy mogli spodziewać się zdecydowanie więcej słońca. Termometry wskażą od 8 do 15 kresek powyżej zera.

 

Pogoda w Bieszczadach

W tym regionie, do 6 maja wystąpią liczne zachmurzenia z przejaśnieniami. 7 maja synoptycy zapowiadają deszcz i burze z piorunami. Opady atmosferyczne pojawią się również 8 i 9 dnia miesiąca, natomiast w ciągu kolejnych 6 dni, na niebie zaobserwujemy sporo słońca. Na termometrach odczytamy od 14 do 19 stopni Celsjusza.

 

Wybierasz się na majowy urlop w góry? Koniecznie przejrzyj następujące noclegi:

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Solinie

 

Pogoda nad morzem

 

W miejscowościach położonych w pobliżu granicy z Niemcami, pogoda przyniesie na początku przelotne opady oraz burze z piorunami. W kolejnych dniach obfitować będzie natomiast w duże zachmurzenie. Dodatkowo, według długoterminowych prognoz deszcz spadnie jeszcze pomiędzy 6, a 9 maja oraz 15 maja. W okresie od 10 do 14 maja powinno być raczej słonecznie. Temperatura wyniesie od 13 do 19 kresek powyżej zera. 

 

Jeśli chodzi o miasta, zlokalizowane w centralnej części wybrzeża - na początku i pod koniec pierwszego tygodnia miesiąca pojawi się deszcz. Opady atmosferyczne wystąpią również 8 i 9 maja. W kolejnych dniach potowarzy nam sporo słońca, z wyjątkiem 15 maja, który okaże się deszczowy. Termometry odnotują od 12 do 18 kresek na plusie.

 

Jaka pogoda zapowiadana jest w miastach, położonych nad Zatoką Gdańską? Najpierw pojawi się tam sporo chmur. Późnie, 8 i 9 maja synoptycy przewidują deszcz. Pomiędzy 10, a 14 maja powinno być słonecznie, a 15 maja - potowarzyszą nam przelotne burze z piorunami. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 14, a 21 stopniami Celsjusza.

 

Szukasz noclegów nad morzem? Sprawdź oferty w tych kurortach, wejdź:
Noclegi w Jastrzębiej Górze
Noclegi w Mielnie
Noclegi w Międzyzdrojach

 

Zobacz także: Pogoda na maj 2018

 

fot. GuentherDillingen, Pixabay.com, CC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również