Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Karwieńskie Błoto Drugie:

LAS I WODA

Karwieńskie Błoto Drugie Pokaż na mapie , 1 km od Karwieńskie Błoto Drugie
10.0 Rewelacyjny 2 opinie
od 400 zł
1 noc

PACYFIK

Karwia Pokaż na mapie , 3 km od Karwieńskie Błoto Drugie
Nowość w Nocowaniu!
od 450 zł
1 noc

Iris

Karwia Pokaż na mapie , 3 km od Karwieńskie Błoto Drugie
9.4 Rewelacyjny 13 opinii
od 95 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Karwieńskie Błoto Drugie

Karwieńskie Błoto Drugie to miejscowość gdzie nawet w szczycie letniego sezonu jest dość cicho i spokojnie, a znalezienie miejsca na plaży nie stanowi większego problemu. To urokliwe letnisko zlokalizowane jest w województwie pomorskim, na wschodnim krańcu Wybrzeża Słowińskiego. Sąsiadują z Karwią oraz Karwieńskim Błotem Pierwszym, z którym kiedyś tworzyły jedną osadę.


Wieś powstała pod koniec XVI wieku na terenie bagiennym, który wcześniej określany był jako nieprzydatny do osadnictwa. Poradzili sobie z tym specjalnie sprowadzeni osadnicy olęderscy, świetnie radzący sobie z melioracją i przystosowaniem niegościnnych ziem. Zbudowana przez nich wieś miała układ rzędówki bagiennej – usypywali groble, którymi biegły drogi, natomiast domy stawiali równolegle do nich. Do dzisiaj w Karwieńskim Błocie Drugim zachował się właśnie taki układ, mimo że potomkowie pierwszych osadników już nie mieszkają w okolicy, gdyż po drugiej wojnie światowej Olędrzy zostali przesiedleni do Niemiec.

Karwieńskie Błoto Drugie – co warto zobaczyć?

Karwieńskie Błoto Drugie nie jest miejscem, które zapewnia turystom wiele rozrywek – i w tym właśnie jego urok. Na wypoczynek w tej części wybrzeża decydują się osoby szukające spokoju, ciszy i możliwości przebywania blisko natury. Wszystko znajdą w tej niedużej miejscowości, leżącej na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Z Karwieńskim Błotem Drugim sąsiadują rezerwaty przyrody – Widowo, obejmujący nadmorskie lasy i formy wydmowe, oraz Bielawskie Błoto, będące rozległym mokradłem i największym nadmorskim torfowiskiem. Latem można tam zobaczyć żurawie, dla których rezerwat stanowi lęgowisko, natomiast w czasie przelotów jest miejscem, w którym ptaki odpoczywają.


Tym, na co warto zwrócić uwagę w Karwieńskim Błocie Drugim, jest zachowany układ wsi z XVII wieku, a więc czasów gdy osadnicy dopiero zaczynali pracować nad swymi domami. Przy ulicy Wczasowej nadal stoi XVIII-wieczny dom, będący przykładem budownictwa olęderskiego, powielanego w kolejnych stuleciach.


Największym atutem wsi Karwieńskie Błoto Drugie jest oczywiście plaża – szeroka, piaszczysta i niezatłoczona nawet latem. W sezonie działa tam kąpielisko, które wyznaczone jest na przestrzeni 100 metrów. Zabudowanie miejscowości nie leżą bezpośrednio nad morzem, aby dotrzeć do plaży trzeba przejść niecały kilometr, spacer jest jednak przyjemny, ponieważ ścieżka prowadzi przez nadmorski las.

Co zjeść w Karwieńskim Błocie Drugim?

Wieś leży na terenie Kaszub, dlatego warto szukać tam miejsc, które podają potrawy ze świeżych ryb. To właśnie jest podstawa kaszubskiej kuchni! Na stołach można znaleźć ryby pieczone, wędzone i w różnego rodzaju zalewach. Jeśli chodzi o mięsa, to w regionie jada się głównie drób, przede wszystkim gęsinę. Wśród lokali gastronomicznych w Karwieńskim Błocie Drugim znajdują się restauracje z kuchnią polską i włoską, a także bary z obiadami domowymi. Turyści mogą więc naprawdę dobrze zjeść. Cena obiadu w Karwieńskim Błocie Drugim to koszt od około 20 zł.

Karwieńskie Błoto Drugie – co zabrać na urlop?

Urlop nad polskim morzem nie może odbyć się bez kilku gadżetów przydatnych na plaży. Osoby, które wypoczywają samotnie lub w parze, powinny zabrać odpowiednio duży ręcznik lub koc, ewentualnie leżak. Przyda się również dobra książka i muzyka, jednak by nie przeszkadzać innym plażowiczom i nie zagłuszać szumu fal – koniecznie słuchana przez słuchawki a nie z głośnika! Natomiast spędzając czas w większej grupie, na pewno warto zabrać chociażby piłkę do gry na plaży lub w wodzie.


W przypadku rodzinnych wyjazdów, na urlopie przyda się więcej rzeczy dla dzieci. Aby nie przepłacać, zabawki najlepiej zabrać z domu – na plaży sprawdzą się zwłaszcza łopatki i wiaderka, za pomocą których maluchy mogą budować zamki z piasku. Warto mieć również dmuchane koła i inne gadżety do zabawy w wodzie. Trzeba pamiętać, że rodzice odpowiadają za swoje dzieci cały czas, więc nawet jeśli plaża jest strzeżona przez ratowników, nie mogą pozwolić na samowolne oddalanie się i wchodzenie do morza.


Poza zabawkami i gadżetami na plaży przyda się także ochrona przed słońcem. Najlepiej zabrać ze sobą cały zestaw – krem z wysokim filtrem, czapkę z daszkiem lub kapelusz na głowę oraz okulary przeciwsłoneczne. Ich szkła także powinny mieć filtr UV, który zabezpieczy oczy przed działaniem promieni słonecznych.

Noclegi w Karwieńskim Błocie Drugim

Karwieńskim Błocie Drugim na turystów czekają obiekty noclegowe z kategorii kwatery i pokoje. Oferowane tam pokoje mogą pomieścić od 2 do 5-6 osób, więc można tam planować nawet rodzinny wypoczynek, oprócz tego większość ma własne łazienki. Do części wspólnej należy kuchnia lub pokój dzienny, a także teren wokół obiektu. Zwykle właściciele starają się dodatkowo go uatrakcyjnić, wyznaczając miejsce na grilla, plac zabaw oraz parking. Wśród dodatkowych udogodnień warto wymienić chociażby możliwość wypożyczenia rowerów czy atrakcyjną lokalizację blisko plaży.

Ceny noclegów w Karwieńskim Błocie Drugim

Cena za nocleg w Karwieńskim Błocie Drugim zależy od kilku czynników – lokalizacji, standardu wybranego obiektu oraz oferowanych na miejscu udogodnień. Średni koszt wynosi 89 zł, ale można znaleźć również oferty w kwocie od 40 zł. Wystarczy skorzystać z opcji filtrowania i posortować wyniki wyszukiwania tak, by najtańsze oferty były widoczne na początku listy. Poza tym warto wziąć pod uwagę również porę roku. Zwykle w sezonie letnim ceny idą w górę, później jednak można liczyć na obniżki.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Karwieńskim Błocie Drugim

Turyści planujący wakacje w miejscowości Karwieńskie Błoto Drugie zwracają uwagę na miejsca, w których mogą korzystać zarówno z łazienki, jak i kuchni. Dzięki temu będą czuli się swobodnie nawet z dala od domu i dobrze znanych sprzętów. Kolejne ważne udogodnienie stanowi możliwość zaparkowania samochodu na terenie posesji, oraz dostęp do telewizji i internetu w pokoju. Warto wspomnieć również o tym, że coraz więcej osób podróżuje po kraju ze zwierzakami, głównie z psami, dlatego sprawdzają, czy czworonogi są mile widzie w wybranym przez nich miejscu.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Karwieńskim Błocie Drugim

Ile kosztuje nocleg w Karwieńskim Błocie Drugim?
Cena za nocleg w Karwieńskim Błocie Drugim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Karwieńskie Błoto Drugie, wtedy koszt noclegu może wynieść od 60 zł. Średnia cena noclegu w Karwieńskim Błocie Drugim wynosi 239 zł.
Czy ceny noclegów w Karwieńskim Błocie Drugim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 13% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Karwieńskim Błocie Drugim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Karwieńskie Błoto Drugie”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Karwieńskim Błocie Drugim zaczynają się od kwoty 60.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Karwieńskim Błocie Drugim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Karwieńskim Błocie Drugim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Karwieńskie Błoto Drugie opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Karwieńskim Błocie Drugim to: Pokoje gościnne nad morzem, Villa Arkadia, Dom Całoroczny.
Które noclegi w Karwieńskim Błocie Drugim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Karwieńskim Błocie Drugim poleca Villa Arkadia, Dom Całoroczny, Pokoje gościnne nad morzem.
Które noclegi w Karwieńskim Błocie Drugim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Villa Arkadia, Pokoje Gościnne Irenka, Pokoje gościnne nad morzem.
Jakie są atrakcje w Karwieńskim Błocie Drugim i okolicy?
Do atrakcji w Karwieńskim Błocie Drugim na pewno możemy zaliczyć plażę i okoliczną przyrodę. Poza tym warto spróbować plażowania również w sąsiednich miejscowościach: Ostrowie, Karwi i Dębkach.
Co warto zobaczyć w Karwieńskim Błocie Drugim?
W Karwieńskim Błocie Drugim warto zobaczyć XVIII-wieczny dom olęderski. Na uwagę zasługują również rezerwaty przyrody – Widowo z pasem nadmorskich wydm oraz Bielawskie Błoto, największe nadmorskie torfowisko.
Czy plaża w Karwieńskim Błocie Drugim jest strzeżona?
Na plaży w Karwieńskim Błocie Drugim wyznaczono strzeżone latem kąpielisko. Obejmuje ono linię brzegową o długości 100 metrów.
Jak daleko trzeba iść do plaży w Karwieńskim Błocie Drugim?
Zabudowania letniska oddziela od plaży nadmorski las. Aby się tam dostać, trzeba przejść kilkaset metrów leśną ścieżką.
Jakie jedzenie w Karwieńskim Błocie Drugim warto spróbować?
Karwieńskie Błoto Drugie leży na terenie Kaszub, gdzie dominują dania z ryb oraz gęsina. Warto próbować tam właśnie takich potraw.
Ile kosztuje obiad w Karwieńskim Błocie Drugim?
Cena obiadu w Karwieńskim Błocie Drugim to koszt od około 20 zł za jedną osobę.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!