Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

JM Apartamenty
do -5%

JM Apartamenty

9.5 Rewelacyjny!
od 150 zł
/usługę

BON TON

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 160 zł
/usługę

JTB Apartamenty Szczecin

9.9 Rewelacyjny!
od 190 zł
/usługę

Pod Arkadami

9.2 Rewelacyjny!
od 80 zł
/usługę

LM Apartamenty Szczecin

od 310 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Rezerwuj online

U Szermierzy

9.8 Rewelacyjny!
od 200 zł
/usługę

Pod Osiką

9.1 Rewelacyjny!
od 75 zł
/usługę

Apartamenty Sedinum

9.8 Rewelacyjny!
od 170 zł
/usługę

Gościniec RYM@RO+wynajem limuzyn i...

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 70 zł
/usługę

Comfort Studio Central

10 Rewelacyjny!
od 294 zł
/usługę

City Aparthotel

9.8 Rewelacyjny!
od 260 zł
/usługę

LM Apartamenty

9.6 Rewelacyjny!
od 290 zł
/usługę

Mieszkania Pracownicze na Emilii

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 250 zł
/usługę

Apartman Szczecin - PPO890

od 567 EUR
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Rezerwuj online

Pokoje Integro

9.2 Rewelacyjny!
od 129 zł
/usługę

Dworek W Płoni

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 170 zł
/usługę

Mieszkania i Pokoje do wynajęcia

10 Rewelacyjny!
od 180 zł
/usługę

Noclegi Pracownicze - Kwatery

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 110 zł
/usługę

Vendégház Szczecin - PPO938

od 989 EUR
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Rezerwuj online

Noclegi Pracownicze - Kwatery

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 110 zł
/usługę

Kwatery Kiwi

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 59 zł
/usługę

Kwatera Pod Gruszką

9.5 Rewelacyjny!
od 80 zł
/usługę

Apartman Szczecin - PPO948

od 376 EUR
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Rezerwuj online

Stacja Grand

Willa Magnolia

Statek Ładoga

Hotel Atrium

Hotel Jantar

Hotel Płonia

Hotel Rycerski

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Szczecin

Szczecin – miasto na prawach powiatu, leżące na terenie województwa zachodniopomorskiego w sąsiedztwie rzeki Odry i jeziora Dębie. Szczecin jest miastem typowo turystycznym z licznymi zabytkami. Najciekawsze budynki, które powstały po 1901 roku w stylu historycyzmu, nawiązując do baroku i północnoniemieckiego manieryzmu, znajdują się na Wałach Chrobrego. W szczecinie króluje zieleń, a liczne kanały i wąskie rzeczki dodają miastu wyjątkowego uroku. Turyści uwielbiają tutaj przyjeżdżać o każdej porze roku, ponieważ liczne atrakcje nie pozwalają na nudę.

Szczecin – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od słynnych szczecińskich bulwarów. Spacerując wzdłuż rzeki, możemy przy okazji podziwiać, znajdujące się w alei żeglarzy ciekawe eksponaty. Spacer z pewnością umili nam kubek gorącej czekolady, która w tym mieście stała się popularnym trunkiem już w 1976 roku, dzięki działalności przedsiębiorstwa przemysłu cukierniczego „Gryf” S.A.


Szczecin to jedno z miast w Polsce, które posiada wiele zabytków, a turyści przybywają tutaj tłumnie o każdej porze roku. Będąc w Szczecinie, koniecznie trzeba zobaczyć zamek książąt pomorskich, usytuowany na skarpie tuż obok Odry. Początek dzisiejszemu zamkowi dał Bernim III już w 1346 roku, kiedy zaczął budowę tzw. kamiennego domu i kaplicy św. Ottona razem z książęcą nekropolią. Dzisiaj zamek stanowi kulturalne centrum, a jego wnętrza skrywają m.in. operę, muzeum, gabinet Lubinusa, celę czarownic oraz liczne galerie, kino i kameralny teatr.


Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Szczecina jest Filharmonia im. M. Karłowicza, która zachwyca oryginalnym wyglądem. Budynek filharmonii przypomina bryłę lodu, usytuowaną w samym centrum miasta. Niezwykły, nowoczesny gmach został zaprojektowany przez hiszpańskich architektów ze studia Barozzi Veiga z Barcelony. Poza wyglądem zewnętrznym filharmonia zachwyca również futurystycznym wnętrzem. Będąc na miejscu, warto również skorzystać z idealnej okazji, żeby udać się na koncert orkiestry państwowej.

Co robić w Szczecinie gdy pada?

Szczecin jest miastem bardzo lubianym przez turystów, głównie, ze względu na to, że nie można się tutaj nudzić, nawet jeśli podczas naszego urlopu, niespodziewanie spadnie deszcz. W mieście znajduje się wiele muzeów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.


Jednym z takich miejsc, do którego naprawdę warto się udać jest muzeum techniki i komunikacji. Muzeum znajduje się w dawnej zajezdni tramwajowej z 1912 roku. W jego zbiorach znajdziemy m.in. tramwaje, autobusy, samochody, motocykle, rowery oraz nietypowe pojazdy, a także sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny. W muzeum znajduje się wiele kultowych pojazdów z czasów PRL-u.


Oczywiście, nie można zapomnieć o znajdującym się w Szczecinie muzeum narodowym, które należy do największych instytucji kulturalnych na Pomorzu Zachodnim. Muzeum skrywa dzieła sztuki i zabytki kultury materialnej wchodzące w skład dziedzictwa narodowego. Za bilet wstępu zapłacimy 12 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy). W soboty wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

Szczecin na weekend czy na dłuższy pobyt?

Spędzając w Szczecinie zaledwie weekend, musimy liczyć się z tym, że nie będziemy w stanie zobaczyć wszystkich ciekawych zakątków miasta. Należy wówczas zaplanować zwiedzanie tylko najważniejszych zabytków.


Jednak jeśli postanowimy spędzić tutaj więcej czasu, powinniśmy koniecznie wybrać się na wycieczkę do podziemnej trasy Szczecina. Jest to największy schron cywilny w kraju z okresu II wojny światowej. Był przeznaczony dla ludności cywilnej i został zlokalizowany w skarpie opasanej murem oporowym. Jego głębokość wynosi ok. 5 pieter, a ściany zbudowany z żelbetonu mają grubość 3 metrów.


Wszystkich miłośników długich spacerów na świeżym powietrzu ucieszy fakt, że w Szczecinie znajdują się mierzące aż 500 metrów tarasy widokowe, zwane Wałami Chrobrego. Z tego miejsca możemy obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. W południowej części wałów Chrobrego mieści się siedziba Akademii Morskiej.

Noclegi w Szczecinie

Najpopularniejszą kategorię, wśród noclegów wybieranych w Szczecinie, stanowią obiekty oferujące kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja, najlepiej w niedużej odległości od centrum miasta. Wybierając miejsce noclegowe, turyści zwracają uwagę na opinie pozostałych gości na temat danego obiektu.


Dużą popularnością cieszą się również apartamenty, ale te wybierane są częściej przez rodziny z dziećmi lub osoby podróżujące w szerszym gronie.

Ceny noclegów w Szczecinie

Średnia cena noclegu w Szczecinie wynosi ok. 123 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii pensjonaty, wówczas cena noclegu może wynieść od 40 zł. Większość właścicieli ustala cennik indywidualnie, dlatego często ceny w sezonie mogą się różnić od tych w dni powszednie. Za nocleg w weekend możemy zapłacić o 13% więcej niż w ciągu tygodnia.


Warto pamiętać, że wiele obiektów posiada specjalne oferty promocyjne lub sezonowe zniżki, dzięki którym możemy znaleźć noclegi w bardzo korzystnych cenach.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Szczecinie

Turyści, poszukując noclegu w Szczecinie, najczęściej chcę mieć dostęp do prywatnej łazienki oraz aneksu kuchennego, ewentualnie możliwość wykupienia posiłków na miejscu. Liczy się także odległość obiektu od centrum miasta oraz sąsiedztwo parkingu, na którym można bezpiecznie pozostawić samochód.


Osoby podróżujące z dziećmi, coraz częściej pytają o specjalnie wydzielone miejsce zabaw dla najmłodszych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Szczecinie

Ile kosztuje nocleg w Szczecinie?
Cena za nocleg w Szczecinie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Szczecin, wtedy koszt noclegu może wynieść od 59 zł. Średnia cena noclegu w Szczecinie wynosi 159 zł.
Czy ceny noclegów w Szczecinie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 39% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Szczecinie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Szczecin”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Szczecinie zaczynają się od kwoty 59.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Szczecinie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: apartamenty, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Szczecinie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Szczecin opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Szczecinie to: JTB Apartamenty Szczecin, U Szermierzy, Apartamenty Sedinum.
Które noclegi w Szczecinie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Szczecinie poleca U Szermierzy, Apartamenty Sedinum, JM Apartamenty.
Które noclegi w Szczecinie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: LM Apartamenty, JM Apartamenty, U Szermierzy.
Co warto zobaczyć w Szczecinie?
W Szczecinie warto zobaczyć zabytki, jak np. Czerwony Ratusz i Bramę Królewską, a także słynne Wały Chrobrego – wspaniały punkt widokowy na Stare Miasto.
Które muzea w Szczecinie warto odwiedzić?
W Szczecinie warto odwiedzić Muzeum Techniki i Komunikacji oraz Muzeum Historii Szczecina.
W jakiej dzielnicy Szczecina szukać noclegów?
Szczecin podzielony jest na cztery dzielnice. Noclegów najlepiej szukać w Śródmieściu, gdyż mieszczą się tam najważniejsze zabytki i atrakcje miasta.
Jak znaleźć noclegi w Szczecinie blisko Wałów Chrobrego?
Noclegów blisko Wałów Chrobrego najlepiej szukać sprawdzając na mapie lokalizacje obiektów noclegowych. Są one widoczne po kliknięciu ikonki Na mapie.
Co najlepiej zjeść w Szczecinie?
Najbardziej typowym daniem w Szczecinie jest pasztecik szczeciński, warto również spróbować śledzi.
Ile kosztuje obiad w Szczecinie?
Obiad w Szczecinie kosztuje od około 20-30 zł dla jednej osoby.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!