Nowa zimowa atrakcja w Augustowie

Nowa zimowa atrakcja w Augustowie

Augustów jest malowniczym miastem, który największe zainteresowanie turystów wzbudza w wiosennych i letnich miesiącach. Teraz, za sprawą nowej inwestycji w trasy narciarstwa biegowego, ma się to zmienić.

Już od nowego roku Augustów może zaistnieć w świadomości wielbicieli sportów zimowych! Wszystko dzięki temu, że Urząd Miejski planuje uruchomienie nowych tras narciarstwa biegowego, które będą prowadzić przez najpiękniejsze okolice Augustowa.

Planujesz wyjazd do Augustowa? Zapoznaj się z ofertą noclegową w mieście, wejdź: Noclegi w Augustowie

Dzięki dotacjom pochodzącym z funduszy Unii Europejskiej, władzom udało się zmodernizować park oraz wybudować nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów.  Teraz ogłoszono przetarg na sprzęt, który ułatwi obsługę i utrzymanie nowej trasy. W planach jest zakup skutera śnieżnego, ratraka oraz armatki do naśnieżania.

Nowa trasa narciarstwa biegowego zostanie wytyczona przez Kanał Augustowski, wzdłuż brzegów rzeki Netty, jeziora Necko oraz wokół Kanału Bystrego - będzie to więc około pięciokilometrowy szlak dla amatorów sportów zimowych. O tym, jak ostatecznie będzie wyglądać nowo otwarta trasa zadecyduje jednak pogoda i warunki śniegowe.

Sprawdź propozycje augustowskich obiektów noclegowych o różnych kategoriach. Z pewnością znajdziesz interesującą dla siebie ofertę, wejdź:
Agroturystyka w Augustowie
Apartamenty w Augustowie
Domki w Augustowie

Hotele w Augustowie
Kwatery i pokoje w Augustowie

Udostępnienie szlaku narciarzom biegowym planowane jest na nachodzące ferie zimowe. Przypominamy, że w województwie podlaskim ich termin przypada pomiędzy 27 stycznia a 9 lutego 2014 roku. Miejmy nadzieję, iż zima dopisze i amatorzy biegówek będą mogli przyjechać w tym czasie do Augustowa.

Następny artykuł Niezwykła Florencja

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej