Długi weekend czerwcowy 2020

Długi weekend czerwcowy 2020

Polacy upodobali sobie długie weekendy i coraz chętniej wykorzystują te terminy na krótkie wypady w kraju, szczególnie teraz kiedy granice są nadal zamknięte. Dodatkowo zachęcają restauracje, baseny czy parki rozrywki, które mogą już przyjmować gości.

W czerwcu szykuje się prawdziwe oblężenie turystów!


Majówka, czerwcówka czy sierpniówka oznaczają tłumy w popularnych turystycznie miejscowościach. To dobry czas, by odwiedzić miasta położone dalej od miejsca zamieszkania, które wymagają dojazdu. Jednak planując podróż w takich terminach, należy spodziewać się tłumów, szczególnie w popularnych kurortach. Już teraz widać, że liczba zapytań o ten termin wzrosła o około 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem.


Na wzmożone zainteresowanie z pewnością wpłynęły pozytywne prognozy pogody. Synoptycy zapowiadają w całym kraju prawdziwie letnią aurę z dużą ilością słońca i temperaturami powyżej 25 stopni Celsjusza. Nie ma się co dziwić, że taka pogoda zachęca do aktywności i podróży. Tym bardziej, że wystarczy wziąć jeden dzień wolnego w pracy, by cieszyć się 4 dniami urlopu. Dodatkowo po długim okresie siedzenia w domach i mieszkaniach widać że Polacy są żądni aktywności.

Góry czy morze?


Sprawdziliśmy dokładne preferencje turystów podczas długiego weekendu czerwcowego. Najchętniej wybieranym województwem na ten moment jest pomorskie (24,28% wszystkich zapytań w trakcie długiego weekendu czerwcowego), tutaj niezmiennie króluje Władysławowo. Na drugiej pozycji znalazło się zachodniopomorskie (20,99%), gdzie najczęściej turyści wysyłają zapytania o nocleg do obiektów położonych w Sarbinowie. Trzecie miejsce tym razem należy do województwa podkarpackiego (16,67%), gdzie najczęściej wybierany jest Polańczyk.

 

W tym roku najwięcej zapytań o nocleg turyści wysyłają do obiektów położonych w Polańczyku, Zakopanem, Solinie, Wetlinie, Sarbinowie Karpaczu, Szczawnicy, we Władysławowie, Krynicy Morskiej oraz Pobierowie. Możemy więc spodziewać się wzmożonej aktywności turystów na nadmorskich plażach i górskich szlakach.
Częściej niż rok temu pojawiają się miejscowości górskie, bardzo zyskały Bieszczady. W ubiegłym roku 9 na 10 topowych miejscowości to te położone nad Bałtykiem.


Turyści najchętniej rezerwują domki oraz apartamenty, a ceny za nocleg wahają się od 45 do 60 zł. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji czy kategorii obiektu noclegowego. W Polańczyku czy Solinie zapłacimy ok. 45 zł, w Zakopanem 55 zł, w Karpaczu 52 zł, w Sarbinowie tylko 41 zł, we Władysławowie średnio 46 zł, zaś w Krynicy Morskiej nawet 57 zł.

Poszukiwania nie tylko na ostatnią chwilę!


Turyści w tym sezonie zabrali się za planowanie czerwcowych wyjazdów wcześniej niż zwykle. Liczba zapytań o wolne terminy na długi weekend stopniowo wzrastała od maja, kiedy zniesiono zakazy w branży turystycznej.  Na dwa tygodnie przed Bożym Ciałem znalezienie noclegu mogło przysporzyć kłopotu, ale jeszcze teraz dostępną są ostatnie wolne pokoje.

Wolne pokoje – last minute


Poszukiwania noclegów na długi weekend w tym momencie mogą przysporzyć nieco problemów. Turystom, którym nie udało się jeszcze niczego znaleźć lub dopiero teraz zdecydowali się na wyjazd polecamy zakładkę „Wolne pokoje”. Zdarza się, że ktoś w ostatniej chwili z przyczyn osobistych rezygnuje z wyjazdu. Takich ogłoszeń dotyczących długiego weekendu nie zostało już wiele, ale ciągle można jeszcze znaleźć „perełki”.

Następny artykuł Najpopularniejsze jeziora...

Komentarze (1)

Żelek

Czekam na długi weekend z niecierpliwością!

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej