Nowość! Ekologiczne obiekty

Nowość! Ekologiczne obiekty

Z roku na rok w społeczeństwie wzrasta świadomość ekologiczna, dzięki której postawa odpowiedzialności za stan naszego środowiska, spoczywająca na każdym z nas, staje się bardzo popularna. Także wśród turystów zainteresowanie ekoturystyką jest coraz większe.

Właściciele obiektów noclegowych, nie pozostając obojętni w tej kwestii, coraz częściej decydują się na rozwiązania przyjazne środowisku. Energooszczędne oświetlenie i urządzenia, systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody, alternatywne źródła energii, a także dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów to tylko niektóre z rozwiązań, jakie znajdziemy w obiektach ekologicznie przyjaznych.

Dodatkowo bardzo często wyżywienie oferowane przez obiekty jest w pełni ekologiczne i pochodzi z upraw ekologicznych lub prywatnych gospodarstw.

Portal Nocowanie.pl, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, wprowadził możliwość znalezienia noclegu tylko spośród tych, które zakwalifikowane zostały jako ekologiczne. Od teraz noclegi należące do tej kategorii będą wyświetlane z widoczną ikoną „zielonego listka”.

Wystarczy, że podczas wyszukiwania noclegu, na pasku znajdującym się po lewej stronie, w zakładce „Udogodnienia”, zaznaczymy kwadracik „obiekt ekologiczny” i nasza lista wyszukiwania zostanie zawężona do noclegów, w których zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania.
Obiekty zakwalifikowane jako ekologiczne muszą posiadać przynajmniej jedno z poniższych udogodnień:
  •  energooszczędne oświetlenie i urządzenia,
  •  alternatywne źródła energii,
  •  systemy i rozwiązania ograniczające zużycie wody,
  • dozowniki do naturalnych mydeł i szamponów,
  • produkty ekologiczne/naturalne w menu,
  •  sprzęt AGD i RTV klasy A,
  •  ograniczenie niebiodegradowalnych artykułów jednorazowego użytku;

Wypoczywajmy i obcujmy z naturą świadomie, jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Małymi kroczkami, wspólnie, możemy osiągnąć wielki cel.
fot. ejangsburg (pixabay.com, CC0)

Następny artykuł 6 rad dla nowego managera...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej