Pogoda na drugą połowę lipca 2018

Jakiej pogody będziemy mogli spodziewać się w drugiej połowie lipca? Zanim spakujecie walizki i wybierzecie się na urlop, przejrzyjcie przygotowaną przez nas prognozę w górach, na Mazurach, nad morzem, a także na Lubelszczyźnie!

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

Druga połowa lipca rozpocznie się niestety od opadów deszczu. Później, dołączą do nich także burze z piorunami. W ostatnim tygodniu miesiąca może pojawić się co najmniej 3 słoneczne dni. Końcówka lipca obfitować będzie w przelotny deszcz, burze oraz chmury i słońce. Temperatura wyniesie od 22 do 27 stopni Celsjusza.

 

Przejrzyj atrakcyjne noclegi na Lubelszczyźnie:

Noclegi Zamość

Noclegi Nałęczów

Noclegi Kazimierz Dolny

 

Pogoda na Mazurach

 

Pogoda na Mazurach na początku przyniesie chmury, przelotne opady i burze z piorunami, jednak warunki atmosferyczne poprawią się w czwartym tygodniu miesiąca. Od 22 do 25 lipca synoptycy zapowiadają dużo słońca. W kolejnych dniach ponownie potowarzyszą nam jednak deszcze i burze, które zostaną z nami do końca lipca. Na termometrach odczytamy od 21 do 27 stopni Celsjusza.

Sprawdź oferty w kilku mazurskich miejscowościach:
Noclegi Ostróda
Noclegi Giżycko
Noclegi Węgorzewo


Pogoda nad morzem

 

W miastach położonych w zachodniej części wybrzeża bałtyckiego, synoptycy zapowiadają najpierw trochę chmur i słońca, później z kolei pojawią się opady deszczu, burze oraz zachmurzenia z przejaśnieniami. W czwartym tygodniu miesiąca potowarzyszą nam co najmniej trzydniowe opady, które będziemy obserwować jeszcze 29 lipca. Ostatnie dwa dni powinny być słoneczne. Termometry wskażą od 20 do 25 stopni Celsjusza.

 

Jeśli chodzi o miejscowości zlokalizowane w środkowej części wybrzeża bałtyckiego, opady deszczu i burze z piorunami wystąpią w ciągu czterech ostatnich dni trzeciego tygodnia lipca. W czwartym tygodniu może popadać jedynie 26 lipca, natomiast w kolejnych, ostatnich dniach miesiąca - deszcz przewidywany jest 29 oraz 31 lipca. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 19, a 23 stopniami Celsjusza.

 

Jaka pogodę zaobserwujemy po wschodniej części wybrzeża bałtyckiego? W trzecim tygodniu lipca meteorolodzy przewidują najpierw przelotny deszcz, później trochę chmur i słońca. Niestety, opady ponownie wystąpią 18 i 19 lipca. Nie zabraknie także burzy z piorunami. Jeśli chodzi o kolejny tydzień, pogoda przyniesie wtedy dużo słońca, z wyjątkiem 26 lipca, kiedy to znowu pojawi się deszcz. Popada także przez trzy ostatnie dni miesiąca. Na termometrach zaobserwujemy od 21 do 26 stopni Celsjusza.

 

Marzysz o wyjeździe nad morze? Wejdź i zobacz:

Noclegi Hel

Noclegi Łeba

Noclegi Kołobrzeg

 

Pogoda w górach

 

Tatry

W tym regionie Polski, druga połowa miesiąca prezentuje się raczej deszczowo i burzowo. Pomiędzy 27, a 30 lipca będziemy mogli liczyć na zachmurzenia z przejaśnieniami. W pozostałych dniach pogoda przyniesie dużo opadów atmosferycznych. Termometry pokażą od 17 do 22 stopni Celsjusza.

 

Beskidy

Tutaj również potowarzyszy nam sporo opadów i burz z piorunami. Korzystną pogodę zaobserwujemy tylko 16, 20, 27 oraz 28 lipca. Bezdeszczowo, lecz pochmurno będzie z kolei 29 i 30 lipca. Zdaniem meteorologów, temperatura wyniesie od 21 do 26 stopni Celsjusza.

 

Karkonosze

W trzecim tygodniu miesiąca deszcz i burze nie zaskoczą nas jedynie 15 i 16 lipca. W czwartym, na bardziej korzystne warunki pogodowe będziemy mogli liczyć 23, 26 oraz 27 lipca. Końcówka miesiąca także zapowiada się deszczowo i burzowo. Termometry pokażą od 16 do 21 stopni Celsjusza.

 

Bieszczady

Deszczowo-burzowa aura pogodowa przywędruje i tutaj. Zdaniem synoptyków, opadów unikniemy jedynie 28 i 30 lipca. Na termometrach odczytamy od 20 do 25 stopni Celsjusza.

 

A może zainteresują Cię oferty noclegowe w górach? Sprawdź:

Noclegi Zakopane

Noclegi Szczawnica

Noclegi Karpacz

Noclegi Ustrzyki Dolne

 

Zobacz także: Pogoda na lipiec 2018

 

fot. GORBACHEVSERGEYFOTO, Pixabay.com, CCC0 Creative Commons

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również