Czy można wynajmować domki?

Czy można wynajmować domki?

Od 7 listopada obowiązuje zakaz wynajmowania noclegów turystom. Dotyczy on również mniejszych obiektów, takich jak domki. Warto jednak zaznaczyć, że restrykcje nie dotyczą wszystkich grup podróżnych. Sprawdźmy, w jakich przypadkach dopuszczalne jest przyjmowanie gości w swoim domku.

Z dniem 7 listopada weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zgodnie z jego treścią, a dokładnie § 1 pkt 1) lit. a), aż do 29 listopada domki oraz inne obiekty świadczące usługi hotelarskie pozostają zamknięte dla turystów. Wyjątek stanowią następujące grupy gości:

  • korzystający z noclegów w ramach podróży służbowej lub w związku z czynnościami służbowymi czy zawodowymi – rozporządzenie nie zakazuje więc wynajmowania domku osobom, które pracują zdalnie;

  • sportowcy na zgrupowaniach lub biorący udział w zawodach;

  • osoby, które wykonują zawód medyczny – to nie tylko lekarze, ale także pielęgniarki, ratowniczy medyczni, farmaceuci i inne grupy zawodowe z tego pola;

  • pacjenci oraz ich opiekunowie jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej.

Aby wynająć domek przedstawicielom której z wyżej wymienionych grup, goście muszą przedstawić oświadczenie lub zaświadczenie wystawione przez związek sportowy / wykonujący działalność leczniczą.

Co z gośćmi, którzy przyjechać przed 7 listopada? Nie mogą oni niestety dokończyć swego pobytu, o ile jego charakter nie wypisuje się w podróż służbową itp. Turyści muszą wyjechać nie później niż przed dniem 10 listopada 2020 r.

Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące możliwości wynajmowania noclegów pomiędzy 7 a 29 listopada 2020 r. Wejdź i zobacz: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r.-stanowisko nocowanie.pl

Następny artykuł Czy można wynajmować...

Komentarze (2)

16 dni temu
Witam. Czy mogę w swoim ośrodku zorganizować familijny turniej tenisa stołowego i zakwaterować w związku z tym uczestników ?

Nocowanie.Pl

16 dni temu
W obecnej sytuacji należy przestrzegać obowiązującego rozporządzenia, które wyraźnie określa, kto może wynajmować noclegi. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.nocowanie.pl/rozporzadzenie-rozszerzajace-lockdown--kto-moze-wynajmowac-noclegi.html

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej