Polski turysta w sieci

Kobieta w średnim wieku to typowy turysta szukający informacji i noclegu w sieci.

Przez internet najczęściej podróże planują kobiety w średnim wieku (25-34 lat) – wynika z badań serwisu Nocowanie.pl.

Ponad 66% internautów szukających noclegów i planujących podróż to kobiety, z czego blisko 30%  jest wieku 25-34 lat, kolejną grupę ponad 22% stanowią osoby w wieku 35-44. Najrzadziej informacji w sieci szukają osoby +65 (niecałe 5%).

Polski turysta zazwyczaj informacji szuka od niedzieli do czwartku w godzinach 8-22, wzmożoną aktywność wykazuje wieczorem między godziną 18 a 21, szczególnie w niedzielę . Zdecydowanie rzadziej zdarza się to w piątek i sobotę.

 

Najbardziej gorącą porą dla turystyki w sieci i nie tylko jest okres od maja do sierpnia. Z czego największe zainteresowanie usługami noclegowymi jest obserwowane tuż przed samymi wakacjami. Najgorszy pod tym względem jest okres jesienny, czyli październik i listopad.

 

Najczęściej turyści korzystają z możliwości płatności gotówką na miejscu, coraz bardziej preferowaną formą płatności za usługi zamawiane w sieci jest przelew elektroniczny czy płatności kartą.

Większość internetowych turystów przy poszukiwaniu informacji i rezerwacji noclegów korzysta w sieci z komputera lub laptopa (53%), ale popularne są również telefony komórkowe (41%).


Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-czerwiec 2017, w tym czasie serwis odnotował ruch ponad 2,6 mln użytkowników miesięcznie.

 

Autor: Kamila Miciuła

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również