Pogoda na pierwszą połowę września 2018

Jakiej pogody należy spodziewać się w pierwszej połowie września? Sprawdziliśmy, czy można jeszcze liczyć na słońce, czy należy już powoli przygotowywać się na nadejście jesieni.

Pogoda na pierwszą połowę września nad morzem


Prognoza na pierwszą połowę września nad morzem powinna spodobać się osobom, które planują wypoczynek właśnie w tym czasie. W pierwszych dziesięciu dniach miesiąca pogoda będzie sprzyjać urlopowym planom. Nad całym pasem wybrzeża zagości słońce i przyjemna temperatura – słupki rtęci mają wskazywać od 20 do 23 stopni. Kolejne dni przyniosą jednak załamanie aury i nad Bałtykiem pojawią się deszczowe chmury. Synoptycy nie wykluczają też przelotnych burz, największe ryzyko ich wystąpienia ma panować w okolicy dwóch popularnych miast, jakimi są Łeba i Ustka. Temperatura w tym czasie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza (możliwe są dni, słupki rtęci zatrzymają się w okolicach 16 kresek).

 

Pogoda na pierwszą połowę września na Mazurach


W pierwszej połowie września pogoda na Mazurach będzie jeszcze bardzo wakacyjna. Nad regionem pojawi się słońce i przyjemne letnie temperatury. Będzie to szczególnie odczuwalne w pierwszym tygodniu miesiąca, gdy termometry wskażą od 20 do 23 stopni Celsjusza. Około 9 września mogą wystąpić przelotne opady deszczu, które nie powinny jednak wpłynąć na odczuwaną temperaturę. Ochłodzenie, wraz z kolejnymi opadami, przyjdzie po 12 września. Wtedy termometry wskażą od 16 do 20 kresek.

 

Szukasz noclegów na mazurach? Sprawdź oferty w poniższych miejscowościach, zobacz:

Noclegi w Giżycku
Noclegi w Kętrzynie

Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na pierwszą połowę września w górach

 

Pogoda w Beskidach

Według prognoz pogoda w pierwszej połowie września w Beskidach zapowiada się całkiem dobrze. Szczególnie ładny ma być pierwszy tydzień – według przewidywań synoptyków temperatury uplasują się na poziomie 23 stopni Celsjusza, poza tym pojawi się sporo słońca. Taka pogoda utrzyma się nawet do 12 września. W kolejnych dniach możliwe jest ochłodzenie, do około 18 stopni, oraz wystąpienie przelotnego deszczu lub burzy z piorunami.

 

Planujesz wędrówkę po beskidzkich szlakach? Zadbaj najpierw o nocleg, wejdź:

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Wrzesień w Bieszczadach rozpocznie się trzema deszczowymi dniami – w tym czasie temperatura wyniesie od 15 do 18 stopni. Na szczęście później chmury się przesuną, a nad regionem pojawi się błękitne niebo i mnóstwo słońca. Oznacza to również ocieplenie (do około 20-21 stopni Celsjusza), które utrzyma się do około 12 września. Na kolejne dni synoptycy znów prognozują spadek temperatur oraz możliwe przelotne opady deszczu.

 

W regionie nie brakuje miejsc noclegowych. Sprawdź oferty w polecanych przez nas miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda w Karkonoszach

W pierwszej połowie września nad Karkonoszami ma dominować słoneczna aura. Prognozy przewidują temperaturę wynoszącą od 12 do 18 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplejsze momenty przypadną pomiędzy 3 a 12 września, później może przyjść lekkie załamanie pogody. Na 13 września synoptycy przewidują deszcz oraz kilkustopniowe ochłodzenie, które utrzyma się już do końca miesiąca.

 

Wrześniowy urlop w regionie może okazać się naprawdę dobrym pomysłem. Już teraz sprawdź oferty noclegów w popularnych kurortach, zobacz:
Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie

 

Pogoda w Tatrach

Pierwsze dni września przyniosą opady deszczu i niższą, bo wynoszącą 15 stopni Celsjusza, temperaturę. Od 4 września pogoda zacznie się poprawiać, pojawi się słońce i zrobi się cieplej – termometry wskażą nawet 20 kresek. Synoptycy nie przewidują również większych zakłóceń aury. Burza może pojawić się dopiero 13 września, później takie zjawiska nie powinny się już powtarzać.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. mploscar (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również