Kierunek na Bałtyk

Kierunek na Bałtyk

Myślisz o urlopie nad polskim morzem? Wybrzeże Bałtyckie to jedno z częściej odwiedzanych i wybieranych przez turystów miejsc wypoczynkowych. Trudno się temu dziwić, zachwyca bowiem piękny krajobraz, piaszczyste plaże, czyste, nasycone jodem powietrze oraz moc atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku! Jeśli jednak do udanego urlopu potrzebujesz również nieco więcej ciszy i spokoju, zachęcamy do odwiedzenia jednej z niżej opisanych przez nas miejscowości. Te małe urokliwe nadmorskie kurorty skrywają w sobie wiele tajemnic i miejsc wartych odwiedzenia. Są one również gwarancją odpoczynku z dala od zgiełku dużych miast i tłumu turystów. Zapraszamy do naszego artykułu!

Swarzewo

 

Może rower?

Miłośników sportów wodnych, wędkarzy, amatorów pieszych wycieczek oraz rowerzystów zapraszamy do Swarzewa! Ta urokliwa miejscowość położona na Półwyspie Helskim, między Władysławowem a Puckiem, słynie z doskonałej 17-kilometrowej ścieżki rowerowej, która łączy Swarzewo z Krokowem. Dobrze zagospodarowana trasa robi naprawdę duże wrażenie! Podobnie jak tamtejsze molo, z którego rozciąga się niezwykły widok na Zatokę Pucką. To miejsce wymarzone na spacer i odpoczynek!

 

Kaszubska Częstochowa

Wiesz dlaczego Swarzewo określa się mianem Kaszubskiej Częstochowy? Miejscowość jest jednym z najważniejszych miejsc kultu maryjnego na Pomorzu. Tłumy turystów od lat przyciąga znajdująca się tam gotycka rzeźba Matki Bożej Królowej Polskiego Morza. Będąc w Swarzewie warto wybrać się również do Muzeum Kocham Bałtyk. Za sprawą tamtejszych wystaw przeniesiemy się w zaczarowany świat klocków lego czy morskich murali 3d!

 

Zobacz także:


Karwieńskie Błoto Drugie


Warto tu przyjechać!

Wiele ścieżek rowerowych, które prowadzą do plaży, lasu lub rezerwatu Widowo znajdziemy również w nadmorskim Karwieńskim Błocie. Olbrzymim plusem tej miejscowości jest z pewnością szeroka, piaszczysta, pozbawiona tłumu turystów plaża. Karwieńskie Błoto to także doskonała baza wypadowa do pobliskich miejscowości - Karwi i Władysławowa. Wybierając Pomorze jako kierunek swojego urlopu, warto zatrzymać się w tej pełnej ciszy i spokoju miejscowości!

 

Spacer po Widowie

Obowiązkowym punktem wycieczki jest położony na Mierzei Kaszubskiej w Nadmorskim Parku Krajobrazowym rezerwat przyrody Widowo. Ze względu na różnorodność przyrody to miejsce naprawdę robi wrażenie. Znajdziemy tu rzadkie gatunki roślin, lasy dębowo-sosnowe, liczne wały i wydmy. Wiesz, że znaczna część dębów w rezerwacie ma ponad 150 lat?

 

Sprawdź także:

 

Rusinowo

 

Urokliwy zakątek nad Bałtykiem

Atrakcyjne położenie blisko morza, wśród lasów sosnowych, brak zakładów przemysłowych w najbliższej okolicy, czyste, nasycone jodem powietrze. Mowa oczywiście o Rusinowie! Ta urokliwa miejscowość może się poszczycić również jedną z najpiękniejszych i najczystszych plaż nad polskim morzem! Szeroka, piaszczysta, z łagodnym zejściem w stronę morza - z pewnością znajdziemy tu chwilę wytchnienia! Jeśli należycie do miłośników spokoju i ciszy, koniecznie odwiedźcie to miejsce!

 

Nie tylko morze!

W centrum Rusinowa na niewielkim wzgórzu znajduje się charakterystyczny, ceglany budynek - neogotycki kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Wieża kościelna stanowi z kolei ważny punkt nawigacyjny dla żeglugi przybrzeżnej. Rusinowo ciągle się rozwija, powstają nowe ulice, punkty usługowe, atrakcje dla turystów. Tu na pewno nie będziesz się nudził!

 

Szukasz noclegu w Rusinowie? Skorzystaj z naszej oferty:

 

Wicie

 

Kierunek Wicie

Niewielką, urokliwą nadmorską miejscowością są również Wicie. Tamtejsza plaża, obok której znajdują się wydmy porośnięte pięknym sosnowym lasem, jest jedną z najmniej zatłoczonych plaż na Morzem Bałtyckim. Z centrum wioski na plażę jest zaledwie 400 metrów! Porównując Wicie z innymi nadmorskimi kurortami, jest tu zdecydowanie spokojniej i luźniej! 

 

Szlakiem...

Przepiękne nadmorskie krajobrazy podziwiać możesz spacerując Szlakiem Wiatraków, który ciągnie się z Wicia do Darłowa. Na trasie mieści się największy park elektrowni wiatrowych, jezioro Kopań oraz liczne zabytki. Niedaleko miejscowości przebiega również czarny Szlak Zabytków Średniowiecza. Opcja idealna dla zmotoryzowanych, długość szlaku wynosi bowiem aż 104 kilometry! Dla dzieci proponujemy Mini ZOO, a w nim ponad 50 gatunków zwierząt!

 

Polecamy:

 

Nadole

 

Mała miejscowość, dużo atrakcji!

Położona w cichej i spokojnej okolicy miejscowość Nadole to miejsce idealne na wypoczynek w pięknych okolocznościach przyrody. Tę urokliwą miejscowość wyróżnia położenie nad Jeziorem Żarnowieckiem oraz bardzo bliska odległość do morza. Nad jeziorem znajduje się również przystań oraz wiele atrakcji dla amatorów sportów wodnych! Masz ochotę na przejażdzkę motorówką, kajakiem, rowerkiem wodnym lub łódką? A może uwielbiasz wędkować? Zapraszamy do Nadola!

 

Co wyróżnia Nadole?

Ciekawym miejscem jest skansen nad jeziorem Żarnowieckim, czyli pochodzącą z XIX wieku zagroda wiejska. Zagroda obejmuje chałupę, oborę, stodołę, wozownię, piec chlebowy, studnie i kierat. To tutaj możemy podziwiać wystawę dotyczącą historii pszczelarstwa pomorskiego. Na terenie skansenu organizowane są również sierpniowe imprezy: Dzień Chleba i Miodu oraz jarmark folklorystyczny - Krancbal.

 

Zobacz koniecznie:

 

 

źródło zdjęcia: fot.Huhnbeauftragter, flickr.com, (CC BY-SA 2.0)

 

Następny artykuł Niecodzienne pseudonimy...

Komentarze

Zobacz również