Nocowanie.pl - 15 lat wspólnej podróży!

Nocowanie.pl - 15 lat wspólnej podróży!

W 2020 roku mija 15 lat od debiutu portalu Nocowanie.pl w polskim internecie. Mało kto przypuszczał, że lokalny serwis stanie się najważniejszym graczem pośród witryn prezentujących oferty obiektów noclegowych. Dzisiaj co miesiąc na Nocowanie.pl zagląda 3 miliony turystów szukających noclegów przed planowaną podróżą, a z usług portalu korzysta 12 tysięcy zadowolonych klientów.

Nocowanie.pl to najpopularniejszy portal noclegowy w Polsce – dobitnie świadczą o tym liczby oraz pozycja, jaką zajmuje na rynku. Na początku tworzyło go tylko kilka osób, dzisiaj zespół liczy ponad 100 specjalistów, którzy wprowadzają w życie hasło „Najlepsza podróż zaczyna się od wyboru noclegu...”

Nocowanie.pl – tak to się zaczęło


Historia portalu Nocowanie.pl rozpoczęła się w 2003 roku od pracy dyplomowej studenta Politechniki Lubelskiej Kamila Rucińskiego. W jej ramach stworzył serwis internetowy swojego rodzinnego miasta, Kazimierza Dolnego, zawierający aktualne informacje oraz oferty noclegowe. Duży nacisk położył na jakość obsługi turystów oraz dostosowanie zamieszczanych informacji do ich potrzeb. Pomysł okazał się trafiony, a strona zaczęła przynosić pierwsze zyski.

– Dwa lata później w 2005 powstał pomysł na portal Nocowanie.pl, jako kontynuacja pierwszego projektu, z tym że na większą skalę. Całą pracę wykonywałem wtedy sam, z redakcyjną pomocą żony. Pierwsze skrypty strony pisałem samodzielnie, w międzyczasie rysowałem projekt graficzny, robiłem zdjęcia i składałem newsy i oferty reklamowe dla potencjalnych klientów – opowiada Kamil Ruciński, założyciel Nocowanie.pl.

Po kilku latach przyszedł czas na decyzje zmieniające życie – do tej pory zatrudnieni w warszawskich korporacjach Rucińscy złożyli wypowiedzenia, wrócili do Lublina i na poważnie zajęli się rozwojem portalu. Wynajęli pierwsze biuro i zatrudnili współpracowników: osoby, które wpisywały kwatery do systemu, zbierały informacje i zdjęcia, weryfikowały ogłoszenia, sprzedawały reklamy, ale także obudowały serwis tekstami.


Nocowanie.pl – tajemnica sukcesu


Tajemnicą sukcesu firmy jest odwaga w wyznaczaniu celów i konsekwencja w ich realizacji. Tylko dzięki temu siedziba mogła się przenieść z niewielkiego mieszkanka na obrzeżach miasta do prestiżowego biurowca w centrum. Oczywiście po drodze było kilka innych przystanków, a każdy oznaczał kolejny ważny etap w rozwoju portalu.

– Dziś możemy się pochwalić ponad 3 milionami turystów miesięcznie, około 60 tysiącami zapytań o nocleg dziennie oraz ponad 50 milionami odsłon serwisu miesięcznie – wylicza Kamil Ruciński.

Aby cieszyć się takimi wynikami, konieczna jest praca zespołowa, dlatego poza ekipą, która pracuje w lubelskiej centrali firmy, w Nocowanie.pl działają też przedstawiciele regionalni. To dzięki nim udaje się unikać publikowania nierzetelnych ofert noclegów, nieaktualnych zdjęć pokoi, czy nawet ogłaszania pensjonatów, które zakończyły już działalność. Nocowanie.pl prowadzi czterostopniową weryfikację ofert, a gdy obiekt przejdzie ją pomyślnie, otrzymuje certyfikat „Sprawdzony obiekt”. Dla turystów to sygnał, że miejsce jest godne zaufania i warto zarezerwować tam nocleg.

– Nasz przedstawiciel odwiedza obiekty i robi zdjęcia autentycznych warunków pobytowych. To dwa pierwsze stopnie weryfikacji. Kolejne to czas od jakiego obiekt korzysta z portalu oraz promocja obiektów otwartych na opinie turystów, a zatem takich, które konstruktywnie wykorzystują spostrzeżenia klientów i pozostają z nimi w stałej interakcji. Nocowanie.pl nie tylko oferuje miejsca noclegowe, ale skupia społeczność właścicieli i turystów, łącząc ich wzajemnie – wyjaśnia Kamil Ruciński.

Na Nocowanie.pl turyści znajdują o wiele więcej niż tylko sprawdzone noclegi. Portal pomaga w dostosowaniu prezentowanych propozycji do ich indywidualnych preferencji. By nie tracić czasu na przeszukiwanie długiej listy i od razu trafić na dobre miejsce, wystarczy wybrać odpowiednie udogodnienia. Z myślą o turystach planujących wyjazd, portal zamieszcza także artykuły, informacje o imprezach oraz atrakcjach w miejscowości, którą odwiedzają. Wszystkie najważniejsze wiadomości potrzebne do zaplanowania urlopu są więc w jednym miejscu.

Portal Nocowanie.pl ułatwia życie również osobom, które wynajmują noclegi. Specjalnie dla nich przygotowano szereg korzyści dostępnych w ramach abonamentu. Do najważniejszych należy darmowa aplikacja mobilna Nocowanie.pl, tworzenie bezpłatnych stron www, kalendarz dostępności obiektu czy możliwość pobierania przedpłat online bez prowizji od turystów. Warto również wspomnieć o tutorialach wyjaśniających właścicielom obiektów noclegowych, w jaki sposób mogą korzystać ze wszystkich dedykowanych im usprawnień i udogodnień.

Nocowanie.pl – poznaj fakty
Tak się zmienialiśmy


Portal Nocowanie.pl to także nowoczesna, przyjazna dla użytkowników witryna internetowa. Jej twórcy dbają o to, by odpowiadała współczesnym trendom – stąd na przestrzeni 15 lat kilkukrotna zmiana zarówno szaty graficznej, kolorystyki i kształtu loga, jak też układu strony. Śledząc je, możemy się przekonać, jak bardzo zmienił się polski internet. Jesteśmy częścią jego historii.

Następny artykuł Pogoda na majówkę 2020

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej