Mazury z bonem turystycznym. Lista miejsc

Mazury z bonem turystycznym. Lista miejsc

Wakacje z bonem turystycznym to dla polskich rodzin szansa na zrealizowanie planów wypoczynku na przykład na Mazurach. Jest to przepiękny region z czystym powietrzem, malowniczymi jeziorami i całym mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Gdzie na Mazurach można płacić bonem i jak to zrobić? Niżej przedstawiamy najważniejsze informacje.

Bon turystyczny został uruchomiony 1 sierpnia 2020, warto jednak przypomnieć najważniejsze zasady. Przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia, a jego wysokość to 500 zł lub 1000 zł, gdy dziecko ma orzeczenie niepełnosprawności. Bon można wykorzystać tylko na wypoczynek w Polsce – za jego pomocą beneficjenci opłacą usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Trzeba to zrobić do 31 marca 2022, po tym czasie przyznane środki przepadną.

Przed wyjazdem, który ma być opłacony bonem turystycznym, należy go aktywować. W tym celu wystarczy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, gdzie znajduje się odpowiednia zakładka. Bon 500+ to dokument elektroniczny, a płatności odbywają się za pomocą kodów, więc nie ma możliwości, by wymienić go na przykład na gotówkę.

Również nie wszyscy przedsiębiorcy przyjmują bon turystyczny. Lista tych firm, które zgłosiły się do programu, dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Oprócz tego w portalu Nocowanie.pl obiekty noclegowe akceptujące bon wakacyjny są wyróżnione specjalną odznaką. Ułatwia to turystom znalezienie odpowiedniego noclegu, ale umożliwia szybkie zapoznanie się z warunkami pobytu i rezerwacji. Korzystając ze strony, wszystkie informacje i kontakty mają na wyciągnięcie ręki.

Bon turystyczny na Mazurach – lista obiektów


Dla wielu osób Mazury to kultowy region, z którym wiąże się wiele wspomnień z lat młodości. Niektórzy nad mazurskie jeziora wracają regularnie, bo miejsce to, przyciąga niesamowitym klimatem. Można tam wypoczywać na wiele różnych sposobów – żeglować, korzystać z uroków mazurskich kurortów, jeździć na rowerze, przez Mazury biegnie bowiem gęsta sieć szlaków i ścieżek rowerowych, czy w końcu zwiedzać tajemnicze miejsca, świadczące o ciekawej historii regionu.


Niżej przedstawiamy informacje dotyczące kilku wyróżniających się lokalizacji. Warto wziąć je pod uwagę, planując rodzinny wyjazd na Mazury.

Bon turystyczny w Giżycku

Giżycko to jedno z najchętniej odwiedzanych mazurskich miast. Wyróżnia je świetne położenie na przesmyku pomiędzy jeziorami Kisjano i Niegocinem, przez które biegnie żeglarski szlak Wielkich Jezior Mazurskich. W Giżycku więc na wodniaków czekają mniejsze przystanie oraz większe porty przygotowane na przyjęcie łodzi i jachtów, stąd też wypływają statki Żeglugi Mazurskiej, obwożące turystów po okolicznych akwenach. Do atrakcji kurortu na pewno należy miejska plaża, położona w centrum miasta, niedaleko wejścia do Kanału Łuczańskiego. Ale w Giżycku warto zobaczyć także zabytkowe budowle – najważniejszą jest Twierdza Boyen, wieża ciśnień, będąca świetnym punktem widokowym, a także dawny zamek krzyżacki, obecni zaadaptowany na potrzeby hotelu.

Sprawdź, gdzie w Giżycku wykorzystasz bon turystyczny:

Domek nad Zatoką Giżycko

Domek nad Zatoką Giżycko

Giżycko, ul. Aleja Wojska Polskiego

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
APARTAMENT AGRAFKA

APARTAMENT AGRAFKA

Miłki, ul. Mazurska

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Giżycku, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Mikołajkach

Latem w porcie żeglarskim w Mikołajkach zawsze dużo się dzieje. Cumują jachty i żaglówki, słychać szanty, a w miejscowych tawernach pełno jest gości. Mikołajki to kolejny popularny mazurski kurort, położny nad Jeziorem Mikołajskim i Tałty. Również tutaj znajduje się przystań Żeglugi Mazurskiej, oferującej turystyczne rejsy po miejscowych akwenach. Warto skorzystać z tej możliwości i chociaż na chwilę oderwać się od stałego lądu. Wyjątkową atrakcją miasteczka jest aquapark, który znajduje się przy jednym z dużych sieciowych hoteli. Oferuje on szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Baseny sportowe, rekreacyjne, strefa saun – czyli prawdziwy wodny świat w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Sprawdź, gdzie w Mikołajkach wykorzystasz bon turystyczny:

Domki Romka

Domki Romka

Mikołajki, ul. Tałcka

Domki 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Idea Domki

Idea Domki

Mikołajki, ul. Prawdowo

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Hotelik Mazurska Chata

Hotelik Mazurska Chata

Mikołajki, ul. Mrągowska

Hotele 8.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Mikołajkach, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Bon turystyczny w Mrągowie

Mrągowo to festiwalowe miasto, które zostało rozsławione w Polsce dzięki Piknikowi Country i Mazurskiej Nocy Kabaretowej, organizowanym w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Mieszkańcom Mrągowa bliski jest Dziki Zachód, co widać w Mrongoville, gdzie można poczuć się jak w westernie. Wizytówkę miasta stanowi jednak urokliwy rynek z zabytkowym ratuszem, w którym obecnie mieści się izba historyczna, otoczony malowniczymi kamieniczkami. Na turystów czekają tam niewielkie restauracje, w których można zjeść coś smacznego lub wypić kawę.

Sprawdź, gdzie w Mrągowie wykorzystasz bon turystyczny:

Apartament , Mrągowo, centrum

Apartament , Mrągowo, centrum

Mrągowo, ul. Królewiecka

Apartamenty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

Mrągowo, ul. Słoneczna

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Mrągowie, które przyjmują płatność bonami turystycznymi!

Następny artykuł Jesienny wyjazd nad...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej