poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Potwierdzenie do 24 godzin

Stacja Żubracze

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
10.0 Rewelacyjny 8 opinii
od 650 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Cisna

Położona w województwie podkarpackim Cisna jest niewielką i spokojną miejscowością ukrytą w samym sercu cudownych bieszczadzkich gór. Stanowi ona ważny punkt turystyczny i kusi odwiedzających nie tylko pięknymi widokami czy możliwością obcowania z naturą, ale również wieloma innymi atrakcjami. Turyści, którzy tafią do Cisnej mogą liczyć na poznanie ciekawych okolicznych historii oraz lokalnych tradycji, a także wziąć udział w cyklicznych wydarzeniach i koncertach, by na koniec dnia odwiedzić nietypowe lokale gastronomiczne, które zyskały w okolicy miano kultowych.

Co robić w wolnym czasie w Cisnej?

Znalezienie się w samym sercu Bieszczad nie pozostawia wątpliwości co do najlepszego sposobu spędzania wolnego czasu – tutaj wygrywa aktywność na świeżym powietrzu. Cisna oferuje liczne szlaki turystyczne. Przez miejscowość przebiega główny turystyczny szlak karpacki z Komańczy w Bieszczady Wysokie. W niedalekiej Dołżycy rozpoczyna się szlak biegnący w masyw Łopiennika, a do Przełęczy Nad Roztokami dociera szlak z możliwością przejścia na Słowację. Podczas planowania wycieczek warto uwzględnić na liście ścieżkę zwaną „Jelenim Skokiem” – krótka, zaledwie 45-minutowa trasa zabierze spacerowiczów do drewnianej wieży widokowej gwarantującej piękne widoki na okolicę.


Turyści stawiający na aktywny wypoczynek znajdą w okolicy wiele szlaków rowerowych będących częścią sieci „Zielony Rower Bieszczady” – międzynarodowej inicjatywy promującej turystykę rowerową na terenie Karpat Wschodnich. Na trasach tych można nie tylko zadbać o kondycję i dobre samopoczucie, ale również poznać okolice Cisnej, odkryć piękne klimatyczne zakątki, a także liczne ciekawostki. Trasy można dopasować do swoich potrzeb w zależności od poziomu trudności czy wariantu tematycznego.

Cisna – co warto zobaczyć?

Podczas spacerów po Cisnej oraz jej okolicach piękne bieszczadzkie widoki to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Tutaj nawet najwytrwalsi piechurzy z przyjemnością zdecydują się na chwilę odpoczynku i porzucą piesze wędrówki na rzecz bardziej zmechanizowanego środka transportu – szczególnie jeżeli będzie nim Bieszczadzka Kolejka Leśna. Ponad stuletnia trasa wąskotorowa stała się jedną z najciekawszych okolicznych atrakcji, która powinna ucieszyć podróżujących w każdym wieku. Kolejka oferuje turystom dwie trasy: widokową oraz dziką. Pierwsza pozwoli na podziwianie okolicznych szczytów, natomiast druga prowadzi licznymi zakrętami przez miejsca, do których nie udałoby dojechać samochodem. Dodatkowo na stacji w Majdanie znajduje się muzeum, gdzie bezpłatnie można zobaczyć stare bilety, elementy infrastruktury kolejowej oraz ubiory dawnych maszynistów.


Jeszcze więcej historii zwiedzający odkryją zwiedzając dawny cerkiewny cmentarz. Znajduje się tam najstarszy bieszczadzki grób z zachowaną datą, który pochodzi z 1824 roku. Przebywając na cmentarzu warto również zwrócić uwagę na groby bieszczadzkich zakapiorów oraz grobowiec Meinardich – potomków budowniczego Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Znajdująca się nieopodal cerkiew niestety nie przetrwała do czasów dzisiejszych. Została rozebrana w 1956 roku.


Natomiast w pobliżu kultowej „Siekierezady” spacerowicze mogą natrafić na skromną kapliczkę zwaną Kapliczką Pamięci lub Zakapiorską Kapliczką. Jest to miejsce, w którym upamiętnieni zostali mieszkańcy mocno związani z miasteczkiem, okolicą i bieszczadzką ziemią, a wśród nich przede wszystkim tzw. bieszczadzkie zakapiory – artystyczne wolne dusze zakochane w przyrodzie oraz Bieszczadach. Co roku na początku listopada organizowane są Zakapiorskie Zaduszki, podczas których mieszkańcy i turyści zapalają znicze, śpiewają, czytają poezję oraz wspominają zmarłych. Chociaż sama kapliczka jest skromna dla lokalnej społeczności ma ogromne znaczenie, a przybyli do miasteczka goście z pewnością docenia jej urok oraz niezwykłą aurę całego przedsięwzięcia.


Na co dzień cicha i spokojna Cisna pokazuje swoje znacznie bardziej energiczne oblicze w trakcie cyklicznych koncertów i festiwali. W sezonie letnim odbywa się między innymi Festiwal „Natchnieni Bieszczadem”, podczas którego na uczestników czekają nie tylko występy muzyczne, ale również wystawy lokalnych artystów, degustacja wyrobów regionalnych oraz atrakcje dla dzieci. Twórczość bieszczadzkich rzeźbiarzy i malarzy, pokazy rzeźbiarstwa oraz smakowanie miejscowej kuchni przy dźwiękach muzyki folkowej czeka również na uczestników Festiwalu „Kremenaros”. Natomiast podczas Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych „Bies Czad Blues” w bieszczadzkim powietrzu do białego rana rozbrzmiewają dźwięki bluesa. Dla tych, którzy nie zdążą na główne koncerty, czeka całonocne jam sassion.


Obowiązkowym punktem pobytu w Cisnej dla miłośników przyrody w każdym wieku powinna być wizyta w leśnym mini zoo w Lisznej. W oddalonej niecałe 3 kilometry od Cisnej wsi czeka ponad 30 gatunków dzikich zwierząt, a wśród nich m.in.: daniele, jelenie, susły i dziki. Przy wejściu do Leśnego Zwierzyńca można zakupić specjalną karmę, dzięki której goście mogą karmić większość zwierząt. Te przyzwyczajone do obecności ludzi podchodzą do zwiedzających, a nawet dają się głaskać. Spacer pomiędzy wybiegami będzie kolejną świetną okazją, aby odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się bliskością natury.

Co zjeść w Cisnej?

Podczas pobytu w sercu bieszczadzkich gór obowiązkowym punktem powinna być wizyta w dwóch charakterystycznych lokalach. W „Siekierezadzie” turystów zaskoczy nie tylko zapadając w pamięć nazwa – nawiązująca od powieści Edwarda Stachury oraz jej filmowej adaptacji – ale również nietuzinkowy wystrój. W środku czekają na gości wiszące na ścianach siekiery, poroża oraz wyrzeźbione w drewnie diabły i biesy zerkające na klientów z różnych zakamarków. W barze odwiedzający mogą skosztować wyrabianego na miejscu wina oraz piwa lanego prosto z „pipy”.


Kolejnym ciekawym miejscem na odpoczynek po całodziennych spacerach będzie karczma Troll, która oferuje regionalne potrawy oraz przyjemną atmosferę. Goście mogą zjeść tu posiłek przy sporych rozmiarów kominku w kształcie trolla lub usiąść obok takiego wykonanego z drewna i w jego towarzystwie napić się czegoś rozgrzewającego.


Przy dobrze zaplanowanym wyjeździe do Cisnej turyści będą mieli okazję skosztować licznych regionalnych przysmaków podczas wielu cyklicznych imprez i festiwali.

Noclegi w Cisnej

Najbardziej reprezentatywną kategorią noclegów w Cisnej są domki. Odosobnione i przestronne gwarantują ciszę, spokój oraz dużą swobodę. Najkorzystniej zwrócić jednak uwagę na obiekty z kategorii „kwatery i pokoje”, gdzie koszt noclegu może wynieść nawet 40 złotych. Na wyposażeniach pokoi znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, nowoczesne telewizory, dostęp do internetu bezprzewodowego oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień oferuje również wypożyczenie rowerów, możliwość zakupu lokalnych i świeżych produktów. Poza tym gwarantują bliskość okolicznych lasów, przestrzeń do zabaw dla dzieci, miejsca na grilla i ogniska, a także kominki z przygotowanym drewnem. W pobliżu niektórych obiektów istnieje również możliwość uczestnictwa w wycieczkach z przewodnikiem, a także przejażdżki konno lub wozem. Wizyta w Cisnej w sezonie zimowym nie powinna nikogo przerażać, gdyż większość obiektów z kategorii „domki” oferuje centralne ogrzewanie, które nikomu nie pozwoli zmarznąć.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Cisnej

Goście poszukujący noclegu w Cisnej liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości łatwego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami dla szukających noclegów była również spokojna okolica oraz odległość od szlaków turystycznych.

Ceny noclegów w Cisnej

Średnia cena noclegów w Cisnej wynosi 174 złote. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć wśród obiektów z kategorii pokoje i kwatery. Koszt noclegu może tam wynieść 40 złotych. Właściciele niektórych obiektów mogą wprowadzać zmiany w swoich cennikach na czas trwania weekendu. Ceny weekendowe w Cisnej mogą być nawet o 20% wyższe niż w dzień powszedni. Część właścicieli obiektów noclegowych oferuje jednak zniżki dla dzieci, niższe ceny poza sezonem oraz brak dodatkowych opłat dla gości przyjeżdżających ze zwierzętami.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Cisnej

Ile kosztuje nocleg w Cisnej?
Cena za nocleg w Cisnej zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Cisna, wtedy koszt noclegu może wynieść od 60 zł. Średnia cena noclegu w Cisnej wynosi 278 zł.
Czy ceny noclegów w Cisnej w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 25% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Cisnej?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Cisna”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Cisnej zaczynają się od kwoty 60.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Cisnej?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Cisnej mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Cisna opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Cisnej to: Pokoje Gościnne "Suligówka", Wypoczynek nad Solinką, Domki letniskowe Słoneczne Zacisze.
Które noclegi w Cisnej są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Cisnej poleca Chaty pod Łopienką, Apartament Cisna, Krzywy Zakątek.
Które noclegi w Cisnej są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Dom Gościnny Bierwiono, Wypoczynek nad Solinką, Fajne miejsce.
Co warto zobaczyć w Cisnej i okolicach?
Warto zobaczyć tu przede wszystkim Leśny Zwierzyniec, w którym mieszkają jelenie, szopy, dziki i wiele innych gatunków zwierząt. Kolejną ciekawą atrakcję okolic Cisnej stanowi Bieszczadzka Kolejka Leśna.
Które szlaki w Cisnej najlepiej wybrać?
W pobliżu Cisnej biegnie kilka ciekawych szlaków turystycznych. Jednym z nich jest czerwona trasa z Cisnej do Komańczy, która prowadzi przez Wołosań, Jaworne, Przełęcz Żebrak, Chryszczatą i Prełuki. Czas przejścia to około 9 godz. więc można przejść tylko fragment. Inną propozycją jest przejście do bacówki Jaworzec.
Kiedy jechać do Cisnej?
Cisna przeżywa największą popularność latem, warto tu przyjechać, gdy turyści jeszcze czekają na wakacje. Najlepsze momenty na urlop w Cisnej to maj, czerwiec oraz wrzesień i początek października.
Co zjeść w Cisnej?
W Cisnej warto spróbować regionalnych potraw, jak różnego rodzaju pierogi (szczególnie z nadzieniem z baraniny) oraz fuczki, czyli placki z kapusty tradycyjnie podawane ze śmietaną.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!