TOP 3 diabelskie młyny w Polsce. Gdzie się wybrać?

TOP 3 diabelskie młyny w Polsce. Gdzie się wybrać?

Zachwycają, zaskakują, gwarantują niezapomniane przeżycia i pozwalają zobaczyć dane miejsce ze wspaniałej perspektywy. Chyba nie ma takiej osoby, która przynajmniej raz w życiu nie przejechała się diabelskim młynem. To niezwykła atrakcja, którą można znaleźć przede wszystkim w wesołych miasteczkach. Coraz więcej polskich miast oferuje je przez cały rok i to w popularnych i chętnie odwiedzanych miejscach. Gdzie się wybrać?

Podczas każdej podróży po Polsce pragniemy zobaczyć możliwie jak najwięcej. W związku z tym odwiedzamy zabytki, atrakcje i takie miejsca, z których można zobaczyć najpiękniejszą panoramę danej miejscowości. Tego typu przeżycie mogą nam zagwarantować liczne punkty widokowe - te naturalne, jak i stworzone przez człowieka. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć diabelskie młyny, zwane również kołami widokowymi, które coraz częściej pojawiają się w wielu regionach Polski.


Przeczytaj również: Tu jest jak w bajce! TOP 3 miejsca w Polsce, które Cię zachwycą


Czym tak naprawdę jest diabelski młyn?


Zanim przejdziemy do prezentacji 3 najpopularniejszych diabelskich młynów w Polsce, warto wyjaśnić czym tak naprawdę jest ta owa atrakcja. Znajdziemy ją w górach, nad morzem, czy w dużych polskich miastach. Cieszy się zainteresowaniem wśród dzieci, natomiast rzadziej korzystają z niej osoby, mające lęk wysokości.


Diabelski młyn to nic innego, jak rodzaj karuzeli obracającej się na poziomej osi. Główne elementy to zorientowane pionowo koło oraz przyczepione do obwodu siedzenia. Znajdziemy je przede wszystkim w centralnych punktach miejscowości lub w wesołych miasteczkach. Funkcjonują w sezonie letnim, a nawet przez cały rok. Przez kilka minut możemy podziwiać niemal całą panoramę miasta. Największe na świecie diabelskie młyny mają średnice przekraczające nawet 160 metrów.


Sprawdź: Tu zawirował świat! TOP 3 atrakcje w Polsce


Które diabelskie młyny w Polsce uznawane są za najpopularniejsze?


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, tego typu atrakcje znajdziemy w wielu regionach Polski. Są to zarówno karuzele objazdowe, sezonowe lub funkcjonujące w danym miejscu przez cały kalendarzowy rok. Przygotowując treść tego artykułu postanowiliśmy się skupić na tych największych, najpopularniejszych i gwarantujących najwspanialsze widoki, jakie możemy podziwiać z samej góry. Gdzie warto się wybrać?


  • AmberSky Koło Widokowe w Gdańskufot. Agnieszka Skrzyńska - Michalczewska / Nocowanie.pl

Rozpoczynamy od propozycji, pochodzącej z Trójmiasta, które niezależnie od sezonu cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Koło widokowe, znajdujące się w Gdańsku w dość krótkim czasie zyskało na naprawdę dużej popularności i obecnie cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem turystów.


To właśnie z perspektywy 50 metrów, siedząc w jednej z 36 wygodnych, klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli, możemy podziwiać Gdańsk w pełnej okazałości. AmberSky znajduje się na Ołowiance, tuż obok budynku Filharmonii.fot. Agnieszka Skrzyńska - Michalczewska / Nocowanie.pl

Przejażdżka tym diabelskim młynem gwarantuje wspaniałe przeżycia i widoki. Zobaczymy stąd m.in. Trakt Królewski, stadion Energa, a nawet Półwysep Helski.


Cała przejażdżka trwa około 15 minut i jest możliwa przez cały rok. Diabelski młyn funkcjonuje do godziny 22.00, a w piątki i soboty nawet do północy. Koszt przejazdu takim kołem to 30 zł za bilet normalny i 20 zł za bilet ulgowy. Dzieci do lat 3 mogą jechać za darmo.Apartamenty rodzinne

Apartamenty rodzinne

Gdańsk, ul. Młodzieży Polskiej

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Amber Hotel

Amber Hotel

Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich

Hotele 9.3
Pokoje Gościnne LAZUR

Pokoje Gościnne LAZUR

Gdańsk-Sobieszewo, ul. Turystyczna

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź oferty noclegów w Gdańsku


  • Cracow Eye w Krakowie


Z Trójmiasta przenosimy się do stolicy Małopolski - Krakowa, w którym znajduje się jeden z najnowocześniejszych oraz największych diabelskich młynów w Polsce. Wysokość koła wynosi 50 metrów. Urządzenie posiada 34 klimatyzowane i ogrzewane gondole oraz dwie specjalne gondole VIP mieszczące do 4 osób.fot. martakor / pixabay.com, CC0

Z tego diabelskiego młynu mogą również korzystać osoby niepełnosprawne - karuzela posiada wszystkie niezbędne udogodnienia. Podróż Cracow Eye, podobnie jak w Gdańsku trwa około 15 minut. Można tu w komfortowych warunkach przyjemnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, podziwiając panoramę Krakowa - daje możliwość ostatniego spojrzenia na Wawel, Starówkę, czy nawet Kopiec Kościuszki z zupełnie innej perspektywy.


Cracow Eye znajduje się przy bulwarze Wołyńskim (przy dawnym Hotelu Forum). W dni robocze czynne w godzinach 12.00-21.00, natomiast w weekendy od 11.00 do 22.00. Za bilet normalny zapłacimy 35 zł, a za ulgowy 25 zł.Mo-ja apartments

Mo-ja apartments

Kraków, ul. Starowiślna

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Hostel Wiktoria

Hostel Wiktoria

Kraków, ul. Ambrożego Grabowskiego

Hostele 9.8


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Krakowie


  • Wheel of Szczecin 


Nasza ostatnia propozycja jest naprawdę wyjątkowa. Dlaczego? To obecnie największy diabelski młyn w Polsce. To koło widokowe o wysokości 60 metrów. W przepięknym miejscu na Łasztowni w Szczecinie.fot. art08 / AdobeStock

Ten diabelski młyn idealnie wpisał się w lokalny klimat i jest chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski, jak i mieszkańców Szczecina. Kabiny są dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wózków inwalidzkich.


Całość konstrukcji waży 350 ton. Obecnie funkcjonuje jedynie w jesienne weekendy w godzinach od 12.00 do 22.00. Cena biletu normalnego to 35 zł, a ulgowego - 25 zł.City Aparthotel

City Aparthotel

Szczecin, ul. Andrzeja Małkowskiego

Apartamenty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Integro

Pokoje Integro

Szczecin, ul. Mickiewicza

Kwatery i pokoje 9.2
Kwatera Pod Gruszką

Kwatera Pod Gruszką

Szczecin, ul. Bohaterów Narwiku

Kwatery i pokoje 9.5


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Szczecinie


To jak? Odważysz się przejechać którymś z wyżej wymienionych diabelskich młynów? Jeśli już było Ci to dane (tu lub gdziekolwiek indziej w Polsce lub na świecie), to koniecznie podziel się wrażeniami w komentarzu poniżej.
Następny artykuł 5 zimowych atrakcji dla...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej