Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych
10 /10

Ocena na podstawie 11 opinii

Dodaj opinię

Opinie (11)

10 Rewelacyjny
Dodaj opinię
  • Cudowne i magiczne miejsce

  • 10
    LEŚNY ZAKĄTEK

    Warto zobaczyć

  • Super miejsce, bardzo klimatyczne i ciekawe. Widoki, które można zobaczyć z wieży widokowej zapierają dech w piersi. Idealne miejsce na spacer :P

Ocena10

Dodaj opinię

Opis obiektu

Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych znajdują się w miejscowości Zagórz niedaleko Leska. Warowny zespół klasztorny ulokowany został na wzgórzu, budowę ufundował wojewoda wołyński Jan Franciszek Stadnicki. W skład barokowego kompleksu wchodził klasztor, kościół, pomieszczenia mieszkalne oraz kordegarda. Poza jego murami znalazło się też miejsce dla szpitala przeznaczonego dla weteranów.

W czasach swojej świetności klasztor robił duże wrażenie. Niestety, burzliwe koleje dziejów nie oszczędziły budowli. Klasztor był oblegany i zniszczony podczas Konfederacji Barskiej, niemal doszczętnie spłonął w 1822 roku – po tych tragediach miejsce to już nie wróciło do dawnej świetności.

Przez wiele lat zabudowania klasztorne niszczały. Teren zaczęto porządkować po 1989 roku: wzmocniono mury i prezbiterium, odbudowano też wieżę. Wzdłuż drogi, która prowadzi do klasztoru zostały ustawione stacje drogi krzyżowej, które wykonali lokalni artyści.

W pobliżu

Klasztorna 39, Zagórz

Noclegi w okolicy

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej