Pogoda na drugą połowę sierpnia 2017

Jesteście ciekawi, jaka pogoda czeka nas w drugiej połowie sierpnia? Najbardziej korzystnie będzie w Kołobrzegu i w Ustce, kiedy to pojawi się tylko 2 deszczowe dni, a maksymalna temperatura wyniesie do 24 stopni Celsjusza. Sprawdźmy teraz prognozę w centralnej części kraju i w górach.

Pogoda w centralnej części kraju

 

Druga połowa miesiąca w Poznaniu zapowiada się trochę mniej deszczowo niż pierwsza. Tutaj możemy spodziewać się okresowych opadów deszczu i burz z piorunami, które występować będą na zmianę z przejaśnieniami. Taka sytuacja pogodowa utrzyma się do końca sierpnia. Temperatura wyniesie od 19 do 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

 

Jeśli chodzi o prognozę dla Łodzi, po 16 sierpnia synoptycy zapowiadają deszcz i burzę z piorunami. Następnie przez kilka dni będzie słonecznie, lecz po 20 sierpnia meteorolodzy znowu przewidują opady praktycznie co drugi dzień. Termometry wskażą pomiędzy 21, a 26 stopniami Celsjusza. 

 

W Warszawie na początku drugiej połowy sierpnia także deszczowo i burzowo. Później zaobserwujemy 3 słoneczne dni, po czym pogoda znowu się popsuje i spadnie deszcz. Taka mieszanka pogodowa wystąpi do końca miesiąca. Temperatura taka sama jak w Łodzi - od 21 do 26 stopni Celsjusza.

 

Wyjeżdżasz do stolicy? Sprawdź imprezy w Warszawie.

 

Pogoda nad morzem

 

W Kołobrzegu dla odmiany po 16 sierpnia pogoda przyniesie zdecydowanie więcej słońca. Pomimo sporego zachmurzenia, synoptycy przewidują tylko dwa deszczowe dni w okolicy 17 i 31 dnia miesiąca. Termometry odnotują temperaturę w wysokości od 19 do 24 stopni Celsjusza. 

 

W Ustce na początku miesiąca możemy spodziewać się jednodniowych opadów, później jednak pojawi się więcej słońca, które będzie próbowało przebić się przez liczne chmury. Przelotnie popada w okolicy 28 i 31 sierpnia. Temperatura wahać się będzie pomiędzy 19, a 23 stopniami Celsjusza.

 

W Jastarni pogoda nieco się pogorszy i deszcz będzie pojawiał się co kilka dni. Nie zabraknie też burzy z piorunami, która przewidywana jest 23 sierpnia. Termometr wskaże od 19 do 23 stopni Celsjusza.

 

Zapoznaj się z ofertami w nadmorskich miejscowościach:

 

Noclegi Hel

Noclegi Międzyzdroje

Noclegi Świnoujście

Noclegi Krynica Morska

 

Pogoda w górach

 

W Zakopanem początkowo możliwe opady i przelotne burze z piorunami, które potowarzyszą nam przez prawie całą drugą połowę miesiąca, z wyjątkiem 5 częściowo słonecznych dni. Tutaj raczej nie mamy co liczyć na udaną prognozę. Temperatura pokaże od 17 do 22 stopni Celsjusza.

 

W Wiśle niewiele lepiej. Tutaj również deszczowo i burzowo. Najwięcej słońca pojawi się w okolicy 18-20 sierpnia, a także 26-27 dnia miesiąca. Przez resztę dni czekają nas liczne opady i burze z piorunami. Na termometrach od 21 do 26 stopni Celsjusza. 

 

W Karpaczu trochę chłodniej niż w Wiśle i w Zakopanem. Tutaj temperatura wyniesie od 16 do 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Jeśli chodzi o prognozę w tej miejscowości, deszcz i burze występować będą co dwa, trzy dni lub co drugi dzień.

 

Wybierasz się na urlop z góry? Zobacz:

 

Noclegi Szczyrk

Noclegi Ustroń

Noclegi Szklarska Poręba

Noclegi Bukowina Tatrzańska

 

Zobacz także:

 

 

Fot. papaya45, Pixabay.com, CC0 Public Domain

 

Komentarze

Zobacz również