Pogoda na sierpień 2017

Sierpień kojarzy nam się z koszeniem zboża i pozyskiwaniem plonów. To właśnie w tym okresie, z drzew i krzewów zbierane są owoce i warzywa. Jesteście ciekawi, jaka pogoda potowarzyszy nam w tym miesiącu? Przeczytajcie poniższy artykuł.

Pogoda na Mazurach

 

Przez pierwszy tydzień sierpnia w Suwałkach będzie dużo słońca. Później, synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu, burze z piorunami oraz zachmurzenie z przejaśnieniami. W środku trzeciego tygodnia miesiąca może trochę popadać, lecz przez resztę dni możemy spodziewać się słońca. Wraz z czwartym tygodniem sierpnia, znów pojawią się okresowe opady deszczu, które potowarzyszą nam przez około 2-3 dni. Miesięczna temperatura wyniesie od 19 do 25 stopni Celsjusza.

 

W Olsztynie, meteorolodzy przewidują przelotne burze z piorunami, które wystąpią jednak dopiero po 8 sierpnia. Taka aura pogodowa utrzyma się przez kilka dni, po czym prognoza znacznie się poprawi. Druga połowa miesiąca będzie istną mieszanką pogodową. Tutaj czekają na nas liczne przejaśnienia połączone z przelotnymi opadami. Może nawet pojawić się burza z piorunami. Ostatnie kilka dni sierpnia zapowiadają się jednak przeważnie słonecznie. Termometry odnotują od 21 do 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

W Morągu prognoza dotycząca pierwszego tygodnia miesiąca jest taka sama jak w Suwałkach. Deszczu i burze zaskoczą nas w drugim tygodniu sierpnia. W drugiej połowie miesiąca najbrzydsza pogoda przypada pomiędzy 20, a 26 dniem sierpnia. Nie zabraknie deszczu, burz i zmiennego zachmurzenia. W ostatnich dniach możemy natomiast spodziewać się słońca. Termometry pokażą maksymalnie do 27 stopni Celsjusza.

 

Przejrzyj atrakcyjne oferty w poszczególnych miejscowościach:


Noclegi Mikołajki

Noclegi Ostróda

Noclegi Giżycko

 

Pogoda nad morzem

 

W Sarbinowie niestety popada i pogrzmi już w pierwszym tygodniu miesiąca. Taka pogoda utrzyma się do 11 sierpnia. W kolejnych dniach prognoza bardzo się poprawi i będziemy mogli cieszyć się wieloma słonecznymi chwilami, które zostaną z nami do końca miesiąca. Synoptycy zapowiadają wtedy tylko 2 deszczowe dni. Temperatura wyniesie od 22 do 27 stopni Celsjusza. 

 

W Łebie, przez pierwsze 6 dni będzie bardzo słonecznie, a termometry wskażą do 23 stopni Celsjusza. Następnie, pogoda przyniesie deszcz i burze z piorunami. Prognoza poprawi się po 11 sierpnia. Zaobserwujemy sporo słońca, lecz meteorolodzy ostrzegają przed wietrzną aurą.

 

W Krynicy Morskiej gorszej pogody możemy spodziewać się pomiędzy 7 i 11 sierpnia, a także pomiędzy 21, a 26 sierpnia. Musimy pamiętać, aby w tym czasie nosić ze sobą coś, co ochroni nas przed deszczem. W pozostałych dniach niebo będzie słoneczne. Temperatura wskaże od 20 do 26 stopni Celsjusza.

 

Zobacz, co przygotowali dla Ciebie właściciele w tych nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi Ustka

Noclegi Kołobrzeg

Noclegi Międzyzdroje

 

Pogoda w górach

 

Po kilku słonecznych dniach sierpnia, w Karpaczu czekają nas częste burze z piorunami oraz okresowe opady deszczu, które pozostaną z nami do 10 dnia miesiąca. Później, pogoda nieco się poprawi, lecz w okolicach 15, 16, 17 i 21 sierpnia znowu popada i pogrzmi. W pozostałych dniach będzie raczej słonecznie. Synoptycy zapowiadają temperaturę w wysokości od 17 do 21 stopni Celsjusza.

 

W Szklarskiej Porębie sytuacja pogodowa podobna do tej w Karpaczu. Deszcz i burze pojawią się już po 3 sierpnia i potowarzyszą nam do 11 sierpnia. W dalszej części miesiąca przeważnie słonecznie. Tylko 15, 17, 20 i 21 sierpnia warto zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Tutaj najzimniej, bo termometry odnotują od 15 do 20 stopni Celsjusza.

 

W Szczyrku, warunki pogodowe będą bardzo podobne do tych w Szklarskiej Porębie. Tutaj również burzowo i deszczowo. Temperatura wyniesie od 21 do 26 stopni Celsjusza.

 

Planujesz urlop w górach? Sprawdź:

 

Noclegi Wisła

Noclegi Ustroń

Noclegi Zakopane

 

 

Fot. Kamelia, Pixabay.com, CC0 Public Domain

 

Komentarze

Zobacz również