Dolny Śląsk - spokojne miejsca na wakacje

Dolny Śląsk - spokojne miejsca na wakacje

Poszukujecie spokojnych miejsc na wakacje, nie wiecie jednak jaki kierunek wybrać? Zapewne jak co roku wielu turystów zdecyduje się na malownicze góry lub piękne nadmorskie plaże. W Polsce znajdziemy jednak wiele innych interesujących zakątków. Jednym z nich z pewnością jest Dolny Śląsk! Jeżeli chcecie spędzić wczasy ciekawie, bezpiecznie i z dala od turystycznego tłumu sprawdźcie nasze propozycje. Oto spokojne miejsca na wakacje na Dolnym Śląsku.

Dolny Śląsk to magiczny i czarujący region. Kusi on wczasowiczów swoją wyjątkową atmosferę, ciekawymi zabytkami oraz zachwycającą przyrodą. Bez problemu znajdziemy tu interesujące zakątki oraz okazje do wypoczynku. Wśród najpopularniejszych miejsca na turystycznej mapie Dolnego Ślaska z pewnością należy wymienić klimatyczny Wrocław, atrakcyjny Karpacz, interesującą Jelenią Górę oraz Szklarską Porębę. Tam czeka na nas najwięcej atrakcji oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że miasta te cieszą się największą popularnością. Jeżeli chcemy spędzić spokojne wakacje z dala od ludzi, to na Dolnym Śląski znajdziemy wiele atrakcyjnych zakątków! Wystarczy dobrze poszukać, a następnie dobrze się bawić! 


Gdzie na spokojne wakacje na Dolnym Śląsku? Sprawdź malownicze Rudawy Janowickie! 


Wśród najciekawszych miejsc na spokojne wakacje na Dolnym Śląsku można wymienić między innymi Rudawy Janowickie. To niewielkie pasmo górskie położone jest miedzy znacznie popularniejszymi Górami Stołowymi a Karkonoszami. Ze względu na spokojne położenie w czasie sezonu letniego panuje tu znacznie mniejszy turystyczny ruch. Które miejsce w Rudawach Janowickich możemy wybrać na wyjazd na spokojne wakacje? 

 

Ciekawą opcją są Janowice Wielkie. Spokojna miejscowość położona jest jedynie 18 kilometrów na wschód od Jeleniej Góry. Miejscowość stanowi przede wszystkim świetną bazę wypadową w góry oraz do okolicznych atrakcji. Dlatego też najlepiej poczują się tu miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Co możemy robić w wolnym czasie podczas spokojnych wakacji w Rudawach Janowickich? Koniecznie powinniśmy udać się na najwyższy okoliczny szczyty. Skalnik wznosi się na wysokość 945 m n.p.m. i należy do Korony Gór Polskich. Na miejscu czekają na nas piękne widoki na okolicę. Punktem obowiązkowym dla każdego turysty powinny być słynne Kolorowe Jeziorka. W wolnej chwili warto odwiedzić także Ruiny Zamku Bolczów.


Atrakcyjne noclegi w Janowicach Wielkich i okolicy: 


Smyrkowy Dom

Smyrkowy Dom

Janowice Wielkie, ul. Mikołaja Reja

Domki 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Piaskowy Koń

Domki Piaskowy Koń

Janowice Wielkie, ul. Mniszków

Domki 9.9
Dom Słoneczne Wzgórze

Dom Słoneczne Wzgórze

Janowice Wielkie, ul. Mniszków

Domy wakacyjne


Sprawdź także inne atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy


Zobacz także: Gdzie pojechać na spokojne wakacje na Dolnym Śląsku? Wypróbuj Góry Stołowe!


Jeżeli chcemy spędzić spokojne wakacje na Dolnym Śląsku, możemy postawić także na Góry Stołowe! Piękne pasmo górskie kusi turystów licznymi i różnorodnymi atrakcjami oraz przyjemnym klimatem. Czekają tu na nas malownicze widoki, piękna przyroda oraz ciekawe zakątki. Natomiast świeże powietrze i atrakcyjne szlaki górskie zapewnią nam wartościowy wypoczynek. Największą popularnością w Górach Stołowych cieszą Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój oraz Polanica-Zdrój. Miasta te oferują przyjemny klimat, interesujące zabytki oraz walory uzdrowiskowe. Korzystanie z ich uroków wiąże się jednak z towarzystwem nieco wzmożonego turystycznego ruchu. Jeżeli liczymy na ciszę i wypoczynek z dala od ludzi, postawmy na spokojne miejsca. Jednym z nich jest klimatyczny Karłów. Ciekawa miejscowość położona około 10 kilometrów Kudowy-Zdroju stanowi świetną bazę wypadową w Góry Stołowe. Bez problemu możemy wyruszyć stąd na Szczeliniec Wielki, Błędne Skały czy odwiedzić Fort Karola. Dodatkowo niedaleko stąd do ciekawych rezerwatów przyrody. Karłów będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą spędzić spokoje wakacje w górach oraz spędzać czas wolny ciesząc się bliskością pięknej przyrody!


Atrakcyjne noclegi w Karłowie: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Karłowie i okolicy


Zobacz także: 7 miejsc w Górach Stołowych, które warto zobaczyć


Gdzie udać się na spokoje wakacje na Dolnym Śląsku? Odpocznij w Trzebnicy i okolicznych lasach! 


Trzebnica to atrakcyjne i spokojne miasto położone na północ od Wrocławia. Stanowi ono świetną propozycję dla osób chcących wyjechać na spokojne wakacje oraz odkrywać uroki Dolnego Śląska. Dużą zaletą miejscowości jest jej lokalizacja. Trzebnica stanowi atrakcyjną bazę wypadową do Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy” oraz Wrocławia. W samym mieście możemy natomiast spędzić przyjemne chwile, odwiedzając miejscowe zabytki, takie jak Sanktuarium Św. Jadwigi czy piękny Ratusz, będący siedzibą ciekawego Muzeum Regionalnego. Natomiast jeżeli będziemy chcieli się odprężyć, odetchnąć świeżym powietrzem i nieco się wyciszyć możemy udać się na długi spacer po Lesie Bukowym. Urokliwy teren leśny koło Trzebnicy oferuje przyjemne warunki do wypoczynku blisko przyrody. 


Atrakcyjne noclegi w Trzebnicy:


Noclegi Zdrój

Noclegi Zdrój

Trzebnica, ul. Tadeusza Kościuszki

Pensjonaty 9.2
Noclegi

Noclegi

Wisznia Mała, ul. Parkowa

Kwatery i pokoje
Dom Gościnny Campana

Dom Gościnny Campana

Trzebnica, ul. ul. Henryka Brodatego

Kwatery i pokoje 9.7


Sprawdź także inne atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy


Zobacz także: 


5 najlepszych miejsc na spacer w okolicy Wrocławia

Okolice Wrocławia warte zobaczenia - 11 pomysłów na weekend

Atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy Wrocławia


Spokojne wakacje na Dolnym Śląsku? Odwiedź Książański Park Krajobrazowy


Wśród najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych zakątków Dolnego Śląska z całą pewnością należy wymienić Książański Park Krajobrazowy. Zachwycające i zielone miejsce oferuje świetne warunki do aktywnego wypoczynku. Jest więc świetnym pomysłem na spokojne wakacje! Co możemy robić w wolnym czasie i co warto robić w okolicy? Przede wszystkim podziwiać i odwiedzić okoliczne zamki otoczone zielonymi drzewami! Na pierwszym miejscu na pewno znajduje się słynny i malowniczo położony Zamek Książ, będący jedną z wizytówek okolicy! W parku możemy zobaczyć jednak także dwa inne i nieco mniej znane zamki: ruiny zamku Stary Książ oraz ruiny Zamku Cisy. Wybierając odpowiednią trasę, wszystkie trzy zamki zobaczymy podczas jednego długiego spaceru! To oczywiście nie wszystko! Wśród najciekawszych zakątków, które powinniśmy wpisać w plan wycieczki, należy wymienić także: rezerwaty przyrody "Jeziorko Daisy" i "Przełomy Pełcznicy" oraz charakterystyczne wiszące mostki oferujące piękne widoki. 


Atrakcyjne noclegi w okolicy Książańskiego Parku Krajobrazowego: 


Noclegi Bud-Len

Noclegi Bud-Len

Świebodzice, ul. Łączna

Kwatery i pokoje 9.4
 Apart-House Mickiewicza - Apartamenty i Pokoje

Apart-House Mickiewicza - Apartamenty i Pokoje

Szczawno-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza

Kwatery i pokoje 9.5
Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

Szczawno-Zdrój, ul. Akacjowa

Kwatery i pokoje 9.2


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: 10 najciekawszych parków krajobrazowych w Polsce Następny artykuł Spokojne miejsca w Polsce,...

Komentarze

Zobacz również