Małe miasta i miasteczka w Polsce idealne na weekend

Małe miasta i miasteczka w Polsce idealne na weekend

Małe miasta oraz niewielkie miasteczka mają swój niepowtarzalny klimat. Znajdziemy w nich atrakcyjne zabytki, urokliwe miejsca na spacery oraz ciszę i spokój. Chociaż mniej znane i czasem pomijane oferują naprawdę świetne warunki na weekend! Sprawdź, które małe miasta i miasteczka powinieneś odwiedzić!

Planując atrakcyjny weekend w pięknym i ciekawym mieście, w pierwszej kolejności myślimy zapewne o Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu. To z całą pewnością piękne miasta, w których czeka prawdziwa moc atrakcji. Jednocześnie możemy spodziewać się tam turystycznych tłumów oraz nadmiaru bodźców. Jeżeli chcemy spędzić ciekawy urlop i cieszyć się spokojem powinniśmy zdecydować się na coś mniejszego. W Polsce znajdziemy wiele pięknych i magicznych małych miast i miasteczek, które powinniśmy koniecznie odwiedzić!


Sanok - niewielkie miasto idealne na weekend w Bieszczadach!


Sanok jest ciekawym, spokojnym i urokliwym miastem idealnym do zaplanowania wakacyjnego weekendu. Historyczne miasto położone jest malowniczo w Dolinie Sanu, blisko bieszczadzkich szczytów oraz niedaleko Leska i Rymanowa. W Sanoku czekają na nas przede wszystkim ciekawe atrakcje. Decydując się na weekend w okolicy, koniecznie powinniśmy zajrzeć do przepięknego Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Zamku Królewskiego, będącego siedzibą Muzeum Historycznego. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą wyruszyć w głąb Bieszczad i cieszyć się atrakcyjnymi szlakami turystycznymi. Ciekawym pomysłem będzie także odkrywanie bliższej okolicy. W wolnej chwili warto wsiąść na rower lub zaplanować samochodową wycieczkę między innymi do: ruin zamku Sobień, Ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu oraz okolicznych miejscowości, w których znajdziemy zabytki Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia.


Jeżeli szukamy spokojnego i małego miasta idealnego na weekend, Sanok będzie świetnym wyborem. Oferuje on turystom przyjemny historyczny klimat, wyjątkowe zabytki oraz malowniczą okolicę. Dodatkowo stanowi atrakcyjną bazę wypadową w Bieszczady, jednocześnie otwierając nowe możliwości odkrywania uroków Podkarpacia.


Atrakcyjne noclegi w Sanoku: 


Przystań nad Sanem

Przystań nad Sanem

Mrzygłód , ul. Tyrawa Solna

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
greenhouse noclegi

greenhouse noclegi

Sanok, ul. 1000-lecia

Kwatery i pokoje 10.0
Noclegi Na Górze

Noclegi Na Górze

Sanok, ul. ul. Biała Góra

Kwatery i pokoje 9.9


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Sanoku i okolicy


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce oraz Weekend w Sanoku - co warto zobaczyć?Supraśl - małe miast w Polsce, które warto odwiedzić!


Małe miasta i miasteczka w Polsce bardzo często położone są w malowniczych i ciekawych zakątkach, które oczarują nas swym klimatem. Supraśl jest właśnie jednym z takich miejsc! Niewielkie miasto położone jest jedynie 15 kilometrów od Białegostoku. Ze względu na swoją lokalizację stanowi świetne miejsce do ucieczki przed zgiełkiem oraz jest doskonałą bazą wypadową do okrywania uroków Podlasia! Nasz czas wolny w Supraślu będziemy mogli spędzić aktywnie na świeżym powietrzu lub zwolnić nieco tempo. Na turystów czeka tu przyjemna atmosfera, spokój oraz malownicza okolica. Podczas zwiedzania miasta warto zobaczyć jeden z najważniejszych zabytków regionu – Monaster Prawosławny pochodzący z XV wieku. W trakcie spaceru po Supraślu warto pamiętać o pięknym Pałacu Buchholtzów, urokliwym Domku Ogrodnika oraz Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. 


Osoby, które mają ochotę wyciszyć się na łonie natury, będą zachwycone ścieżkami oraz szlakami turystycznymi wijącymi się po okolicznej Puszczy Knyszyńskiej.


Atrakcyjne noclegi w Supraślu: 


Dom Przy Puszczy

Dom Przy Puszczy

Supraśl, ul. Kodeksu Supraskiego

Domki 10.0
Pokoje wypoczynkowe Petra

Pokoje wypoczynkowe Petra

Supraśl, ul. Nowy Świat

Kwatery i pokoje 9.6


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Supraślu i okolicy

Zobacz także:  Supraśl: Muzeum Ikon i inne atrakcje na weekend


Odpocznij w Trzebnicy i okolicznych miastach – małe miasto świetne na weekend!


Kolejne małe miasto, które warto wybrać na spokojny weekend, znajdziemy na Dolnym Śląsku. Trzebnica to spokojny i urokliwy zakątek położony blisko Wrocławia. W miejscu tym będziemy mogli odpocząć i odetchnąć pełną piersią. Główną zaletą Trzebnicy jest lokalizacja blisko Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy”. Natomiast niewielka odległość od Wrocławia sprawia, że bez problemu możemy zaplanować jednodniową wycieczkę! W samym mieście czekają na nas ciekawe zabytki. Podczas spaceru po Trzebnicy warto zobaczyć między innymi piękny Ratusz wraz ze znajdującym się w nim muzeum oraz Sanktuarium Św. Jadwigi. Jeżeli dodatkowo zapragniemy jeszcze bardziej się odprężyć i odetchnąć pełną piersią możemy udać się na wędrówkę po urokliwym Lesie Bukowym znajdującym się koło Trzebnicy.


Atrakcyjne noclegi w Trzebnicy:


Noclegi Zdrój

Noclegi Zdrój

Trzebnica, ul. Tadeusza Kościuszki

Pensjonaty 9.2
Noclegi

Noclegi

Wisznia Mała, ul. Parkowa

Kwatery i pokoje
Dom Gościnny Campana

Dom Gościnny Campana

Trzebnica, ul. ul. Henryka Brodatego

Kwatery i pokoje 9.7


Sprawdź także inne atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy


Zobacz także: 


 

 


Brenna - spokojne miasteczko na weekend w górach! 


Jeżeli pragniecie cichych i spokojnych wakacji w pięknych polskich górach, koniecznie powinniście wybrać urokliwe i małe miasteczko. Jednym z nich jest malowniczo położona Brenna. Miejscowość zlokalizowana jest na Ziemi Cieszyńskiej i otaczają ją malownicze szczyty Beskidu Śląskiego. Dzięki tej atrakcyjnej lokalizacji miasteczko zapewni nam przyjemną atmosferę idealną na wakacyjny wyjazd w góry! Na turystów pragnących spokojnego wypoczynku czeka tu świeże powietrze oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Nasz czas wolny będziemy mogli spędzić przede wszystkim na aktywnym wypoczynku. W okolicy znajdziemy atrakcyjne szlaki turystyczne – z centrum miasteczka możemy wyruszyć między innymi szczyt Błotny (971 m n.p.m.), z którego rozciągają się przepiękne widoki na okolicę. Spędzając urlop w miasteczku, warto zobaczyć miejscowe zabytki: Domek Myśliwski Brunona Konczakowskiego w stylu tyrolskim, Kościół Św. Jana Chrzciciela z końca XVIII wieku, Krzyż Zakochanych, tajemniczy Krzyż Pokutny z 1696 roku oraz plebanię z 1789 roku.


Atrakcyjne noclegi w Brennej: 


Siedlisko Leśnica

Siedlisko Leśnica

Brenna, ul. Sucha

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domek Górskie Marzenie

Domek Górskie Marzenie

Brenna, ul. Górecka

Domki 10.0
Jaworowa Osada

Jaworowa Osada

Brenna, ul. Jaworowa

Domki 9.8


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Brennej i okolicy 


Zobacz także: Wiosna w górach: Gdzie warto pojechać oraz Ustronne miejsca na weekend w Beskidzie Śląskim

Następny artykuł Wypoczynek w sercu Mazur....

Komentarze

Zobacz również