Pogoda na początek września 2018

Według długoterminowych prognoz, pogoda na początek września nie przeniesie nas jeszcze do jesiennej rzeczywistości. Będzie dość ciepło i słonecznie. Sprawdźmy dokładnie, jak według synoptyków sytuacja ma się przedstawiać w poszczególnych częściach kraju.

Pogoda na początek września nad morzem


Kilka pierwszych dni września na wybrzeżu może upłynąć pod znakiem deszczu, jednak później pogoda poprawi się, na niebie zagości słońce, a temperatura wzrośnie do około 22 stopni Celsjusza. Tak piękna aura zapowiadana jest przez synoptyków na drugi tydzień września. Wcześniej może być nieco chłodniej – według prognoz, słupki rtęcie wskażą około 17-19 stopni.

 

Jeśli szukasz nocegów nad morzem, sprawdź oferty w tych miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Helu

Noclegi w Łebie
Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Międzywodziu

 

Pogoda na początek września na Mazurach


Na Mazurach także nie można będzie narzekać na pogodę. Co prawda na 1 września zapowiadane są opady deszczu, ale kolejne dni przyniosą rozpogodzenia. W pierwszym tygodniu temperatura nie będzie zbyt wysoka, gdyż uplasuje się na poziomie 17-19 stopni Celsjusza. Później nadejdzie kilkustopniowe ocieplenie – do około 22 stopni. Najważniejsze jest to, że początek września na Mazurach przyniesie piękną, słoneczną aurę.

 

Skorzystaj z prognoz i swój wrześniowy urlop spędź w Krainie Tysiąca Jezior. Sprawdź oferty noclegowe w popularnych kurortach, zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na początek września w górach

 

Pogoda w Beskidach

Początek września w Beskidach może przynieść wymarzoną pogodę, chociaż kilka pierwszych dni tego miesiąca raczej nie będzie tego zapowiadać. Synoptycy informują, że od 1 do 3 września trzeba przygotować się na deszcz. Na szczęście później przyjdą rozpogodzenia, jednak temperatura utrzyma się na poziomie 15-19 stopni. Zmiany w pogodzie można spodziewać się od 7 września. Wtedy na niebie na dłużej zagości słońce, a słupki rtęci urosną do 23 kresek.

 

Szukasz najlepszych ofert noclegowych w regionie? Spradź te miejscowości, zobacz:
Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Również w Bieszczadach trzeba przygotować się na deszczowy początek miesiąca, po którym na niebie pojawi się dużo słońca. Opady utrzymają się do 4 września, później nadejdzie rozpogodzenie. W pierwszym tygodniu września temperatura może spaść nawet do 13 stopni, na szczęście szybko się ociepli i na termometrach znowu pojawią się wartości na poziomie 20 stopni Celsjusza.

 

Bieszczadyto przepiękny region z bogatą bazą noclegową. Jeśli jeszcze szukasz miejsca dla siebie, wejdź i zobacz:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Bukowcu

Noclegi w Solinie

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Karkonoszach

W Karkonoszach także utrzyma się znany już model – opady deszczu, które szybko zostaną zastąpione przez słoneczną pogodę. Popadać może do 4 września, w tym czasie spodziewane są również dość niskie temperatury na poziomie 11-14 stopni Celsjusza. Na szczęście synoptycy zapowiadają nie tylko rozpogodzenia, ale i odrobinę więcej ciepła. W drugim tygodniu września słupki rtęci na termometrach wzrosną do około 18 stopni.

 

Jesteś wielbicielem karkonoskich szlaków? Przed wyjazdem zadbaj o nocleg, zobacz:

Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Tatrach

Osoby, które planują pobyt w Tatrach właśnie w początku września, powinny przygotować się na zmienną aurę. Pierwsze dni miesiąca będą deszczowe, z temperaturą na poziomie 12-16 stopni Celsjusza. Od 7 września zapowiadane jest ocieplenie, więc w drugim tygodniu miesiąca słupki rtęci wskażą od 18 do 20 stopni. Nie powinno również padać – jeżeli wystąpią jakiekolwiek opady, będą miały przelotny charakter.

 

Tatry to region, w którym baza noclegowa jest niezwykle bogata. Sprawdź oferty w tych miejscach, wejdź:

Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Poroninie

Noclegi w Zakopanem

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. freefortheworld (Pixabay.com CC0)

Data publikacji:

Komentarze