Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Leska:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Lesko

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady – to hasło przyświeca każdemu miłośnikowi gór i to dosłownie o każdej porze roku. Region ten jest pełen tajemnic i niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć. To nie tylko górskie trasy spacerowe, ale też wspaniałe zabytki, niezwykły klimat i czyste powietrze. Każdy, kto chce wypocząć w ciszy i spokoju, nie mógł lepiej trafić. Lesko to miasto położone nad Sanem, na obszarze Gór Sanocko-Turczańskich. Leży na terenie historycznej ziemi sanockiej – posiada bogatą historię i to m.in. zachęca do przyjazdu właśnie w to miejsce. Po co więc przyjeżdżamy do Leska? Przede wszystkim dla górskich wędrówek, dla klimatu oraz wspaniałej historii i zabytków. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyjazd do Leska to doskonała propozycja na każdą porę roku

Lesko słynie z urozmaiconej oferty turystycznej. To prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek, jeździectwa, wędkarstwa, czy ekstremalnych przezyć. Pierwsze wzmianki o tym mieście pochodzą z 1480 roku, przez co należy do miast z gatunku historycznych. Znajdują się tu liczne zabytki, stanowiące atrakcję turystyczną.


Miasto to może się również pochwalić cyklicznymi imprezami, przyciągającymi turystów z regionu, jak i z Polski. Są to m.in. „Agrobieszczady”, „Dni Leska”, „Piknik Country”, „Leska Biesiada”, czy też „Dożynki Gminne”. Najbardziej oblegane, rzecz jasna, jest w sezonie letnim. Jednak w sezonie zimowym też nie ma co narzekać. W miejscowości znajduje się wyciąg narciarski Lesko-ski, pełno jest tras spacerowych, a i widoki malownicze. To tylko niektóre powody, dla których warto tu przyjechać o każdej porze roku.

Lesko, co warto zobaczyć?

Lesko stanowi turystyczne centrum Bieszczadów. Przebywając tu, niezależnie od sezonu, warto bez wątpienia zobaczyć zamek Kmitów, pochodzący z XVI wieku, usytuowany na wysokiej skarpie nad Sanem. Swoim kształtem budowla może przypominać fortecę, ale także renesansową rezydencję. Obecnie znajduje się tu hotel. Warto tu zajrzeć, tym bardziej, że zamek otoczony jest rozległym parkiem, w którym znajduje się kolejna z atrakcji – miejski amfiteatr.


Oprócz zamku, w mieście znajduje się okazała budowla sakralna, czyli kościół pw. Nawiedzenia NMP, wybudowany w 1530 roku. Został zbudowany z kamienia łamanego na planie krzyża łacińskiego. Tuż obok kościoła znajduje się późnobarokowa wieża z dzwonnicą.


Najcenniejszym zabytkiem Leska, jeśli mowa o świątyniach, jest XVII-wieczna synagoga, będąca jednym z najciekawszych tego typu obiektów w południowej Polsce. Jego przeszłość jest bardzo interesująca dla pasjonatów historii – miał znaczenie obronne, wchodziła w skład dawnych fortyfikacji miejskich. Ma ciekawą architekturę i zewnętrzne dekoracje.


W Lesku znajdują się również atrakcje przyrodnicze, takie jak chociażby Kamień Leski, którego niepowtarzalny styl opiewały słynne postaci, m.in. Stanisław Staszic, czy Wincenty Pol. Obecnie stanowi wspaniałą atrakcję dla podróżujących. Jest to duży ostaniec, zbudowany z piaskowca krośnieńskiego.


W Lesku przecina się kilka szlaków i tras turystycznych. Przebiega tędy pieszy szlak turystyczny (koloru zielonego), który prowadzi z Zagórza przez Lesko, Wołkowyję na Krysową, a dalej szlakiem czarnym do Połoniny Wetlińskiej. Pełno tu również szlaków rowerowych, prowadzących w najdalsze zakątki Bieszczadów.

Co i gdzie zjeść w Lesku?

W Bieszczadach jest wiele miejsc na kulinarnej mapie, w których możemy dobrze zjeść. Króluje tu przede wszystkim kuchnia łemkowska, której potrawy są słynne na cały kraj. Znajdziemy tu również tradycyjne dania kuchni polskiej, czy międzynarodowej. Pewne jest to, że w miejscowości występuje pełna różnorodność, przez co każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


Cena standardowego dania rozpoczyna się tu od 20 zł. Popularne i sprawdzone restauracje możemy znaleźć m.in. przy ulicy Bieszczadzkiej.

Noclegi w Lesku

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Lesku są domki, apartamenty oraz kwatery i pokoje. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w mieście dzieje się najwięcej. Samo Lesko ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Lesku liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Lesku

Średnia cena za nocleg w Lesku wynosi 102 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej atrakcyjnych turystycznie miejsc, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Lesku cieszą się kwatery i pokoje, których koszt rozpoczyna się tu od 30 zł od osoby za dobę.


W Lesku w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów noclegowych. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend są droższe nawet o 11% od cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lesku

Turyści, poszukujący noclegu w Lesku, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Lesko jest popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Lesku

Ile kosztuje nocleg w Lesku?
Cena za nocleg w Lesku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Lesko, wtedy koszt noclegu może wynieść od 60 zł. Średnia cena noclegu w Lesku wynosi 255 zł.
Czy ceny noclegów w Lesku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 48% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Lesku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Lesko”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Lesku zaczynają się od kwoty 60.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Lesku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Lesku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Lesko opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Lesku to: Noclegi u Jędrusia Nad Rzeką, Wilcze Siedlisko, Domki Pod Roztóczką.
Które noclegi w Lesku są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Lesku poleca Wilcze Siedlisko, Domki Pod Roztóczką, Noclegi u Jędrusia Nad Rzeką.
Które noclegi w Lesku są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Wilcze Siedlisko, Domki Pod Roztóczką, Gościniec nad Sanem.
Co warto zobaczyć w Lesku?
W Lesku warto zobaczyć wytyczony jeszcze w średniowieczu Stary Rynek. Plac otaczają kamieniczki z przełomu XVIII i XIX wieku. Uwagę przyciąga najstarszy w Bieszczadach kościół pw. Nawiedzenia NPM. Świątynię wybudowano w 1539 roku w stylu późnogotyckim.
Jakie są największe atrakcje w Lesku i okolicy?
Do największych atrakcji Leska należy nowoczesny basen oraz stacja narciarska Lesko-Ski, oddalona od centrum miasta tylko o 4 kilometry. Natomiast ciekawostkę okolicy stanowi Chatka Wariatka, Park Miniatur Sakralnych oraz ruiny klasztoru w Zagórzu. To wszystko w odległości kilku kilometrów od Leska!
Czy zamek w Lesku można zwiedzać?
Zamek w Lesku, dawniej należący do rodu Kmitów, obecnie jest klimatycznym hotelem. Zwiedzanie obiektu nie jest możliwe, ale warto zastanowić się nad skorzystaniem z gościny zamku Kmitów w Lesku.
Kiedy otwarty jest basen w Lesku?
Basen w Lesku otwarty jest przez cały rok, siedem dni w tygodniu. Chętni mogą korzystać z atrakcji parku wodnego pomiędzy 7:00 a 22:00.
Czy synagoga w Lesku jest otwarta dla zwiedzających?
Synagoga w Lesku została zaadaptowana na galerię sztuki, można więc zobaczyć jej wnętrza. Oryginalny wystrój niestety się nie zachował, ale to i tak ostatnia w Bieszczadach synagoga, pozostająca w tak dobrym stanie.
Co zjeść w Lesku?
Będąc w Lesku warto spróbować regionalnych potraw. W Bieszczadach popularne są na przykład fuczki, czyli placki z kiszonej kapusty i ciasta naleśnikowego, gołąbki z ziemniaczanym farszem oraz znakomite werenyki hryczane – pierogi z kaszą gryczaną, cebulą, pokrzywą i czosnkiem niedźwiedzim.
Ile kosztuje obiad w Lesku?
Cena obiadu w Lesku dla jednej osoby to koszt od 20-30 zł i więcej.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!