Gdzie warto się wybrać na wiosenny spacer w Polsce?

Gdzie warto się wybrać na wiosenny spacer w Polsce?

Coraz bliżej wiosna. Ta pora roku zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dni stają się dłuższe i cieplejsze, a budząca się do życia przyroda zachwyca na każdym kroku. W Polsce można znaleźć wiele wyjątkowych miejsc, które świetnie sprawdzą się na wiosenny spacer. Gdzie, w związku z tym, warto się wybrać?

Nie bez powodu, wiosna uznawana jest za najpiękniejszą porę roku. Przyroda budzi się do życia, a okolica mieni się wspaniałymi kolorami. Coraz więcej swojego wolnego czasu spędzamy aktywnie, na zewnątrz, również organizując rozmaite podróże. Noclegi w górach, w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, ale coraz chętniej decydujemy się również na domki nad morzem. To znak, że sezon letni startuje na dobre.

Co prawda, większość osób planuje swoje wyjazdy na długi weekend majowy, czy wakacje. Oczekując na nadejście tych wyjątkowych chwil, związanych z podróżą i wypoczynkiem, dobrze będzie wybrać się na wiosenny spacer, by odkryć uroki najbliższej okolicy i wszystko to, co wiosną wydaje się być najpiękniejsze.


Zobacz również: Fajne miejsca w Polsce na przedwiośnie. Gdzie się wybrać?


Dlaczego warto wybrać się na wiosenny spacer?


Powodów, by to uczynić jest całe mnóstwo. Każde miejsce i okazja są odpowiednie, by zaplanować tego typu aktywność. Nie ma nic lepszego niż wspólne, wiosenne chwile, spędzone w gronie najbliższych osób, w wyjątkowym miejscu, które urzeka wiosenną porą.fot. Ylanite Koppens / pexels.com

Można to zaplanować na kilka ciekawych sposobów. Odkrywając najbliższą okolicę, decydując się na apartamenty w Tatrach, by móc przemierzać malownicze szlaki górskie, czy decydując się na jednodniową lub weekendową wycieczkę, które przynajmniej pozwolą zapomnieć o codziennych problemach i sprawią, że każdy będzie mógł w pełni skorzystać z tego, co oferuje nam wiosna.


Poznaj: 9 najlepszych miejsc na długi romantyczny spacer


Warto podkreślić, że piękno wiosny to ogólny powód, dla którego warto jest wybrać się na wiosenny spacer w Polsce. Jeśli zdecydujemy się rozbić to na szczegóły, otrzymamy kilka istotnych powodów, przez które spacer wiosną może być naprawdę wyjątkowy.


Wiosenny spacer to przede wszystkim:


  • obcowanie z naturą - spacer w parku, lesie czy nad jeziorem pozwala nam na obcowanie z naturą, a to może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia psychicznego; zieleń i naturalne krajobrazy w dużym stopniu poprawiają nasze samopoczucie;

  • świeże i czyste powietrze - wiosna to czas, kiedy powietrze jest pełne zapachów kwiatów i roślin, które zaczynają budzić się do życia po zimie; spacer nie tylko poprawi nasze samopoczucie, ale także zapewni nam korzyści dla zdrowia, takie jak zwiększenie ilości tlenu w organizmie;

  • zmniejsza stres i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków;

  • to łagodna forma aktywności fizycznej - może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia; poprawia kondycję fizyczną i pomaga zrzucić zbędne kilogramy;

  • idealna okazja do spędzenia czasu z bliskimi; można podziwiać krajobrazy, rozmawiać i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.


Gdzie wybrać się na wiosenny spacer w Polsce?


Niezależnie od tego, czy wybrałeś apartamenty Trójmiasto, czy domki na Mazurach, masz całkiem sporo możliwości, by wybrać się na wiosenny spacer w Polsce. Przyjmuje się, że wiosna najpiękniej wygląda w parkach miejskich, parkach narodowych, ogrodach botanicznych, w górach, czy w rezerwatach przyrody. Jeśli planujesz oddać się tej łagodnej formie aktywności fizycznej w najbliższym czasie, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi.


  • Polskie parki miejskie


Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieście, czy poza nim, to do tego typu atrakcji masz najbliżej. Wraz z początkiem wiosny, polskie parki miejskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Można tu spotkać przede wszystkim rodziny z dziećmi, pary, czy osoby starsze. Niezależnie od wieku, wiosna najprawdopodobniej wygląda tu najpiękniej.fot. Karol Wiak

Sprawdź: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce


Z tych najbardziej polecanych miejsc, warto jest odwiedzić Łazienki Królewskie w Warszawie, w których znajduje się wiele ciekawych tras spacerowych i wspaniałe zabytki. Można tu przez chwilę się wyciszyć, usiąść na ławce i miło spędzić czas z najbliższymi nam osobami.


Innym wyjątkowy i polecanym miejscem na wiosenny spacer, z pewnością będzie Park Oliwski w Gdańsku. Na powierzchni wynoszącej ponad 11 ha, wiosna będzie obecna na absolutnie każdym kroku. Warto odwiedzić to miejsce w przypadku, gdy Wasz wybór padł na kwatery i pokoje w Trójmieście.


Sprawdź noclegi w Warszawie:Apartament Marszałkowska I

Apartament Marszałkowska I

Warszawa, ul. ul. Marszałkowska

Apartamenty Warszawa
Lama Rooms Hostel

Lama Rooms Hostel

Warszawa, ul. Jagiellońska

Hostele Warszawa 5.5
Hotel Pracowniczy Metro

Hotel Pracowniczy Metro

Warszawa, ul. Instalatorów

Hostele Warszawa 3.2  • Wiosenny spacer w otoczeniu przyrody i pięknych skał


Analizując to, gdzie wiosna wygląda najpiękniej, warto jest wziąć inną ciekawą propozycję. Można tu wybrać się na jeden dzień, weekend lub nieco dłuższy wypoczynek. A jest to Ojcowski Park Narodowy, słynący z pięknych tras spacerowych, skał, czy jaskiń.


Zobacz również: Wyjątkowa podróż po Polsce. W których miejscach wiosna wygląda najpiękniej?fot. Nocowanie.pl

Pobyt w tym miejscu pozwoli spędzić wolny czas na łonie natury. W parku znajduje się wiele malowniczych tras turystycznych, które pozwalają na podziwianie urokliwych krajobrazów i zabytków. W Ojcowskim Parku Narodowym znajdują się również liczne jaskinie i skały, które są niezwykle interesujące i stanowią atrakcję turystyczną. Można tu zobaczyć takie formacje skalne jak Wąwóz Ciasne Skałki, Maczuga Herkulesa, a także wiele innych jaskiń, w tym słynną Jaskinię Łokietka.


Zaplanuj swój pobyt i zarezerwuj noclegi w okolicy Ojcowskiego Parku Narodowego:

  • Wiosna w polskich górach


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, na wiosenny spacer dobrze jest wyruszyć w góry. Popularne szlaki górskie pozwolą odkryć wszystko, co najpiękniejsze wiosenną porą. Jeśli wybierzesz Tatry, będziesz mógł się wybrać na polany wypełnione krokusami. Wybierając Bieszczady, będziesz mógł podziwiać wspaniałe dzikie krajobrazy, w których przyroda i góry odgrywają najważniejszą rolę. W Karkonoszach znajdziesz kilka ciekawych tras spacerowych, które warto odkrywać nie tylko wiosną.fot. Nocowanie.pl 

Przeczytaj: Wiosna w górach: Gdzie warto pojechać?


Wiosną góry są szczególnie piękne. Świeże powietrze, zielone lasy i łąki, a także kwitnące rośliny sprawiają, że krajobraz prezentuje się naprawdę malowniczo. Dodatkowo, wczesna pora roku pozwala na podziwianie jeszcze śnieżnobiałych szczytów.


Oto popularne noclegi w górach:

  • A może wiosenny spacer po Puszczy Białowieskiej?


Na sam koniec postanowiliśmy zaprezentować propozycję prosto z Podlasia. Każdy, kto zdecydował się na noclegi na Podlasiu, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak wyjątkowy jest to region. Na pewno, jest w pewnym stopniu niedoceniony, a wiosna wygląda tu naprawdę wspaniale. fot. Karol Wiak

Sprawdź: Polska jest piękna: Białowieża i Puszcza Białowieska


Jednym ze szczególnie polecanych miejsc, na pewno będzie Puszcza Białowieska. Jest to jedno z najcenniejszych i najpiękniejszych miejsc w Polsce. Spacer po tym wyjątkowym lesie wiosną to nie tylko doskonała okazja do relaksu na łonie natury, ale także możliwość obserwacji wyjątkowych gatunków roślin i zwierząt. Być może uda Wam się spotkać żubra podczas wiosennego spaceru.


Tutaj znajdziesz noclegi w Białowieży:

Warto podziwiać piękno przyrody podczas wiosennych spacerów. Zaplanuj swoją aktywność już teraz.Następny artykuł Kazimierz Dolny i Wąwóz...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej