Aktywny wypoczynek nad Jeziorem Białym

Jezioro Białe to najpopularniejszy akwen Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Co roku ulokowaną nad jego brzegami Okuninkę odwiedzają rzesze turystów, szukających ciekawego miejsca na urlop. Większość wczasowiczów wybiera uroki leniwego plażowania, jednak wypoczynek nad Jeziorem Białym może być również aktywny!

Jezioro Białe każdego roku przyciąga turystów z całej Polski. Podczas letniego sezonu, cicha i spokojna zazwyczaj Okuninka zamienia się w gwarny kurort, którym za dnia spacerują rodziny z dziećmi, a imprezowicze odwiedzający liczne bary i dyskoteki w miejscowości. Oprócz tych rozrywek, do atrakcji w Okunince bez wątpienia należy duża piaszczysta plaża, wzdłuż której ciągnie się promenada, oraz podświetlone po zmroku molo, wcinające się kilkadziesiąt metrów w wody jeziora.

Nie czekaj i już teraz przenieś się do Okuninki! Możesz to zrobić dzięki kamerom on-line, zobacz: Kamera Okuninka, Widok na Jezioro Białe

Świetna baza noclegowa w Okunince, licząca ośrodki wypoczynkowe, hotele, campingi, pola namiotowe, domki czy wreszcie pokoje do wynajęcia, umożliwia fantastyczny wypoczynek nad Jeziorem Białym każdemu – niezależnie od zasobności portfela.

Nad Białe przyjeżdża się głównie po to, by spędzić czas na plaży. Błogi wypoczynek na złotym piasku warto jednak urozmaicić aktywnością fizyczną – nad jeziorem nie brakuje ciekawych ofert. Dużą popularnością nad Jeziorem Białym cieszą się kursy windsurfingu. Jest to świetna propozycja dla osób, które podczas urlopu chciałyby nabyć nowych umiejętności i przeżyć przygodę. Kursy organizowane na są dla grup bądź indywidualnie, a mają je w swojej ofercie niemal wszystkie wypożyczalnie sprzętu i szkółki nad Jeziorem Białym.

W Okunince można nie tylko cieszyć się żeglowaniem i pływaniem po jeziorze na rowerach wodnych i kajakach. Dzięki temu, że wody Jeziora Białego mają wysoką skalę czystości i są bardzo przejrzyste, działają tu szkoły i bazy nurkowania. Są zlokalizowane tuż przy promenadzie i plaży, nie ma więc problemu z ich znalezieniem. Wystarczy więc tylko trochę chęci, by sprawdzić, jak wygląda podwodny świat akwenu.

W Okunince czekają też atrakcje dla osób, które zechcą odpocząć od wody. Nad zalesionym brzegiem jeziora znajdą one park linowy, gdzie poziom trudności trasy dostosowany jest do wieku i umiejętności. Swoich sił mogą spróbować tu zarówno niedoświadczeni adepci, jak i osoby, dla których przeszkody parków linowych nie są nowością.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również