Pogoda w górach we wrześniu 2018

Wrześniowa wycieczka w góry to świetny pomysł zarówno na dłuższy urlop, jak też weekendowy wyjazd. Wystarczy sprawdzić prognozę pogody, spakować walizki i cieszyć się wypoczynkiem pośród górskich wzniesień.

Pogoda w górach we wrześniu


Jak wiemy, pogoda może być kapryśna. Ranek wita nas słońcem, a już kilka godzin później nadciągają ciemne, deszczowe chmury. Dlatego przypominamy, że pogoda w górach zmienia się bardzo dynamicznie, a prognozę zawsze trzeba sprawdzać jeszcze kilka chwil przed wyruszeniem na wędrówkę. Wyjścia należy planować na godziny poranne, by zdążyć zejść w doliny przed zapadnięciem zmroku. I oczywiście najważniejsze – przed udaniem się w góry należy realnie ocenić swoje możliwości, by dobrać trasę o odpowiednim stopniu trudności.


Co zabrać ze sobą w góry? Wejdź i zobacz: Bezpieczne wycieczki w góry latem

 

Pogoda we wrześniu w Tatrach


Tatry to nadal najchętniej wybierany przez turystów region. Przepiękne widoki i malownicze szlaki przyciągają rzesze Polaków. We wrześniu, przy słonecznej pogodzie, tatrzańskie krajobrazy, które powoli nabierają już jesiennych barw, są wyjątkowo piękne. Czy w tym roku aura pozwoli się nimi cieszyć?

Według długoterminowej prognozy pogoda w Tatrach we wrześniu będzie się zmieniać z tygodnia na tydzień. Najpierw czeka nas kilka słonecznych dni, podczas których temperatura sięgnie 19 stopni Celsjusza. Zmiana nastąpi po 9 września, wówczas nad regionem pojawią się burze i na trochę pozostaną (co najmniej do 14 września). Druga połowa miesiąca będzie już spokojniejsza – opady praktycznie ustaną, a temperatury uplasują się na poziomie 16-18 stopni.

 

Już teraz sprawdź oferty noclegów w Tatrach, zobacz:
Noclegi w Małym Cichym
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Zębie

 

Pogoda we wrześniu w Karkonoszach


W Karkonoszach odwiedzamy przede wszystkim Karpacz i Szklarską Porębę, które są niezwykle urokliwymi miasteczkami. We wrześniu nad regionem pojawi się jeszcze sporo słońca – szczególnie w pierwszym tygodniu miesiąca. Kolejne dni przyniosą burze, według synoptyków pozostaną one w Karkonoszach od 9 do około 12 września. Później znowu można liczyć na słoneczne dni… Temperatura we wrześniu będzie plasowała się pomiędzy 13 a 17 stopniami Celsjusza.

 

Pogoda we wrześniu w Beskidach

 

W porównaniu do Tatr i Karkonoszy wrześniowe Beskidy będą dość ciepłym regionem, nie zabraknie bowiem dni, gdy na termometrach zobaczymy 20 stopni Celsjusza – i to nawet w drugiej połowie miesiąca. Synoptycy zapowiadają również sporo słonecznych dni, jednak sielanka zostanie przerwana krótkim załamaniem pogody. W dniach 9-14 września nad Beskidami mogą pojawić się chmury oraz burze. Na szczęście prognozy nie przewidują ochłodzenia.

 

Szukasz ofert noclegowych w Beskidach? Zobacz poniższe lokalizacje, wejdź:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda we wrześniu w Bieszczadach


Bieszczady są popularnym urlopowym kierunkiem również we wrześniu. Według prognoz temperatura w tym miesiącu ma wynosić od 16 do 20 stopni Celsjusza. W Bieszczadach będzie również całkiem słonecznie, choć pomiędzy 9 a 15 września należy przygotować się na opady deszczu i burze z piorunami. Później aura się ustabilizuje i znów zobaczymy błękitne niebo. Druga połowa września na pewno będzie sprzyjać wędrówkom po połoninach.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

7 miesięcy temu
Lubię góry o każdej porze roku. nie brakuje im magii i klimatu nigdy. Ja dopiero w listopadzie się wybieram do Krynicy Zdrój z narzeczonym i jeszcze kilkoma innymi znajomymi. Znaleźliśmy fajny apartament *** dla całej 8 więc będziemy w jednym apartamencie

Zobacz również