Pogoda na pierwszą połowę stycznia 2019

Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że pierwsza połowa stycznia będzie raczej bezśnieżna. Co jeszcze czeka nas w aurze? Sprawdziliśmy, co na ten temat mówią synoptycy.

Pogoda na pierwszą połowę stycznia nad morzem


W pierwszej połowie stycznia pogoda nad morzem trochę nas zaskoczy. Synoptycy zapowiadają bowiem sporo słonecznych dni bez żadnych opadów. Taka aura wydaje się sprzyjać osobom, które chciałyby cieszyć się spacerami po plaży. Trzeba jednak pamiętać o ciepłych ubraniach, gdyż w pierwszej połowie stycznia najwyższa wartość na termometrach ma wynosić maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Zapowiedź słonecznych dni wcale nie wyklucza pojawienia się śniegu. Lekko posypie w pierwszym tygodniu miesiąca, a później 15 stycznia – na zachodzie będzie to marznący deszcz.

 

Planujesz styczniowy wypoczynek nad Bałtykiem? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Międzyzdrojach

 

Pogoda na pierwszą połowę stycznia na Mazurach


Również na Mazurach zobaczymy w tym czasie sporo słońca – szczególnie w drugim tygodniu stycznia. Na wcześniejsze dni synoptycy zapowiadają mocniejsze zachmurzenia oraz lekkie opady śniegu. Delikatnie posypie 4 stycznia, natomiast 7. należy spodziewać się marznącego deszczu. W pierwszej połowie stycznia termometry wskażą od 4 do -3 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na pierwszą połowę stycznia w górach


Na pewno najbardziej interesująca wydaje się pogoda w górach. W styczniu najwięcej osób planuje wyjazdy na narty – czy jednak prognozy nie pokrzyżują tych zamierzeń?

 

Pogoda w Bieszczadach

Pierwsze dni stycznia w Bieszczadach upłyną pod znakiem opadów śniegu. Sypać będzie od 1 do 5 stycznia, a temperatury jakie w tym czasie wskażą słupki rtęci na termometrach uplasują się pomiędzy -5 a -3 stopniami Celsjusza. Kolejne dni przyniosą niedużą zmianę w pogodzie – zrobi się kilak stopni cieplej, ustąpią chmury i pojawi się więcej słońca. Taka aura utrzyma się niemal do samego końca stycznia.

 

Jeżeli szukasz ciekawych ofert noclegowych w regionie, wejdź i zobacz:
Noclegi w Bukowcu

Noclegi w Solinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych
Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Beskidach

W Beskidach śnieg pojawi się już 1 stycznia i posypie przez cztery kolejne dni. W tym czasie termometry wskażą od 1 do -2 stopni Celsjusza. Jednak już w drugim tygodniu miesiąca temperatura wzrośnie do 6 stopni, odejdą chmury ze śniegiem, a zamiast nich pojawi się słońce. Na trzeci tydzień stycznia zapowiadane jest ochłodzenie (do około 0 stopni Celsjusza), ale już bez żadnych opadów.

 

Noclegi w regionie szybko się rozchodzą. Nie czekaj więc ze sprawdzeniem bazy i zobacz:
Noclegi w Krynicy-Zdroju
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Karkonoszach

Lekki mróz (około -3 stopnie Celsjusza) oraz opady śniegu – tak będzie wyglądać pogoda w Karkonoszach pomiędzy 1 a 5 stycznia. Później przestanie sypać, a temperatury nieco wzrosną i na termometrach zobaczymy od 0 do 4 kresek. Przez dłuższy czas nad regionem utrzyma się słońce, które tylko co jakiś czas przesłonią niegroźne chmury.

 

Karkonosze to ulubione miejsce narciarzy. Jeżeli chcesz poszusować na tamtejszych stokach, wejdź i zobacz:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Pieninach

W pierwszych dniach stycznia także Pieniny ukryją się pod warstwą białego puchu. Śnieg ma padać od 1 do 5 stycznia, a temperatury w tym czasie uplasują się na poziomie -2 stopni Celsjusza. Jednak już drugi tydzień stycznia przyniesie znaczącą zmianę. Pojawi się słońce, a słupki rtęci podskoczą do 6 kresek. Oczywiście tak wysokie jak na styczeń wartości nie utrzymają się długo i po 9 stycznia zacznie się stopniowo ochładzać.

 

Jeżeli planujesz pobyt w Pieninach, wejdź i zobacz:
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Szczawnicy

 

Pogoda w Tatrach

Opady śniegu, które mają być obecne w górach w pierwszym tygodniu stycznia, pojawią się również w Tatrach. Temperatura w tym czasie ma oscylować pomiędzy -4 a -2 stopniami Celsjusza. W drugim tygodniu stycznia zrobi się cieplej – słupki rtęci podskoczą do 5 kresek – i bardzo słonecznie. Od 9 stycznia zacznie się jednak ochładzać, ale słoneczna aura pozostanie na dłużej, być może nawet do końca miesiąca.

 

W Tatrach nie brakuje miejsc noclegowych, wejdź i zobacz:
Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Kościelisku
Noclegi w Zakopanem

Źródło informacji pogodowych – accuweather.com

 

fot. Michiel Alleman / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również